Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK’TE İKİ AYRI YERE MİLLET BAHÇESİ YAPILIYOR…

Oraya mı? Buraya mı

Oraya mı? Buraya mı ? Derken Yerleri Belli Oldu..

Karabük’e yapılacak Millet Bahçesi için Karabük Belediyesine Kent Meydanını düzenleyelim önerisi Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergii tarafından kabul edilmeyince Karabük kamuoyunda bir Şirinevler Kent Orman Park alanı birde kent merkezinde ki DDY arazileri gündeme geldi.

Şirinevler Kent Orman parkının rezil durumuna bir türlü çare bulamayan Orman İşletmesi burayı Karabük Belediyesine kiraya verince gözler kent merkezinde ki DDY arazilerine çevrilmişti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili de “Millet bahçesi için DDY arazileri uygun yer buraya yapılırsa bizde yardımcı oluruz” açıklaması yapmıştı.


AK Parti İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, AK Parti’nin kongre süreçlerinin tamamlandığını ifade ederek 2023 seçimlerine hazır olduklarını söyledi.

Altınöz, ” Teşkilat olarak milletvekillerimizle birlikte Karabük ve ilçelerinde öncelik verdiğimiz yatırımları yakından takibini yaptık ve yapıyoruz. Karabük için yararlı faydalı çalışmalar yaptık. Karabük’ümüze 2023’e kadar çok güzel hizmetleri kazandıracağız. 1 Nisan’da İl Genel Meclisi başkanlığı seçimimiz var. Kamuoyunda değişik haberler çıkıyor ama AK Parti grubunda sıkıntı yok. AK Parti grubu birlik ve beraberlik içinde. İl Genele Meclisi seçinin yapılacağı gün grup toplantımızı yaparak tek isim ile seçime gireceğiz.” ifadelerini kullandı.


“Karabük’e iki Millet Bahçesi Yapılıyor”


AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ise geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a yapılan ziyaretin detayları hakkında bilgiler verdiler

Milletvekili Ünal yatırımlar kapsamında ilgili bakanlıklarla ve kurumlarla bir araya geldiklerini ve Karabük’ün sorunlarını dile getirerek, yatırımlar konusunda gerekli destekleri aldıklarını da kaydederek, Karabük’e iki tane Millet Bahçesi yapılacağının müjdesini verdi.

Karabük ve Safranbolu’ya yapılacak Millet Bahçeleri’nin 2023 yılına yetişmesini hedeflediklerini vurgulayan Ünal, “ Karabük merkezde istasyon alanı dediğimiz tren garının olduğu alana Millet bahçesi düşünülüyor. Karabük Belediyemizin daha önce burası ile yaptığı yeşillendirme protokolü vardı. Belediyemizin de katkıları olacak. Tren bakımlarının yapıldığı garı 6 kilometre gerideki Aşağı Kızılcaören köyüne çekiyoruz. Hali hazırdaki Tren garı 87 dönüm büyük bir alan burası. Burada sadece istasyon kısmı kalacak ve geri kalan kısımlar taşınacak. Millet bahçesi alanı şehre kazandırmak istiyoruz ve bunla ilgili çalışmalar başladı. Şehrin merkezini geçi kondu görünümünden çıkarmamız lazım. Yeni mahalle de yer alan haddehaneler belediyemizin çalışmaları ile şehrin dışına çıkarılarak burada da güzel bir dönüşüm olacak. Hem Safranbolu hem de Karabük’e sınır olan kanyonda da Safranbolu’da millet bahçesi projesi var. Buna da hızlıca başlanacak. Karabük Belediyemizin kanyon projesinin karşısındaki alanda ayrı bir güzel millet bahçesine kavuşacak. Her iki projemizin hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Bakan bey ile yaptığımız görüşmede Karabük Belediyesine 40 milyon TL kredi desteği verecek ve bunun yanında özel idaremize hibe ve destekleri oldu” dedi


“Millet Bahçesi Projesi İle İstasyon Caddesi Cazibe Merkezi Olacak”


AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş ise kongrelerin tamamlandığını ifade ederek artık AK Parti teşkilatlarının 2023 seçimleri için hazır olduğunu vurgulayarak, Bakan Murat Kurum’a yapılan ziyarete değinerek Karabük için önemli yatırımların yapılacağının müjdesini verdi.
Güneş, ekonominin daralmış olduğu bir dönemde şehre yatırımları seferber etmek için mücadele verdiklerini kaydederek, “ KARDEMİR kavşağı, 5000 evlerdeki hastane, Ovacık entegre hastanesinin ihaleleri yapıldı. Şimdi ise önümüzdeki projelere hız veriyoruz. Millet bahçesinin yapılacağı bölge ile istasyon caddesi de artık bir cazibe merkezi olacak. İnsanlarımızın nefes alacağı çoluk çocuğu ile güzel vakit geçireceği güzel tasarımın olduğu bir proje. Karabük’ü bir mimar gözü ile nasıl şekillendirebiliriz diye bir tabloda önümüzde ve bunla ilgili yeniden bir teknik bir çalışma ile masada tutuyoruz. Şehrimizin önde gelenleri ve basınımızın vereceği destek ile güzel işlerin ortaya çıkacağını tahmin ediyoruz. Projelerimiz şehrimizin adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.