Karayolları Bölge Müdürlüğü Sessiz..!

Son Güncelleme : 14 Ocak 2015 - 18:16

Karabük Gündem Haber sitemizin gündeme taşıdığı ve  GÜNDEM Gazetemizin konuyu Karabük kamuoyu ile paylaştığı ;

” Bu Kavşağın Yapımını Kim Engelliyor ? …

Yaklaşık Üç Senedir Karabük Kamuoyunun Gündeminde Olan Karayollarınca AKILLI KAVŞAK olarak Yapılan Ancak Tam Bir Engel Kavşak, Olarak Sürücülere Zor Anlar Yaşatan KARABÜK-KASTAMONU Yolu Üzerinde Bulunan Kavşak Modernizasyonu için Karar Çıkmasına Karşın Bekletiliyor..!!”  

haberine  Safranbolu belediye Başkanı Dr Necdet Aksoy açıklama yapmış, ardından Karabük Milletvekili Osman Kahveci Karabük Gündem ziyaretinde olayı detaylandırmıştı.

page5

KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ SESSİZ !..

 

Karabük Gündem haber merkezimizin araştırmalarına göre, Karayolları Bölge Müdürlüğüne ve ilgili  AKILLI KAVŞAK Projesinin tadil edilmesi sonrası projenin uygulama çalışmasının  gecikmesi  için baskılar yapıldığı iddiaları vardı.

Akıllı kavşak projesinde son olarak bölgeden geçecek çevre yolu ile entegre edilmesi sonrası  projenin tadil edilerek yeniden uygulamaya alınması gündeme gelmesine rağmen bir çalışma yapılmaması şaşkınlık yaratıyor.

Karayolları Bölge Müdürlüğünün proje tadil çalışmasını tamamladı şeklinde basına verilen bilgilere rağmen bir türlü akıllı kavşak projesinin revizyona alınmamasının Karayolları bölge müdürlüğüne siyasi baskılar yapıldığı ve viyadüklerin yerlerinin değişmesi istendiği yolunda ciddi iddialar sonrası Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve Karabük Milletvekili Osman Kahveci konuyla ilgili olarak açıklamalar getirmişti.

Son 1 aydır özellikle kar yağışı sonrası maddi hasarlı kazaların olduğu akıllı kavşak olarak tanımlanan Kastamonu-Karabük yolu üzerinde ölümcül bir kaza daha yaşanırsa sorunlusu kim olacak..!

Neden kavşak projesi için bir çalışma başlatılmadı, Projenin engellendiği doğru mu sorularına Karayolları Bölge Müdürlüğü bir cevap vermezken, konuyla ilgili olarak Karabük Milletvekili Osman Kahveci  Ekim/2014  ayı içinde açıklama yaparak  Kasım/Aralık 2014 ayları içinde çalışmaların başlayacağını,proje tadilatının tamamlandığını belirtmişti.

Karabük Miletvekili Osman KAHVECİ, haberler sonrası Karabük Gündemi ziyaret ederek konunun araştırıldığını ve hatta İl Başkanı Timurçin Saylar’ın “Siyasi baskılar var” tanımı üzerine nereden baskı var mesele nedir anlamında Karayolları bölge Müdürlüğünde bir çalışma yapacağını belirtmiş,  Karabük AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar ise ” Konu hakkında bilgimiz oldu,araştıracağız,biz siyasi baskı nedir,kim yapmış yada asparagas yapılıyor öğrenmek istiyoruz bu konuda yakın bir zamanda açıklama yaparız” açıklaması yapmıştı.

Siyasi baskı var söylemlerine karşın  siyasilerin bu konuda bir baskı yok,varsa kim yapmış açıklamalarına karşın, Karayolları Bölge Müdürlüğünden bir açıklama yapılmamasına bir anlam verilmezken yine  Karayolları Bölge Müdürünün Üniversite kavşağında yan yol çalışmaları için söz vermesine karşın halen bir çalışma yapmaması ve Kalemler-Ford bayi kavşaığında yaşanan kazaların korkulu anlar yarattığını belirtiyorlar.

logo

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.