Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK GÜNDEM YAZDI “SORUN ÇÖZÜLDÜ”

  KARABÜK GÜNDEM “GÜNDEM”

 

KARABÜK GÜNDEM “GÜNDEM” BELİRLEMEYE DEVAM EDİYOR . KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ’NİN TAMAMLANAN İL KÜTÜPHANE BİNASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI SONRASI BAKANLIK YETKİLİLERİNİN KARABÜK GÜNDEME YAPTIĞI  (http://karabukgundem.com/belediye-farkli-bakanlik-farkli-konusuyor.html)  ÖZEL AÇIKLAMALARA , BUGÜN KARABÜK İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ İBRAHİM ŞAHİN’DEN DESTEK GELDİ.

 

 

 

KARABÜK GÜNDEM YAZDI ,

SORUN ÇÖZÜLDÜ 

 

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin PTT caddesinde bulunan Kütüphane binası ile ilgili yaptığı açıklamaya dün düzenlendiği basın toplantısı   sonrası  www.karabukgundem.com haber sitemizde bakanlık yetkililerinin açıklamalarına yer verilmiş sorun gündeme taşınmıştı.

Dün Bakanlık yetkililerinin açıklamaları sonrası bugün de sorun ile ilgili konuya  açıklık getiren İl Kültür ve Turizm  Müdürü İbrahim Şahin,  2. dilim ödenek olan 750 bin TL’nin bir hafta on gün içinde çıkarılacağını, binanın  tefrişatının da Kültür Bakanlığı tarafından yapılacağını söyleyerek sorun yok dedi.

 

Şahin; “Belediye Başkanı Rafet Vergili şehir kütüphanesi yapılmadan önce bize geldi ve kütüphane binası yapacağını, projeyi birlikte yürütmemizi, daha sonra bize devredeceğini söyleyerek basın açıklamasın da şöyle dedi ”  Bakanlığımızın yardımcı olmasını istedi. Bizde Bakanlığa gerekli başvuruşu yaptık ve ilk etapta 750 bin TL yardım geldi. Ben böyle bir binayı yaptığı için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. 2. dilim olan 750 TL için gerekli görüşmelerimizi yaptık. Geçtiğimiz günlerde Kütüphane Yayınlar Genel Müdür Yardımcısı Karabük’e geldi. 2. dilim ödeneği hazır hale getirdi. Ama mevzuattan kaynaklanan bir sıkıntı nedeni ile gecikme oldu. Sıkıntı çözüldü, sorun kalmadı. Belediye ve tarafımızca yapılacak yazışma sonrası 2. 75. TL ödenekte gönderilecek. Problem yok. Belediye bize binayı 25 yıllığına kiralayacak, bununla ilgili protokolü imzalayacağız.Belediye de her türlü etkinlikte binayı kullanacak. Bununla ilgili protokole gerekli maddeyi ekleyeceğiz. Binanın teşrifatını Bakanlığımız yapacak, ödenek var. tefrişatın yapılması ve binanın hizmete girmesi 3 gibi bir sürede gerçekleşecek” 

İBRAHİM ŞAHİN————————————————————

İŞTE

İBRAHİM ŞAHİN’İN

AÇIKLAMALARI 

————————————————————————————————-

Web Tasarım & SEO: Best4SEO