Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜKSPOR KONGRESİNİ YAPTI

GEÇTİĞİMİZ SENE SIKINTILI SÜREÇLER

GEÇTİĞİMİZ SENE SIKINTILI SÜREÇLER YAŞASA DA LİGİ BAŞARI İLE TAMAMLAYAN K.KARABÜKSPOR KONGRESİNİ BUGÜN (CUMARTESİ) YAPTI.

 

KONGRE ÖNCESİ  İŞ ADAMI ŞEFİK DİZDAR’IN ADAYLIĞI KONUSUNDA HEM FİKİR OLAN KARDEMİR AŞ,SENDİKA,KARABÜK BELEDİYESİ VE BELİRLİ ÇEVRELER , DİZDAR’IN LİSTE HAZIRLAMASINI BEKLİYORDU.

 

ANCAK DÜN GECE SAAT 02.00 DE BEN YOKUM DİYEN VE ADAYLIKTAN ÇEKİLEN ŞEFİK DİZDAR’IN YERİNE ÇELİK İŞ SENDİKASI VE KARDEMİR YÖNETİMİ TANER CANYURT’U ADAY GÖSTERİP LİSTE ÇALIŞMASINI YAPMASINI İSTEDİ.

 

BUGÜN GENEL KURULDA HEM DİVAN BAŞKANI OLAN HEMDE KULÜP BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN TANER CANYURT “BİZ ADAY OLMAZSAK KAYYUMA GİDECEK SÜPER LİG TAKIMINA BU YAKIŞMAZ,BEN ŞU AN  EMEKLİYİM  BİR ARABASI OLAN BİR EVİ OLAN BİRİYİM GEÇMİŞ DÖNEMLERDE YAPTIĞIM YÖNETİM VE BAŞKANLIĞIM DA İBRA OLDU BUGÜN KARŞINIZA BÖYLE ÇIKMAKTAYIM VE AZ SONRA BAŞKAN ADAYI OLACAĞIM  VE ÇELİK İŞ SENDİKASINA  VERDİĞİM TÜM EMEKLERİ HELAL EDİYORUM İYİKİ ONLAR BU İŞE SAHİP ÇIKIYORLAR ” DEDİ.

 

KARABÜKSPOR KONGRESİNE 80 DOLAYINDA ÜYE KATILIRKEN BUNLARIN 40 A YAKINI ÇELİK İŞ SENDİKASI ÜYESİ 20 E YAKINI KARABÜKSPOR PERSONELİ VE 20 YE YAKINI DA KARABÜKSPORLU TARAFTARLAR OLDUĞU GÖZLENDİ.

 

BU KONGRENİN DE SÖNÜK GEÇMESİ VE ÇOK ACELE HAZIRLANAN LİSTELER İLE ORTAYA ÇIKMASI BİR ÇOK TARAFTARI VE  SPOR OTORİTESİNİ “İŞİMİZ ÇOK ZOR,BÖYLE OLMAMALIYDI” DÜŞÜNCESİNE SEVK ETTİ.

 

KARABÜK KONGRESİNİ AZ SAYIDA KATILIM İLE YAPTI ?

Kardemir Karabükspor Kongresini yaptı ve Başkanlığa TANER CANYURT seçildi.

Kongre açılış konuşması  sonrası Divan Kuruluna  Eski Başkan Taner CANYURT , Karabük Gündem Yazarı Erdoğan Gökçe ve ASGD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Metin ÇELİK seçildiler.

 

nenvzat

Kongrede konuşma yapan Nevzat ŞAHİN  genel bir değerlendirme yaparak bugüne kadar yaşanan sıkıntıları dile getirdi ve zaman zaman gözlerinin yaşardığı görüldü.  Şahin ”  TFF Başkanına, Kulüpler birliğine teşekkür ederken Karabüksporu 2 sezondur düşme hattından kurtardık tabi bu başarı ise biz görevimizi yaptık diyerek kurumsallaşma adına önemli adımlar atıldığını belirtti.

Bütün sıkıntılara rağmen kadrolarına Spor Toto Süper Lig’de her takımın kadrosunda görmek istediği birçok genç yeteneği katma başarısı gösterdiklerini ifade eden Şahin, şöyle devam etti:

“Göreve geldiklerinde Türk futbolunun büyük sıkıntılardan geçtiğini bu sıkıntılardan takımın da nasibini aldığını söyleyerek, “Bu sıkıntılar Türk futbolunda hala devam ediyor. Geçen sezon yaptığımız yanlış transferler nedeni ile sıkıntılar yaşadık. 13 oyuncuyu göndererek 11 yeni oyuncu aldık. Bu sebeple bütçemize ek mali yük getirdik ve riskler aldık. Ligde kalmayı başardık. Çok sevinçli günlerimizde oldu GS;FB, TS u deplasmanlar da 3-1’lik skorlarla yenerek bir ilki yaşadık. Ancak ikinci yarı bu başarıyı gösteremedik. 3-2 gibi bir skorlar son maçta FB ‘yi yenerek 40 puanla ligde kaldık. Tabi bu ne kadar başarıysa. Aldığımız kötü sonuçlar nedeni ile maddi kayıplarımızda oldu. Çünkü yayıncı kuruluş alınan başarıya göre ödeme yapıyor. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz, .. Alt yapımıza önem verdik. Bir çok oyuncumuzu milli takımlara gönderdik. Diğer branşlarda da başarılar elde ettik.  KARDEMİR , D.Ç Karabükspor’u her alanda iyi temsil ettik. Bu vesile ilede  KARDEMİR’e Çelik-İş Sendikası’na, siyasetçilerimize ve  destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

 

Gündem maddelerini seri bir şekilde geçen ve Yönetim – Denetim ibraları sonrası  bir konuşma alan eski CHP Başkanı Adnan YÜCE ; “Bu kongre salonunda olan emeğin temsilcilerine teşekkür ediyorum ama nerede bu kentte her fırsatta ben buyum diyenler nerede 18 il arasında bizi gururla temsil eden Karabüksporu malzeme yapanlar” diyerek  eleştirilerini dile getirdi.

Kongrede Divan başkanlığı görevi içindeyken bir konuşma yapan yeni Başkan Taner CANYURT ise ; Bu görevin dün gece yarısı saat 2.30’da kendisine verildiğini söyleyerek   “Elimi değil, kafamı bedenimi bu taşın altına koydum. Gece uyumadan liste hazırladım. Öyle veya böyle bunu birinin göğüslemesi gerekiyordu. Eğer olmasaydı, bu kulüp kayyuma gidecekti. Genç insanlar kendi beynine ve yüreğine güvenmedi. Bir çok genç arkadaşı listeye aldım ama bana şu abim bu abim istemiyor diye kabul etmediler” dedi.

 

 

Daha sonra sandıklar kondu ve seçime geçildi.

İŞTE KARABÜKSPORUN YENİ LİSTESİ taner bsk

 

Başkan: Taner CANYURT

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ    

 

2. İHSAN MUTLU

3. AHMET GÖLBEK

4. AHMET KARABACAK

5. ULVİ ÜNGÖREN

6. VOLKAN TÜRKER

7. HÜSEYİN AKGÜN

8. BÜLENT TORAMAN

9. ALAATTİN DANIŞMAN

 

DENETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

 

1-      TUNCAY YILDIZ

2-      MAHİR ACAR

3-      HAMDİ ULUPINAR

 

HAYSİYET KURULU ASİL ÜYELERİ

 

1-      ÇETİN GÜNEY

2-      TUNCAY GÜZELAYDIN

3-      SUSAM ALTUNKAYA