KARABÜK ÖZÇELİK İŞ SENDİKASINDA ‘DELEGE SEÇİMLERİ’ BAŞKANIN İSMİNİ BELİRLEYECEK…

Son Güncelleme : 16 Eylül 2021 - 5:59

Öz-Çelik İş sendikası Karabük Şube seçimleri ile ilgili Kardemir A.Ş, KARDÖKMAK, KARÇEL Yanı sıra Mescier D.Ç ve Yolbulan Dış.Tic. AŞ de yapılacak. Mevcut Şube Başkanı Ulvi Üngören ve Teşkilatlanma Sekreteri Kenan Yılmaz’ın 6 aydır sürdürdüğü yarış delege seçimlerinin sonucuna göre belirlenmiş olacak.

Kardemir A.Ş., Kardökmak A.Ş., Karçel A.Ş., Mescier D.Ç. ve Yolbulan Dış Ticaret A.Ş.’de çalışan toplamda 4 Bin 200 işçi arasından, Öz Çelik İş Sendikası Karabük Şubesi’nin kongresinde oy kullanacak 125 delege seçimi için sandıklar konuyor.

Sendikada Ulvi Üngören ile Kenan Yılmaz’ın listesinden aday olacak delegeler müracaatlarını yaptılar ve dün listeler askıya çıkartıldı. 13 ayrı kısımda delege listelerinin tamamlayan, Öz Çelik İŞ Sendikası Karabük Şube Teşkilatlandırma Sekreteri ve Şube Başkan Adayı Kenan Yılmaz, yarın ki delege seçimlerine eksiksiz liste ile girerken, mevcut başkan Ulvi Üngören Kardemir, Merkez Bakımda delege listelerini tamamlayamadığını açıkladı.

16.09.2021 Perşembe günü  saat 6’da beş şirketin 13 ayrı kısmında oy kullanma işlemi başlayacak ve akşam 18:00’da oy kullanımı sona erecek delege seçimleri ise adeta başkan adayını belirleyecek.

ÜNGÖREN “KARDEMİR’DE bir Ünite dışında ve örgütlü olduğumuz diğer iş yerlerinde delege listemizi tamamlayarak askıya aldık”

Özçelik İş sendikası Şube Başkanı Ulvi Üngören bugün yaptığı basın açıklamasında ” 2011 yılında farklı sendikal görüşün iki mücadelesi nedeniyle çalışanlar arasında küskünlükler dargınlıklar had safhaya ulaşmış süreç kardeşi kardeşe düşman etmişti, böyle bir tablo karşısında ekip arkadaşlarımla birlikte gece gündüz demeden bir olmayı kendimize şiar edindik, biz o günleri yaşamamak adına sağduyuyu elden bırakmadık, son güne son ana kadar derdimizin güç gösterisi şov değil hizmet olduğunu gerek sosyal medya platformlarında gerekse sahada kardeşlik söyleminden vazgeçmeyerek gösterdik, Şimdi yeni bir seçime giriyoruz, KARDEMİR’DE bir Ünite dışında ve örgütlü olduğumuz diğer iş yerlerinde delege listemizi tamamlayarak askıya aldık.16 Eylül perşembe günü yapılacak seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, teşkilatım ve ve şahsım adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi

KENAN YILMAZ ” “Yürüdük Grev Olduk, Eridik Çelik olduk, Bugün Tek Yumruk Olduk.”

Öte yandan bu dönem delege seçimleri öncesi yoğun bir performans gösteren Kenan Yılmaz ise “Hiç olmadığımız kadar BİR’izHiç olmadığımız kadar İRİ’yizHiç olmadığımız kadar DİRİ’yizAllah beraberliğimize zeval vermesin” dedi

Özçelik İş üyelerinin hiç olmadığı kadar duyarlı olduğunu, sendikasını, iş yerlerini düşünerek yarına daha güvenli adımlar atmak için tek yumruk olmuş durumda açıklamalarında bulunan Yılmaz, “Yürüdük Grev olduk, Eridik Çelik olduk, bugün tek yumruk olduk. Emek en yüce değerdir ilkesi ile tek yumruğumuz hep havada kalacak, seçimlerin şimdiden hayırlı olsun, Allah utandırmasın” ifadelerinde bulundu

İş yerlerinde konulan sandıklarda Beyaz Liste Kenan Yılmaz’ın delege listesi, Mavi liste ise Ulvi Üngören’in listeleri olarak oy kullanımına sunuldu. Bu akşam saat 18.00 e kadar devam edecek delege seçimlerinde kazanan liste d,ğer anlamı ilede Karabük Şube Başkanlığının önünü açmış olacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.