KARABÜK GÜNDEM’İ ..!

Son Güncelleme : 20 Mart 2019 - 14:03
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

Doğal olarak günde 31 mart’a kitlenmiş durumda. Seçime giren partiler son bir hafta içinde tüm çalışmalarını sahaya dökecekler ve ipi göğüslemek isteyecekler

Karabük’te halen 2 parti arasında çekişme devam ediyor ve sonucu seçim tecrübesi belirleyecek gibi.

Seçim heyecanı ile Karabük’ün trafik, hava kirliliği, ekonomik sıkıntılar vs gündeminde olan tüm sıkıntılar unutulmuş durumda.

Ancak şurası kesin 1 Nisan sabahı hayat tekrar kaldığı yerden devam edercesine süregidecek.

Doğrular, haklılar yanında çaresiz kalan,  Tufeyliler, asalaklar da kendi yaptıkları aymazlıkları unutup sağa sola çamur atarak popülerliklerini  artırma çabasında olmaya devam edecekler…

Dünya sadece onların etrafında dönerken iyi olduğundan ve çevresinde ki herkesi sömürmek, kullanmak alışkanlıkları yüzlerine vurulduğu zaman asileşen bu tipler,  yani tufeylilerden biri, geçenlerde kendi özel gününde Karabük Gündem gazetemizin haberlerini de göstererek aklı sıra göndermeler yapmış…

Şaşırmamak elde değil, Karabük’ün yetiştirdiği önemli siyaset adamına aba altından sopa göstererek FETÖCÜLÜK  suçlaması yapacaksın, yada onun adını kullanarak aman bize para diye kentin iş adamlarına kamp kuracaksın, sonra bir elin yağda diğer elin balda aman bize destek naraları atıp, villalarda keyif yapacaksın, öte yandan haklı olan ekmeğini taştan çıkartan emeğine güvenen bilgisine inanan insanlara çamur atarak iz bırakmaya çalışacaksın

Yemezler Karabük te herkes herkesi tanır, bilir..…

Kişilik meselesi ele alınırsa bizimle konuşma yetkisi bile vermezler o tip Tufeylilere…

Biz de  lafa bakarız Mevlana’nın deyişiyle laf mı diye,  bir de adama bakarız adam mı diye..!

Bu ne hırstır ne kapris hiç aynaya bakmıyor musun diye kaç kere sormamıza rağmen, aynaya baktıklarında ‘Aman Tufeyli Var” diyerek aymazlıklarından korktuklarından,  fazlada uzatmak istemiyoruz…

Lakin,  bir daha böylesi lümpen bir tavır daha sergilenirse o zaman cevabımızın ne olduğunu görürler diyoruz noktayı koyuyoruz..

                                               ***** ******

GELELİM HABERCİLİK ANLAYIŞIMIZA,

Haber, bizim için gerçekleşmiş (ya da ilk kez ortaya çıkartılan) bir olayın olabildiğince nesnel ve gerçeğe uygun bir biçimde aktarılması ile yazılır. 

Her şeyden önce haber, gerçek olmalıdır.

Başka bir deyişle, ilk kez duyduğumuz dedikodular ve söylentiler,doğruluğu ispatlanana kadar habere dönüştürülmez..

Bizim anlayışımız bu ve Basın yayın kurallarına göre de çok sayıda insanı ilgilendirmeyen ve ilginç olmayan olaylar haber olamaz.

Bir olayın haberleştirilmeye hak edip etmediğini anlamak için de;  Önem,  İlginçlik, Zamanlama, Yakınlık-ilinti, Çok sayıda kişiyi ilgilendirme , Merak uyandırma kurallarına dikkat ederiz.

Gazetecilik kurallarından biri herkesin bildiği  5N+1K olayına dikkat ederiz.

Hepsi bu bunun içinde arkadaşımız, dostumuz, akrabamız varmış yokmuş, o bizi ilgilendirmez, okuyucu da ona bakmaz olayın doğru olup olmadığına, reel bilgilerin varlığına bakar , değerlendirir ve beğenirse o gazeteyi alır, yada o Haber sitesini takip eder.

Zaten beğenmediklerini de izlemez, takip etmez..

Karabük Gündem Gazetemiz 250 adet basılmakta ve bunun 150 adeti abonelerimize  gönderilmekte bu bir veridir ve yine www.karabukgundem.com Habersitemiz bölgede ki 4 büyük haber sitesinden biridir.

Günlük, Aylık hit verileri ile gücümüzün nereden geldiği bellidir.

Bu tufeyli beyinler önce kendi izlenirlik olaylarına bakacaklar sonra bizim takip edilme, izlenilirlik verilerimize…

Bunu biz demiyoruz  Google kaynaklarının  Web sıralamaları göstermektedir.. Zaten okur, beğenmezse siz bırakın Türkiye üzerinden kısıtlı Avrupa yayınlarını, Dünyaya yayın yapsanız ne yazar!

Ha. Bu arada Karabük Gündem Haber portalımız yine Google kaynaklarına göre Dünyanın 99  ülkesin de takip edilmektedir..

Bu veriler bizleri onurlandırmaya, gururlandırmaya ve işimizi ne kadar hassas bir noktada takip ettiğimizi de göstermektedir…

Hemen bir özeleştiri de yapalım, Karabük Gündem de zaman zaman  sehven yada yanlış yönlendirmelerden kaynaklı haberlere muhatap olmamış mıdır, olmuştur, olabilir, her meslekte olduğu gibi istem dışı olaylar yaşamaktayız, ama samimiyiz, dürüstüz ve şükür 59 yıllık yaşantımızda bu ilkelerden taviz vermemişizdir..

                                        ***********

SEÇİMLERDE SON BİR HAFTA


Karabük merkez de  Sn. Rafet Vergili ile  Sn. Prof. Dr Burhanettin Uysal arasında ki kıyasıya yarış, YENİCE İlçesinde 3 aday  arasında yaşanıyor.. Herkes kendi siyasi partisine göre yada siyasi dünyasına göre bir yaklaşım yapıyor ama Yenice için ne olacağı belli olmaz burası YENİCE deniyor..

Eflani de İbrahim Ertuğrul Başkana bu kez çok ciddi rakip var deniyor ve Millet İttifakı adayı Halil İbrahim Bulut’un burada seçimi zorlayacağı ifade ediliyor.

Tabi tüm Ülkenin gözleri ve kulakları  Türkiye genelini yansıtıyor denen Safranbolu’da olacak..

31 mart akşamı tüm gözler. Safranbolu da ki 3 adayında tıpkı Yenice örneğinde olduğu gibi kıyasıya bir çekişmesi söz konusu..

CHP Cumhurbaşkanı adayı Sn Muharrem İnce’nin Safranbolu’ya gelişinin de etkisi oldu diyenler, son gün Cumhurbaşkanı Sn Erdoğan’ın gelebileceğine işaret çekenler ve Karabük belediye Başkanı Sn Rafet Vergili’nin Safranbolu’da bir tur atmasının yeterli olacağını ifade edenler var…

Ancak; Karabük Gündem olarak biz yazdık, bu seçimlerde kararsız duranlar ve kararını belli etmeyen seçmen sayısı çok fazla ve inanın sürprizler yaşanabilir..

Ne kaldı işte 31 Marta, bekleyip göreceğiz…

                                             ***********

BAKAN KASAPOĞLU VE SPOR TESİSLERİ

Kim ne derse desin, ne yorum yaparsa yapsın  Karabük İli içinde son 5 yıllık dönemde en verimli, istikrarlı çalışan İL MÜDÜRLÜĞÜ,Gençlik Spor İl Müdürlüğü olmuştur..

İl Müdürü A. Çetin başta olmak üzere Şube Müdürlerinin emekleri çoktur tabi..

Karabük’te son yapılan “Çok Amaçlı Spor Tesislerini ” görün isterim

Bulak yoluna inmeden 5000 evlerin son noktasında mükemmel bir alanda çok güzel bir spor tesisi..

Açılışı için  Gençlik Spor Bakanı Dr Mehmet Kasapoğlu geldi Karabük’e ve doğrusu ya bizde açılış törenlerinde gezme görme fırsatı yakaladık…

Bakan Kasapoğlu’nun ‘Spor ve Karabük’te ki tesisler için söylediklerini de ayakta alkışladık. Bizim için siyaset 2.plandadır ama SPOR denince akan sular durur ve bu kentte kim SPOR adına bir tesis bir hamle yaparsa biz onun destekçisi, minnettarı oluruz..

Mükemmel bir tesise daha kavuşmuş Karabük.. Gerçekten emeği geçenlere binlere kez teşekkür..

Tabi bu Sporcu Fabrikaları projesi altında şu an Rize Valisi Olan Sayın Kemal Çeber’e de buradan teşekkür etmeden geçmeyelim…

Sayın Valimiz Çeber’in emeklerini şuan ki Valimiz Fuat Gürel in bu konularda ki hassasiyetini de hatırlayarak, Karabük’e bu güzel spor tesisleri hayırlı olsun diyoruz..

                                                            ***** ******

KARABÜKPOR ..!

Kardemir Karabükspor için son 3 sezondur bağır bağır bağırmaktayız, Zaman zaman adeta isyan etme noktasına geldiğimiz, zaman zaman yıldığımız anlar dahi olmuştur.

Ancak,Emeğimizin çokluğu, gönlümüzün sevgisi hiçbir zaman bizi bu değerden kopartmaya yetmemiştir.

HFT dönemin sonlarında yapılan yanlışları haykırdık diye o dönemde HFT’ye takla atıp bize sallayanlar nerede şimdi?.. HFT ile kolkola gelip açıklamalar yapanlar, şakur,şukur faturalar kesenler, Kulüp üzerinden keyif yapanlar nerede ? 

Hey gidi kavanoz dipli Dünya hey..!

 Karabükspor için son 3 sezondur yazdıklarımız Özellikle o CEO denen zat ve sonrasın da HFT için yazdıklarımız ARŞİVLERDE SABİTTİR…

Bugün KARABÜK KORO Halinde beddua ediyor… Ama atı alan Üsküdar’ı geçmiş, bugün biz diz dize ağlanıyoruz kimin neresi sızlıyor ?

Her gelen Yönetim biz gerekeni yaptık diyerek Şeref tribününde beleş maç seyretme hevesinde iken, sehven yada bilerek yanlışlar yapanlar, kulübü zarara uğratanlar kimlerdi ,onlar nerede ?

Dip yapsın, dip yapsın derken ‘ hop güm bugünden seneye 2.ligdeyiz’… Ve İnanın 3.ligin evet evet ÜÇÜNCÜ LİGİN  planlaması bu günden reel bir proje ile yapılandırılmazsa dipte yapmayacak KULÜP Tarih olacak. TARİH..

Şu an bir doğru var, TD İlhan Özer ve yardımcıları… Bir başka doğru ise bu oyuncular tecrübe kazandığı için  2.lig de rahat oynayabilirler.  Yani kısaca, bu takımı tutmak bozmamak gerek. Takıma şimdiden artı değer nasıl kazandırılır ona bakmak gerek.. 

Ancak  sene için bu oyuncuların %80 nin  kulüpte tutulması şart. Yoksa bugünden menajerlerin kucağına bırakılır ve sözleşmeler uzatılmazsa vah..Ki vah…

Konuşacak, yazacak bir şeyde bulamayız, herkes rahat eder derin bir nefes çeker..

“HEY GİDİ GÜNLER HEY” diyerek..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.