Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARDEMİR A.Ş. Olağanüstü Genel Kurulu 23 Ekimde Gerçekleşecek.

KARDEMİR A.Ş. Olağanüstü Genel

KARDEMİR A.Ş. Olağanüstü Genel Kurulu 23 Ekimde gerçekleşecek.

Yapılan duyurulara göre A, B ve D gruplarında ayrı ayrı seçime gidilecek olup 4 Yönetim Kurulu Üyesi A grubundan, 2 Yönetim Kurulu Üyesi B grubundan ve 1 Yönetim Kurulu Üyesi ise D grubundan seçilecek.

A-B-D Gruplarından seçilecek 7 Yönetim Kurulu üyesi haricinde, KARDEMİR Genel Kurulundan onaylanacak 4 Bağımız Yönetim Kurulu Üyesi ise yine SPK tarafından verilecek

Şirket seçim statüsüne göre gelişecek olağanüstü genel Kurulda bir önce ki dönemde olduğu gibi SPK yine 11 ismi belirleyecek mi sorusu ise gündemde.

Toplamda 240 Milyon Lot bulunan A grubunda blok hisselerinde VARLIK Fonuna geçen 50 Milyon Lot bulunuyor. KARDÖKMAK A.Ş. ve KARÇEL A.Ş.’den A Grubu Hisseleri içinde olduğu biliniyor.

Yine toplada 120 milyon lot A grubu hisselerinden, YOLBULAN ve YÜCEL Ailelerinin elinde 30 Milyon Lot, KAPTAN DEMİR ÇELİK Grubunun elinde 15 Milyon Lot , AZİMUT PORTFÖY GOROUP’un elinde 16,5 Milyon Lot bulunurken Karabüklü kuyumcu HAYRETTİN AYDIN’ın elinde ise 10 Milyon Lot bulunduğu belirtiliyor.

KARDEMİR A.Ş. A Grubu Yönetim Kurulunun belirlenmesinde Varlık Fonu ile Kaptan grubunun birlikte hareket edeceği diğer grupların tavrının ne olacağı da merak ediliyor.

B Grubunda ise yaklaşık 119 Milyon Lot bulunuyor. Bunun yaklaşık 60 Milyon lotu Güleç Ailesini temsilen Kamil Güleç bir kişi ile temsil ediyor.

Bir dönem Çalışanların elinde bulunan 740 Milyon Lot hisseyi bünyesinde barındıran D Grubu ise cadı kazanı gibi.

Bir Yönetim Kurulu Üyesi seçilecek bu grubun genellikle yurt için ve yurt dışı fonlarının elinde bulunduranların şekillendireceği iddia ediliyor.

KARDEMİR Olağanüstü seçimli kongresi öncesi ailelerin bir araya geleceği öngörülürken doğabilecek sıkıntılar karşısında SPK nın yeniden önlem alarak atamalar yapabileceği de iddialar arasında

Karabük Demir ve Çelik (Kardemir), bu yılın (2023) ikinci çeyreğinde piyasa beklentisinin üzerinde 558 milyon lira net kâr elde etmişti.