Karabük’te Başbakan Coşkusu

Son Güncelleme : 16 Mart 2017 - 16:30

 

Başbakanın katıldığı, çok sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı mitinge Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları, Bakanlar, Milletvekilleri, Belediye Başkanları Katılım yaparken  Ak partililer yoğun ilgi gösterdi    Başbakan Binali Yıldırım gelmeden önce kürsüye davet edilen  İlçe Belediye başkanları ve İl başkanı  meydana toplananları selamladılar..

Mitingde ilk konuşmayı Ak parti İl Başkanı Timurçin Saylar yaptı  ve “ Bu meydanlarda 15 Temmuz akşamı hainlere gereken cevap verilmişti, bugünde EVET için toplanarak yine gerekli cevabı veriyorsunuz” dedi.

Saylar, “ Bu ülkenin ekonomisinin büyümesini istemeyenler,  bu halkın Evet oyları sonrası gereken cevabı alacaktır, istikbalimiz  için Evet diyoruz, Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik duracağız ve bu Ülkeyi hep birlikte kalkındıracağız, içte ve dışta hainlere gereken cevabı vereceğiz inşallah “ diyerek alanı coşturdu.

Ardından Karabük Milletvekili Prof.Dr Burhanettin Uysal  kürsüye davet edildi. Uysal, Düşmanları sallayacak bu kalabalığı dünya görsün, Türkiye görsün işte Karabük işte evet diyerek başladığı konuşmasında,  16 Nisan günü, 15 Temmuzda olduğu gibi yine kitleneceğiz ve dünyaya bu mesajı vereceğiz, Sayın Başbakanımız şu an Karabük Valiliğinde kendisine brifing veriliyor, “ dedi

Kalabalığın sık sık “Recep Tatyyip Erdoğan” diyerek tempo tutması sonrası,, Karabük’e Başbakan ile gelen Sanayi Teknoloji Bakanı Faruk   Özlü  Uysal’dan sonra kürsüye çıktı ve ben 3 ay önce de buradaydım, Eskipazar sanayi sitesi için gerekli çalışmaları yapmıştık diyerek   ”  Önümüzde Türkiye’nin geleceği oylanacak bu bir seçim değil bu Ülkenin geleceği, Karabük her zaman doğru tercih yapmıştır hep birlikte EVET diyeceğiz” açıklamalarında bulundu

Ak parti genel başkan yardımcısı ve İstanbul Milletvekili  Erol Kaya , Karabük hazır mı , Türkiye hazır mı diyerek yaptığı konuşmasını tamamladı.

Rafet VERGİLİ Kürsüde

Alanda hazır bulunan Karabük Belediye Başkanı’da ” birlikteliğimiz devam edecektir. Karabük’e hoşgeldiniz sefalar getirdiniz ” dedi.

Saat 16 sularında helikopter ile Karabük semalarına gelen Başbakan Binali Yıldırım, Karabük Valiliğine 16.20 sularında geçerek Karabük Valisi Mehmet Aktaş’dan brifing aldı. Saat 16.40 da Karabük kent meydanında partililerini selamlayan Başbakan Binali Yıldırım’dan önce Karabük Milletvekili M.Ali Şahin geldi ve “Teşekkürler gençler ” diyerek sözlerine başladı.

Şahin ; ” Karabüklüler yine tarih yazıyorsunuz, meydanı hınca hınç doldurdunuz, Sayın Başbakanım Karabük’ümüze  Başbakanlığınız döneminde ilk kez geliyorsunuz hoş geldiniz sefa geldiniz, bu kentin her gelişiminde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emeği vardır, sözü fazla uzatmayacağım, izin verirseniz şu duble yolu bir düşününüz, şimdi duble yol yapıldı, şu anda Türkiye de uygulanan metodu o eski yol gibiydi, şimdi getireceğimiz sistem ile duble yol gibi olacak ve varacağımız menzile daha sağlıklı ve çabuk varacağız, biz bu ülkenin aleyhine olacak hiç bir projeyi önünüze getirmedik, Türkiye bu modelle koşacak, şimdi AB ülkeleri bile bunu bildiklerinden CHP ise %24 ile iktidar olamayacağını anladığı için Hayır diyorlar, Evet’den korkuyorlar” dedi..

 

Başbakan Binali Yıldırım Kürsüde

İşte, Başbakan Binali Yıldırım’ın Karabük mitinginden  başlıklar 

 • Emeğin başkenti Karabüklüleri selamlıyorum
 • Memur,Emekli,Sanayici,İşçi kardeşlerim sizleri selamlıyorum bugün Karabük Muhteşem Rabbim Karabüklü kardeşlerimizi muhafaza etsin
 • 2002 den bugüne Karabük bizi yalnız bırakamadı.
 • 15 Temmuz akşamı askerin içine sızmış alçak hain bir grubun bu güzel memleketi birilerine peşkeş çekmek isteyenlere karşı siz bu meydanları doldurdunuz o gece halkın gücü tankın gücünü yenmiştir
 • Bu milleti esir alacak zannedenler o gece dersini bu meydanlarda almıştır.
 • Ellerinde ay yıldızlı bayraklar ile destan yazanlar abdestlerini aldılar Feytullahçı terör örgütü Fetöcülere  ve ona destek olanlara gereken cevabın verildiği meydandır burası
 • Şimdi inlerine giriyoruz…
 • Bu Millete silah doğrultmak nedir tek tek gösteriyoruz onlara.
 • MHP Türkiye’nin beka sorununu gördü, beraberce güzel bir Anayasa değişikliği hazırladık
 • Buradan MHP ve bütün mensuplarına teşekkür ediyorum
 • 16 Nisanda Türkiye’nin aydınlık yarınları için hazır mısınız..
 • Karabük’ten Türkiye rekoru gelecek, buradan söz veriyorum Karabük Türkiye birincisi olunca ilk ziyaretimi de Karabük’e yapacağım
 • Bugüne kadar sizler ne dediyseniz onu yaptık, yapmayın dedik yapmadık, Karabük’ün bu meydanında CHP ye sesleniyorum , Milleti tanımayanı Karabük tanımaz, bunun cevabı 16 Nisanda kararımız Evet olacak
 • Ak parti kurucusu Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim,
 • Bu Anayasa değişikliği 20 yıl önce yapılsaydı bugün Milli gelir   25 bin dolardı
 • Bu mesele sen ben meselesi değil Türkiye’nin gelecek meselesidir.
 • Millet varsa zillet olmaz, 16 nisanda milletin iradesine teslim etmeye hazır mıyız…
 • Bu CHP nin işi gücü tersten okumak, okuduklarından anlamıyorlar ya.
 • Tek bildikleri yalan
 • Karabük’ün Kardemir fabrikası var, Türkiye nin de Yalan fabrikası CHP
 • Buradan söylüyorum EVET çıkacak bunlar bitecek

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin sözlerini hatırlatan Yıldırım, şunları kaydetti: “Kılıçdaroğlu diyor ki ’21 yaşında milletvekili olur mu canım?’ Nasıl İstanbul fethediliyor da milletvekilliğini 21 yaşındaki, 24 yaşındaki, 18 yaşındaki gençlerimize çok görüyorsun. O beğenmediğin gençler, Çanakkale’de yedi düvele ‘Dur’ dediler. 15 Temmuz’da göğüslerini siper ettiler, 36 gencimiz şehadet şerbetini içti. Bu gençler, Türkiye’nin geleceği. Sen ister milletvekilliğini layık gör, ister görme. Türkiye’yi, bu güzel vatanı emanet edeceğimiz gençlere biz sonuna kadar güveniyoruz.”

AK Parti gibi, tek başına iktidar olması durumunda bu büyüme oranının yüzde 6’nın üzerinde olacağını belirten Yıldırım, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile merhum Başbakan Bülent Ecevit’in birbiriyle anlaşamaması ve bir anayasa kitabının fırlatılması nedeniyle 23 bankanın battığını söyledi.

Bu dönemde faizlerin yüzde 7 bin 500’e çıktığını, 46,5 milyar dolar paranın uçup gittiğini ifade eden Yıldırım, “14 sene boyunca AK Parti iktidarı olarak hem memleketin ihtiyacı olan işleri yaptık hem de onlardan devraldığımız borçları ödedik. Tam 638 milyar lira ödedik, dolar olarak 192 milyar dolar. Eğer böyle bir borç olmasaydı ne olacaktı biliyor musunuz? 315 tane Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılacaktı. Artvin’den Ardahan’a, oradan Erzurum’a kadar 10 tane tünel yapılırdı, tamamı yerin altından. Yazık değil mi bu ülkeye?” diye konuştu.

Yıldırım, Türkiye’nin 2002’de 230 milyar dolar olan milli gelirinin bugün 720 milyar dolara yükseldiğini dile getiren Yıldırım, faiz oranları 2002’de yüzde 69 iken şimdi yüzde 8-10 arasında seyrettiğini aktardı. Binali Yıldırım, “Görüyorsunuz istikrar, güçlü iktidar ne anlama geliyor. Büyüme, ekonominin büyümesi, yollar, köprüler, hastaneler, gençlere iş… Güçlü hükümetlerin farkı bu. Hamdolsun güçlü bir hükümet var, çünkü arkasında millet var.” dedi.

“İstiyoruz ki bizim çektiğimiz çileleri çocuklarımız, torunlarımız çekmesin.” diyen Başbakan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Türkiye’de sürekli istikrar, güçlü hükümetler için 18 maddelik bu değişikliği getiriyoruz. Bu değişiklik Türkiye’de artık seçimden seçime tek başına iktidar çıkaracak. Artık çok parçalı iktidara lüzum yok. Her seferinde tek başına iktidar olacak. Çünkü kararı millet veriyor, sandıktan iktidar çıkıyor 5 yıl… 5 yıl sonra beğeniyorsanız bir 5 yıl daha seçersiniz, beğenmiyorsan hadi güle güle, Allah selamet versin. İşin özü, esası bu. Yetki de güven oyu da sizde. Sizin seçtiğiniz hizmet edecek. Gücünü milletten almayan hiçbir hareket, bu ülkeye istikamet veremeyecek. Çeteler, cuntalar, FETÖ’ler asla ve asla ülkenin kaderiyle oynayamayacaklar. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ekonomi daha da büyüyecek, daha hızlı büyüyecek, yatırımlar artacak, sanayi gelişecek; çiftçi, işçi, emekli, memur, genç, yaşlı, kadın, erkek büyüyen ekonomiden payını alacak. Herkes kararını daha uzun vadeli verecek Allah’ın izniyle.” açıklaması sonrası, Karabük’e yapılan yatırımları hatırlatıp veda etti.. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.