Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK CHP’DE ÇADIR KARIŞTI

Karabük CHP İl Başkanlığı

Karabük CHP İl Başkanlığı kongre öncesi ve kongrede yaşanan gerginlikler sonrası, sosyal medyada karşılıklı atışmalar başladı..

Eflani İlçe Başkanı Ahmet Aytaç’ın ‘Topuksuz Efe’ diyerek CHP li Safranbolu Belediye Başkanı için kendi sosyal medyasında yaptığı paylaşımlar CHP tabanında şok yaratırken İl Yönetimi ve Karabük Milletvekili Cevdet Akay sessizliğini koruyor.

Aytaç önceki günde yine sosyal medyasında kadın kolları Eflani ilçe başkanlığı yapan eşinin istifasını duyurarak meydan okuma yaptı

Bugünde Safranbolu İYİ parti adayı popçu Hakan Peker’i paylaşım yaparak arkandayız mesajı verdi

Aytaç’ın haftalar öncesi Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’den Eflani’den kendi oğlunun da bulunduğu 3-4 kişinin temizlik personeli olarak Belediyeye iş başı yapsın şifahi talebine ‘Olmaz’ yanıtı vermesi ile başladığı iddia edilen tartışmalar artık tüm CHP tabanı yanı sıra Karabük siyasi arenasında gündem olurken halen İl Yönetiminin sessiz kalması yada CHP Genel Merkezinin ‘Orada Neler Oluyor’ diyerek sorgulamaması ise ayrı bir handikap olarak değerlendiriliyor

Öte yandan CHP Karabük teşkilatlarında bir başka sıkıntı ise Eskipazar İlçe Başkanlığından geldiği belirtiliyor.

Eskipazar Haber Gazetesi sosyal medya yayınına göre ‘CHP Eskipazar İlçe Başkanına siyasi süikast’ olduğu iddia ediliyor

CHP İl Kongresinde Eskipazar delegelerinin olmayışı sonrası açıklama yaptığı belirtilen haberde Zahit Yarar’ın ” Onların istediği doğrultuda olmadığımız için 3 İlçe Başkanımız Kurultay delegesi yapılmadı. Bizde buna gereken cevabı vereceğiz” diyerek istifa edebileceklerini ima edildiği ifade edildi.

Bu açıklamalar sonrası Karabük İl Başkanlığının Mazbatayı alması ile 3 İlçe başkanını görevden alabileceği CHP tabanında konuşulurken, yine 3 ilçe Başkanının daha önceden İstifa edeceği iddiaları da gündemde ki yerini koruyor.