Karabük Eğitim İş Sendikası Birlik ve Dayanışma Kahvaltısı İle Ses Verdi

Son Güncelleme : 26 Eylül 2021 - 17:47

Karabük Eğitim ve Bilim İşgörenleri sendikasının düzenlediği Birlik Dayanışma ve Tanışma kahvaltısı gerçekleşti. Büyük bir katılımla gerçekleşen kahvaltıya  sendikanın Genel Başkanı Kadem Özbay ve Genel Örgütlenme sekreteri Şenol Eyüboğlu da  katıldı.

Sohbet ve tanışma havasında geçen kahvaltı sonrası Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay bir konuşma yaparak, “Doğasının güzelliği kadar , Cumhuriyetimizin ilk ağır sanayisi olarak kabul edilen ve bizzat Atatürk’ün isteği ile kurulan, emeğin ve sınıf mücadelesinin  sembolü olan ilk demir çelik fabrikamızın bulunduğu Batı Karadeniz’in güzel kenti Karabük’e selam olsun” dedi

Özbay, Karabük’ün sanayi devrimdeki önemine vurgu yaparak, “Atatürk’ün aydınlattığı bu kentimizde siz aydınlık yüzlü öğretmenlerimizle bir arada olmanın ayrı bir onurunu yaşıyorum” ifadelerinde bulundu.

Özbay konuşmasına pandemi koşullarında okulların değerlendirmesini yaparken özellikle yardımcı personel konusunda yaşanan sıkıntılar nedeniyle öğrencilerimizin temiz ve hijyenik bir sınıf ortamında bulunamadığını ve bunun sebebi olarak da kamusal eğitime mevcut iktidarın gerekli önemi vermemesini ve okulların ihtiyaçlarını karşılayabileceği gerekli  ödeneği  vermemesini, kamusallığa karşı özelleştirmeye yönelik bir siyasî politikanın söz konusu olduğunu vurguladı.

Sözlerine “Bizler kamusal eğitimi savunan Eğitim ve Bilim İş görenleri Sendikası olarak laik demokratik ve kamusal bir eğitimle yurdun her köşesindeki öğrencilerimizin anayasada ifadesini bulan eğitim hakkı engellenemez maddesi doğrultusunda eşit bir eğitime kavuşması için mücadele ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz” diyerek devam eden Özbay, “Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası emek ve sınıf mücadelesini kendisine ilke edinmiş , gücünü örgütlülüğünde almış, demokratik işleyişi yalnızca seçim sonuçlarına bağlı olmayan , örgüt hukukunu öncelemiş, üyelerine karşı her zaman hesap verebilir bir anlayışı savunmuş, üyelerinin alın terini asla yönetsel konumdaki temsilcilerinin aldıkları ücretlerini ve maaşlarını konu ettirmemiş bir sendikadır. Değerli eğitim emekçisi Karabüklü dostlarım şunu biliniz ki Eğitim İş Genel Başkanı olarak aldığım maaş; öğretmen maaşı ve ek ders ücretinden ibarettir. Ayrıca Genel Kurulu’nun iradesiyle belirlenen ve Ankara’da ikamet etme koşuluna dayalı olarak 2000 TL’lik kira yardımıdır. Sendikamıza ait 3 adet araç bulunmaktadır. Bu araçların piyasa değeri toplamda 1 milyonu geçmeyen ve emek örgütüne uygun araçlardır. Sendika araçlarımızın nasıl kullanılacağı gayet açıktır, yönetmeliklerimize uygun şekilde örgüt yararına kullanılmaktadır. Özel şoför veya koruma tahsisi gibi bir uygulamamızda yoktur. Bu konudaki hassasiyetimiz yüksektir ve en büyük denetleme mekanizmamız siz  üyelerimizsiniz.” şeklinde açıklama getirdi

Genel Başkan Özbay’ın konuşması ardından Eğitim İş Karabük İl temsilciliği başkanı Zeki Çelik de Emekli olan üyeler için hazırlamış oldukları plaket sunumuna geçildi. Kahvaltı etkinliğinde üyeler eğitimle ilgili yerelde yaşadıkları sıkıntıları ve ülke sorunlarını Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Genel Başkanı ile paylaştılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Ahmet Erkut Nane 26 Eylül 2021 / 18:34 Cevapla

Devrimci mücadelemiz gün geçtikçe büyüyerek devam edecektir

mustafa kutluoğlu 26 Eylül 2021 / 19:19 Cevapla

Karabük bölgesinde Sendikacılığın adresi: Eğitim-İŞ Üyelerini gördüğüm kadarıyla çalışkan, vatanını millleti seven ölümüne hizmet eden insanlar. Başarılarınız daim olsun. Yandaş değil HAKKIN ADALET’in yanında olan sendikaların artması dileğiyle.

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.