Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK’TE CHP MECLİS ÜYELİKLERİNE YOĞUN İLGİ

  CHP Özgür Özel’in

 

CHP Özgür Özel’in Genel Başkan Seçilmesi ve Milletvekili Cevdet Akay’ın Beklenenin üstünde iyi performans göstermesi sonrası Karabük Cumhuriyet Halk Partisi  seçmenin heyecan yarattı.

Önümüzdeki hafta Karabük Merkezde de Belediye başkanlığı için bir isim  açıklaması beklenen  CHP Karabük İl yönetimi Safranbolu ve Yenice adaylarını açıklamıştı. Safranbolu da Elif Köse Görkemli bir törenle, Belediye başkanlığı aday adaylığını açıklarken Yenice içinde Enver Özgü ile yola çıktı

Safranbolu Belediye Başkanlığında 2. Bahar için kolları sıvayan Elif  Köse’nin  2.kez başkanlık açıklamasında  yanında İl ve ilçe Başkanlığı temsilcileri yanı sıra  CHP’nin Karabük’de tek İL GENEL MECLİS ÜYESİ Nuri KIRIMLI ve çok sayıda partili vardı.

Bir önece ki dönemde İl Genel Meclisinde yaptığı uyumlu çalışmalar ile dikkatleri çeken  NURİ KIRIMLI’nın İL Genel Meclisinde ki çalışmaları sonrası,  parti tavbanında “Safranbolu da en az iki İl Genel Meclisi çıkarmasının önünü açtı.” görüşünü paylaşıyorlar.

Son Yerel seçimler öncesi İl Genel Meclisine az sayıda aday çıktığına işaret eden Safranbolular  ancak bu dönem bir çok İl Genel Meclisi aday adayının olduğuna dikkat çekiyorlar.

Ayrıca Safranbolu CHP teşkilatından edinilen bilgilere göre, Belediye Meclisine girmek için bir çok aday adayının müracaat ettiği ifade ediliyor.

Yenicede Enver Özgünün CHP’den aday olması Yenice Siyasetinin dengelerini değiştirdiğine dğinen aynı kaynaklar  Yenice de Belediye Başkanlığı ve en az bir İl Genel Meclisi Üyeliğinin CHP’den olması sürpriz olmayacağını ifade ediyorlar

Ovacık’ta Belediye Başkanlığına ve İL Genel Meclis Üyeliklerine de süpriz adayların müracaat ettiği,Bu İlçemizde de CHP’nin sürpriz yapabileceği belirtilirken,  Eflani’de yönetimin değişmesi ve  Sadık Yalçının İlçe Başkanlığına getirilmesi Eflani CHP de hareketlendireceği iddia ediliyor.