Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK’ÜN TARİHİ SEÇİMİ…

    KARABÜK’ÜN TARİHİ

 

 

m.cetinkaya-yazisi

KARABÜK’ÜN TARİHİ SEÇİMİ…

 

Yaklaşan yerel seçimler için Karabük’ün tarihi seçimi diye düşünüyoruz. Geçtiğimiz dönemde başta mevcut belediye başkanı Hüseyin Erer’in sonradan kendisinin de kabul ettiği bir çok hatası ve bazı başka faktörlerin bir araya gelmesi ile en güçlü döneminde Belediye Başkanlığı’nı MHP’ye kaptıran iktidar partisi merkez belediye başkanlığını kazanmak için ince eleyip sık dokuyor.

Geçtiğimiz dönem bir çok faktörün bir araya gelmesi ile çok az bir oy farkı ile Belediye Başkanı seçilen Rafet Vergili’nin karşısına iktidar partisi bu kez çok güçlü bir adayla çıkmak istiyor. Bu nedenle çok titiz bir çalışma yürütüyor.

Önümüzdeki yerel seçimler Karabük’ün geleceği açısından da çok büyük önem taşıyor.

11 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarları dönemlerinde Karabük çevresinin tamamının yol problemi tamamlanan, sacede bir teknik eğitim fakültesi olan onun da binası yıllardır yarım kalan bir yapıdan bugün 30 bini aşkın öğrencisi ile ülkemizin parlayan yıldızı bir üniversiteye kavuşan, 11 yıl önce özellikle kış aylarında nefes almakta bile zorluk çekilen bir kentte doğalgaz sayesinde bugün çok daha rahat nefes alınabilinen, eğitimde Türkiye’nin en önde gelen illerinden biri olan, sağlık yatırımlarında hayal bile edilemeyecek devasa hastanelerin yapıldığı, Karabük’ün can damarı Kardemir’in bataktan kurtarılıp bugün bir dünya şirketi haline dönüşen bir kent haline geldi.

Bütün bu devasa ve hayal bile edilemeyecek mega hizmetlerde iktidar partisinin ve özellikle de Karabük’ün medar-ı iftarı olan TBMM eski Başkanımız, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekilimiz Mehmet Ali Şahin’in büyük katkısı ve rolü inkar edilemez.

Sayın Şahin şu anda Ak Parti’nin tartışılmaz 2. numaralı koltuğunda ve Sayın Başbakan’ın 2014’de Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda ülkemizin muhtemel Başbakanı olacaktır. Bunu sadece yerel bir basın olarak biz değil, ülkemizdeki taraflı tarafsız bütün basın organları bu şekilde yorumlamaktadır.
İşte, Karabük’teki yerel seçimlerin önemi tam da bu noktada tarihi önem taşımaktadır.

Karabük’te iktidar partisinin yerel seçimleri kaybetmesi belki de Karabük’ün belki de tarihinde hiçbir zaman gelmeyecek Başbakanlık fırsatını da elinin tersiyle itmesi anlamına gelecektir.

Bizim yaşımız ve üzerindekiler çok iyi bilirler ki, 1986 ara seçimlerinde ANAP’ın güçlü iktidarı döneminde rahmetli Özal tarafından Karabük’e gönderilen Şadi Pehlivanoğlu seçimi kaybetmiş ve Özal o tarihten sonra Karabük’e bir daha gelmediği gibi, Karabük perişan hale gelmişti.
Siyasi partiler ve siyasi unsurlar gelip geçicidir. Kalıcı olan kentimize yapılacak hizmetlerdir. İşte, bu yüzden önümüzdeki yerel seçimler Karabük’ün gelecek çeyrek, hatta yarım asrını etkileyebilecek öneme sahip görünüyor.

Adaylar belli olduktan sonra Karabük’te sadece sıradan bir yerel seçim değil, Karabük’ün geleceğini çok yakından ilgilendiren adeta bir referandum yapılacak gibi gözüküyor şimdiden… Adaylar netleşmeye başlasın, biz de görüş ve fikirlerimizi sizlerle paylaşmaya devam ederiz.

YORUMLAR

11 adet yorum var

 1. bla bla bla m.ali şahin bile aday olsa yine rafet vergili kazanacaktır.bu kadar da yanlı bir yazı olamaz.

 2. sevgili çetinkaya siz nasıl bir gazetecisiniz…anlamakta zorlanıyorum,karabükte bu kadar süper bir başkan varken nasıl AKP adayı olacak insanları prezante ediyorsunuz…siz gercekten gazetecimisiniz yoksa bu ülkeyi ayrıştıran ve bunu PKK bile başaramamışken bunu başaran ,bunu çözüm diye dayatan bir partinin bayraktarlıgınımı yapıyorsunuz…..bu günümüzde medyanın hali malum…sizde onlardanmısınız….biraz onur..biraz ilke ve biliyorum sizi siz böyle bir şeye tenezül etmezsiniz..ben yaklaşık 12 yıldır Karabük dışındayım..ama memleketimi ve değişimleri izliyorum…lütfen biraz daha itidal ve gereksiz prezanteden kaçının bu size ve ne emeklerle kurmuş olduğunuz bu BRTV anlayışına sığmıyor yoksa biz sizi yanlışmı tanımışız..ben Kardemirden ustabaşı olarak çalışmış ve 2002 yılında istifa etmiş bir insanım . ilkeler her zaman önde olmalı ..bir takım menfeatler için ilkelerden vazgeçilmemeli diye düşünmekteyim…ben ANAP zamanlarınıda hatırlıyorum…ama bugün tabelası bile yok…hele halka ihanetin bedeli ağır olur….bunu Allah ömür verirse hep beraber göreceğiz…kötü amaellerle iyi niyetler gercekleşmez…saygılarımla.

 3. Üniversite, yollar, hastane! karabuk’ün ayrıcalığı mı yoksa türkiyenin her yerine yapılan yatırımların buraya da yansıması mı? karabük’ün ayrıcalığı olan en basitinden bir STADI bile 4 senedir bitiremediler. Organize sanayi hala içler acısı, hastane nerde ben hala göremiyorum… M. Ali Şahin başbakan falan olamaz olsa da karabük için farkeden bişey olmaz. AKPnin 2 numaralı adamı diyorsunuz ama karabük hala yerinde sayıyor.

 4. Mehmet bey bir gerçeği ortaya koymuş.Şadi Pehlivanoğlu dönemini bilenler bilir.Bugün yorum yapan ve sırf AK parti gitsin de ne olursa olsun diyenler yarın ırkçı söylemler ile ATATÜRK’E konuşan,İsmet paşaya laf atan, hatta beğenirsiniz beğenmezsiniz ama ülkenin başbakanına fiziki gönderme yapan belediye başkanının tutumuna ağlamasın o zaman.

 5. Saytın mehmet Çakıroğlu, Vergili’nin neresi başarılı arkadaş körmüsünüz yahu asansör yapmakla merdivem yapmakla belediyecilik oluyorsa onu herkes yapıyor. battı çıktı yapıldı hep beraber batıp saatlerce çıkamıyoruz. Mahalle yollarının durumu ortada nerde işe yerleştirilecek olan 5000 kişi. mahallelerde işe alacağız diye isimler toplanıyordu kaç tanesi işe alındı. Gezi parkında 3 5 ağaç kesildiğinde yerlerine fazlası ile dikileceği söylenmiş olmasına rağmen memleket yakılıp yıkıldı. kent meydanı için asırlık ağaçlar kesildi kimsenin gıkı çıkmadı şimdi orası oldu beton yığını. Vergili karabük’ün 5 yılını zayi etmiştir. kavga siyaseti yapmaktan sağa sola çamur atmaktan başka ne iş yaptı. sayın çetinkaya’nın dediği gibi bu seçim Karabük’ün geleceğini belirleyecektir. Ak parti bu seçimi almak zorunda ve de alacaktır.

 6. Helal Olsun Çetinkaya kardeşim.Çok Haklısın Şadi Pehlivanoğlu Örneği çok Yerinde. Karabük’te şimdi CHP farkı da var.Erdal DEMİR buraya Mustafa Sarıgül’ü getirecek Vergili CHP oyları bana gelmedi diyordu şimdi akıllı sosyal demokratlar yuvalarına döner.AK parti burada Hocayla yada Dursun beyle yola çıkar,ben yüzde 65 öndeyim diyen Vergili başkana bakarız Yüzde kaç alacak..

 7. Ben rafet beyin yerinde olayım sizi ne belediyenin yanına nede belediyenin olduğu caddeden geçirmem ya siz nasıl habercisiniz nasıl gazetecisiniz bu yanlı bir yazı yazmak ne acayip birşey AKP iktidarının 11 yılda yaptıkları o kadarda bu başkan 4 yıl gibi yaninda iktidar desteği olmadan bu kadar güzellikler yapmış onu eleştiriyorsunuz bir daha net olarak Ben karabük lü değilim benim yarım çankırılı diyen bir vekili pof pofluyorsunuz helal valla sizin basın mensubu üyesi olduğunuza şaşıyorum sanki m.ali şahin in danışmanı veya akp nin brtv deki temsilcisiniz ve sizi gerek tv gerekse gazete yayınlarınızı protesto ediyor ne sizi seyretmeyi nede sizin gazetenizi okumayacağıma kendime söz veriyor EY KARABÜK SENDE İZLEME VE DE OKUMA BUYAYINLARI …..haydi eğer gazeteci isen bunuda yayınlada tarafsız olduğunu inandır bana ve karabük halkına ………..

 8. Sayın yazar Hüseyin Erer 5 yıl bu iktidar döneminde Belediye Başkanı idi. Üstelik yazınızı çok acziyet içinde yazdığınızı hissettiriyorsunuz. Acaba siz akp nin yayın organınamı yazıyorsunuz.

 9. Sayın Çetinkaya ağzınıza yüreğinize sağlık. Mükemmel bir tespitte bulunmuşsunuz. Karabükün malesef beş yılı kayıp oldu. Bir beş yılı daha kayıp olmamalı. Sayın Rafet başkan, iletişimden,diologdan yoksun biri. Ben yaptım oldu mantığını güden biri. Bir Battıı çıktı Karabükün yüreğine saplanmış hançer gibidir. Ayrıca yaptığı yürüyen merdivenler maharatmi. Eğer bununla belediye başkanı olunuyorsa ve bu belediye başkanını çalışkan kılıyorsa KARES AVM nin Veya ONEL AVM nin başkanları belediye başkanı olmalı. o iş merkezlerinde daha fazla yürüyen merdiven var. İş sahası açacaktı. isimler toplamıştı. gitti iş yerini kurşunluya yaptı. Organize sanayi temelini attığı yerdede otlar bitmiş durumda. Mahallelere yapılan Sosyal yaşam merkezleride boşuna harcana paralar. Boş duruyorlar. Oralara yakınlarının, dostlarını müdür olarak atayarak iş kapısı yaptı yandaşlarına. Çocuk parkından başka birşey bilmiyor, yollarda araç kullanılamaz hale geldi Kansorejen madde ile yaptığı asfalt ile halkı zehirliyor.Bir balon yaptılar Rafet vergiliyi… şişirdiler ama halk nezdinde hiçde başarılı görülmüyor. O yüzden karabük bir beş yıl daha kaybedemez.

 10. sayın Çetinkaya diğer yalaka basın gibi davranmış.Çok görmemek lazım şeytanın ekmeyini yiyen elbette ki onun kılıcını sallayacak.Basın dediğin tarafsız olmalı birilerine yanaşıp resmi ilan kapma peşinde olmamalı

  1. ya yeşil mahallede çürümeye yüz tutan Belediye binasını Yıllardır bu sene yüzeceğiz dedikleri olimpik yüzme havuzunu KARABÜK ‘E seçimden önce kayak pisti sözü veren leri daha çevrede bir çok yarım kalmış yatırımları unutmamak gerekir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’ün DATLICISI  Osman,  23 Nisan
Sıradaki Haber DATLICI OSMAN’DAN 23 NİSAN İÇİN MİNİKLERE ÜCRETSİZ HALKA TATLISI İKRAMI…
Web Tasarım & SEO: Best4SEO