Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Karabük’e Dönüşü ?

    TSO BAŞKANI

 

 

TSO BAŞKANI SEDAT NAMAL

TSO Başkanı Sedat NAMAL , Başbakan ve bakanlar yanı sıra TOBB Başkanı ve sanayici iş adamları ile birlikte mini bir Avrupa gezisine gitti,döndü. Karabük için önemli  görüşmelerin yaşandığı  belli, Sanırım bu gezinin Karabük’e dönüşü Filyos’tan ses verecek ve Karabük te yankı bulacak.   TSO  Pehlivan BAYLAN döneminde başlayan kurumsal kimliği ile öne çıkma eylemini  Sedat NAMAL ile ileriye taşıyor dikkat çekiyor.

 

 

BAŞKAN ADAYLARI

Belediye başkanlığı için partilerin aday adayları  AK Partide boy gösterirken muhalefet adayları şekilleniyor. AK partide 5 önemli isim aday adaylığı yarışına girdi, ancak siyasi çevreler  bir gölge adayın her an çıkabileceği ve Temayül yoklaması ile başkanlık yarışında öne geçebileceği iddiasını sürdürüyor iddiasındalar.

Bu hafta sonuna kadar bu isim açıklanır diyen aynı siyasi çevrelere AK parti il yönetimi mutlaka bir cevap verecektir zira 5 aday adayı bu yaklaşımdan rahatsız olduklarını açıkça deklare ediyorlar.

MHP adaylık konusunda  mevcut belediye başkanı Rafet Vergili’nin açıklamasını bekliyor.Rafet bey adaylığını 10 gün içinde netleştirecek , kendi iş dünyasına geri mi dönecek yoksa yola devam mı diyecek  , her şey bu açıklamalar ardından daha netleşecek.

CHP ise bu kez kendi içinden Erdal DEMİR ile yola çıkıyor. Hatta Karabük’ün ik resmi başkan adayı olarak. Zira diğer partilerde netleşen aday yok .  DEMİR,  TDH içinde Mustafa SARIGÜL ile yola çıkmıştı aynı yola yine beraber girdiler.

SP ise adaylık konusunda 2 sim üzerinde duruyor ve bu hafta onlarda yarışa dahil olacaklar gibi.

Bu dengeler içinde Karabük bir seçime girecek ve beklide son yıllarda görülmemiş bir yarış yaşanacak.

Dikkat edin; Aday adayları projelerini çok net ortaya koymuyorlar. Ama hepsinin ortak çözüm arayacağı konu TRAFİK KEŞMEKEŞİ ve ŞEHRİN GÖRSELLİĞİ ..

Karabük’te trafik keşmekeşi sorun ve önümüzde ki 5 yıl boyunca çözüm üretilmezse eyvah ki eyvah..Bu arada görsellik , kent içinde halen sıvasız tuğlalı evler, kent girişinde çıkışında halen döküntü binalar,konutlar…Karabük değişiyor doğru  ama bu değişimde bu kez de bu tür çirkinlikler ortaya çıkıyor.

 

 

BEN YAPTIM OLDUM BİTTİ !

Kentin en  büyük sorunu Fizibilitesiz programlar, düşünülmeden tartışılmadan yapılan/getirilen hizmetler/yatırımlar.. Gençlik Merkezi yapılacak 2 muhtar bir  siyasetçi proje nedir,kent gelişimi, alt yapısı,ulaşımı neye müsait gelişmektedir  demeden benim mahalleme yapılsın diye baskı kurabiliyorsa bir kentte,  Yapılan yatırımlar Başkentten yönetilmeye çalışılıyorsa ve neticesinde bir çok yatırım yarım kalıyor yada müteahhitleri  vur-kaç yapıyorsa ?  Ben istedim buraya park yapılacak , ben istedim buraya 6 kat oraya 8 kat ruhsatı çıkar anlayışı hakim kılınacaksa ,  ben yaptım oldu denecekse eğer Prematüre bir  yolculuğa devam edilir.

 

 

 

BELEDİYE BAŞKANLIKLARI VE2.ADAMLAR-MECLİS

Belediye Başkanları belli olacak. AK parti,MHP,CHP,SP arasında yarış başlayacak.

Ancak dikkat edin bu seçimlerde Başkan adaylarının arkasında duracak 2.adamlar çok önem kazanacak.  Belediye Meclis üyeleri çok önem kazanacak. Ve yazın, seçimi bu 2.adamlar ve meclis isimleri belirleyecek..

Ha bu arada biz hafta başında www.karabukgundem.com haber sitemizde KİM BU GÖLGE isim diye bir haber yayınladık. Gazete elinize geçtiğinde olay netleşir. Karabük’te dengeler gerçekten değişebilir.

Dengeler çok değişebilir .

 

 

KARABÜKSPOR VE LİG

Karabükspor sıkıntılı bir süreç çemberi içinde devreyi kapatacak.Bu belli. Tüm gözler devre arasında yapılacak TRANSFERLERE Kitlenecek.  Devrede yine transferler. Yeni isimler.Gelenler ve gidenler olacak. Dikkat edin son 4 sezondur böyle geçiyor.Karabükspor istikrarı bir türlü yakalayamıyor. İ Transfer..olmadı yeni transfer.Transfer…Transfer..

İşte onun için Başkan Mustafa YOLBULAN “Herkes gider Tolunay Hoca Kalır” Mesajı veriyor.

Sıkıntılar Aşılır…İyi niyet ve ekip anlayışı ile aşılır.. Ancak; Karabükspor metropol bir kentin takımı değil. Kimse kendini Bursa/Eskişehir/kayseri yada  Gençlerbirliği-Antalya görmesin.

Ne bedel öderse KARABÜK o bedel nispetinde başarı yükler takıma.

Mütevazi  150 bin merkezli bir il KARABÜK ve  tabi ki düşmemek için uğraşacak, tabi ki bu sıkıntıları her daim yaşayacak.Ancak artık transferlerin daha kalıcı , katkı verici, yapıcı olması şartı ile..

 

Önemli olan bu sentezleri top yekün yapabilmek ve yapılabilmesini sağlamaktır.