Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Karabükspor Üzerinde ki Oyunlar !!

  KARABÜK GÜNDEM HABER/YORUM 

 

KARABÜK GÜNDEM HABER/YORUM 

 

Karabük’te; Karabükspor 20 Kasım Olağanüstü kongresine kulübü  tasfiye edecek bir başkan bulunmazsa  Kayyuma gider,  söylentileri üzerine sunni olarak yaratılan gündemle tekrar Ferudun Tankut’un devam etmesi üzerine senaryolar kurulmaya başladı…

KARABÜKSPOR BU NOKTAYA NASIL GELDİ..!

Karabükspor Olağan Kongresini Haziran/ 2017 yılı içinde yaptı Kongre öncesi ise Ferudun Tankut medyaya verdiği demeçlerde, Gençlerbirliğini örnek aldığını beyan ederken kulübünde borçsuz olduğunu, böyle mali tabloya sahip az sayıda kulüp olduğunu ima eden açıklamalarda bulunmuştu.

Haziran 2017 de az sayıda yapılan katılım ile gerçekleşen Olağan Kongrede Başkanlığa Tankut yeniden seçilirken genel kurul o güne kadar olan BORÇ/HARÇ ne varsa İBRA ediyor …geride kalan herşeyi temizliyordu…

“Kongre de açıklanan BORÇ  ne kadar dı Divan Başkanlığın da resmi bilgiler var”

Ancak bugün KARABÜKSPORUN 170 milyon üzerinde ki borcunun 3/2 sinin o dönemde ibra edildiğini biliyoruz…

Yangından mal kaçırırcasına yapılan KONGRELERİN nedenönemli..!   olduğunu KARABÜK şimdi daha iyi görsün..” açıklamaları yapan spor otoritelerini “Şimdilerde ibra edilmesin, HESAP versin Tankut diyorlar, neyin hesabını verecek Haziran-2017 ila Kasım 2017 arası 5 aylık dönemin mi ? ” diyorlar..

Karabük Medyası içinde ki otorite kalemler bu konularda ısrarcı yazı yorum haber yapmaya başlayınca,170 Milyon borç batağına saplanan KARABÜKSPOR için bu kez  gerek hakim hissedarlar adına YOLBULAN grubu  gerekse siyasi kanat çözüm arayışı içine girdiler..

Bu arada kısa bir dönem Başkanlık yapan 2-3 isimle görüşüldü ve içlerinden Av Hakan Yılmaz “Neler yapabiliriz” diyerek Karabüksporun içinde bulunduğu mali tabloyu oturup muhasipler ile inceledi.

İşin hukuksal boyutunu da ortaya koyan Av Hakan Yılmaz bir proje hazırladı ve ilk iş olarak Karabük Milletvekili M.Ali Şahin ve KARDEMİR Divan Kurulu Başkanı (o dönemde) Ömer Faruk Öz ile görüştü.

Karabük medyası “Bu borç batağı nereden geliyor sorgusuna başlayınca, Mavi Ateşe gönül veren taraftarlarda caddelerde,sokaklarda Karabüksporu tartışmaya başladı.. Doğal olarak,, ne şehrin adı geçen bir çok iş adamı bu riski göğüsleyebilir nede siyasi , bürokrat kesim bu konuda çözüm bulabilirdi..

KARDEMİR AŞ den 4 yıllığına alınan 32 milyon, bankaya 28 milyona kırdırılmış,o paradan eser kalmamış,TFF den gelecek olanlar temlik altına alınmış, kısacası 2020 yılı sonuna kadar olmayan taraftar hasılatından başka bir geliri kalmamış  KARABÜKSPOR için reçete sadece KARDEMİR AŞ elinde kalmıştı..

Ancak KARDEMİR AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığına gelen Ömer Faruk ÖZ, ” Bu harcamaları nasıl yapmışlar, KARDEMİR vermiş vereceğini, bizim bundan sonra verebileceğimiz 20-25 Milyon olur ” şeklinde ki çevresine yaptığı yaklaşımı sonrası sorunun çözümsüzlüğü artık gün gibi ortaya çıkmıştı..

İşte AV Hakan Yılmaz bu süreci iyi takip edip olayların bu noktaya gelmesi sonrası “TEK ÇIKAN ADAY ADAYI” olarak kaldı ve bu şartlarda aday olmayacağını dün açıkladı..

En azından medeni bir cesaret gösterdi,proje sundu ve BORÇLARIN kaynağına inip suçluları adalete sevk edebileceğini bile ima etti.. Ama önüne çekilen setler sonrası kendisi de dün bir açıklama ile çekildi..

Şimdi KARABÜKSPORUN  Başkan/Yönetim adayı da yok ve KONGREYE 4 Gün var..

 

BUNDAN SONRA NE OLUR 

Kardemir KARABÜKSPOR için bundan sonra olması zor 2 ; ve olması muhtemel 1 ihtimal var..

Olması ZOR 1. İhtimal…

Kardemir öncelikle ödenmesi gereken 45 milyonluk kaynak yaratılmasında öncü olur, sonra siyaset devreye girer ve 50-60 milyonluk bir yeni sponsor kaynak bulur.. Karabükspor sezonu düşe kalka belki kurtararak ligi belki ligden düşerek EKONOMİK anlamı ile yine borçlu kapatır..

Olmaz mı OLUR ?

2. Olmazı ZOR İhtimal..

Karabükspora aday çıkmaz, Ferudun Tankut ‘da yeniden soyunmaz göreve, para pul yok denir ve kulübün anahtarı Vali Kemal Çeber’e  teslim edilir yani KAYYUMA Gider.. Sonra VALİLİK bir KAYYUM yönetim atar ama kulüp mali yokluklar, iç hesaplaşmalar derken 1.lige oradan 2.lige düşer..

3. Olabilecek İhtimal..

Karabükspor kongresinde aday çıkmadığı için KARDEMİR 20-2-5 Milyon bir ödenek bulur ve Ferudun TANKUT’A devam et der. Tankut, “Yeni isimler buluruz, bu takımı kurtarmalıyız” gibi süslü laflar ile yine kamuoyunda öne çıkar ve görevi üstlenir.

 

KARABÜK GÜNDEM HABER/YORUMU 

Karabük Gündem olarak gerek Gazetemizde gerekse Haber sitemiz de yaklaşık 2 senedir bugünü yazıldı.

Haber ve yorumlarımıza zaman zaman hakarete varacak söylemlerde oldu. Ancak KARABÜKSPOR için doğru bildiğimizi doğru yazmaya ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam ettik.

KARABÜKSPOR bugün işin içinden çıkılmaz bir duruma getirildi.

KARDEMİR AŞ nin yeni  Başkanı da olaya sıcak bakmıyor. KARABÜK emekli-İşçi-Esnaf  kenti iken son yıllarda öğrenci kenti olmaya başladı. Onun için 150-200 milyonları verecek iş adamları olmaz.

En son  bir grup tarafından  verilen 70 milyon dahi konuşulmuyorsa, görmezlikten gelinmeye  çalışılıyorsa,  bu kentte hiç bir iş adamı elin altına taşı koymaz.

Bu durumdan kurtulmanın da yukarıda belirtilen 3 ihtimali var ki,,, bize göre Birinci  olması ZOR ihtimal Karabüksporun tarihini kurtarabilecek proje olurdu..

En azından seneye, 1.ligi garanti altına alırdı..

Diğer 2 olması muhtemel projede ise Veladdalin AMİN…