Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK VALİLİK VE ADLİYE BİNASI NE OLACAK.

    KARABÜK   VALİLİK 

 

 

KARABÜK   VALİLİK   VE

ADLİYE BİNASI  NE OLACAK ?

 

cats

 

 

BİRİNCİ DERECE DEPREM KUŞAĞINDA BULUNAN KARABÜK ADLİYESİ VE VALİLİK BİNALARI İÇİN HALK TABİRİ İLE ÇÜRÜK RAPORU VERİLMİŞ OLMASINA KARŞIN HALEN BİR ÇALIŞMA YAPILMAYIŞI ENDİŞELERE YOL AÇIYOR.

 

Son günlerde doğu Karadeniz fay hattı ve depremler bilim adamları tarafından gündeme taşınırken KARABÜK yine seyrediyor. Karabük’te olası bir doğal felakette neler yapılacağı yada Karabük’te yaşanabilecek depremlerde halkın bilinçlendirilmesi konusunda kentte bir çalışma yapılmazken yanı başımızdan geçen fay hatlarında ki hareketlilik ülke gündeminde ki yerini ciddi bir şekilde yer alırken kentte ki resmi binaların akibiyeti ile ilgili tam bir sessizlik hakim.

İlk olarak Karabük Adliye binasında yapılan depreme dayanıklılık testlerinin negatif çıkması ardından Karabük Valiliği için yapılan testlerinde olumsuz çıkması , Adliye ve Valilik binalarında çalışanları ve işi olan vatandaşları ürkütüyor.

Karabük’te ki resmi binaların ve okulların depreme karşı dayanıklılık testlerinin yapıldığı ancak üzerinden yaklaşık 7-8 ay geçmesine karşın bir önlem alınmadığı yönünden iddialarda bulunan vatandaşlar olası bir deprem sonrası can kayıpları yaşanması mı bekleniyor diyorlar.

Karabük Valiliği ve Adliye binasının depreme dayanıklılığı testlerinin olumsuz çıktığı ve konu hakkında ilgili bakanlıkların raporları olduğuna değinen konuya yakın kaynaklar , Adliye binasının da Valilik binasının da şehrin girişinden alınıp daha uygun bir yere taşınarak yeniden yapılmasının kentte kazanım sağlayacağını belirtiyorlar.

Öte yandan Karabük Valiliği için hem yeni bir yer çalışması hem de mimari açıdan farklı bir proje olsun düşüncesi ile Karabük Valiliğince başlatılan çalışmaların devam ettiği öğrenildi.,

Bu arada KBÜ ye devredilen ancak geçici olarak kullanılan Tıp Fakültesi binasının da amacına uygun olmadığı için kullanılmadığı bu anlamda KBÜ ye devir edilen binanın Adliye binası olarak kullanılabileceği yada dönüştürülmesinin de kente fayda sağlayacağını belirten aynı kaynaklar gerek Adliye binasının gerekse Valilik binasının bir an önce boşaltılmasının doğru olacağını belirtiyorlar.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO