Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARDEMİR & KARABÜKSPOR Ayrılmamalı…

  Kardemir Karabükspor zor

 

Kardemir Karabükspor zor mu zor bir süreçten geçiyor ve hemen hemen herkes biliyor ki KARDEMİR’SİZ bir Karabükspor, düşünülemez..

Karabükspor belki bu sene kurtulur,düşer her neyse ama yanlış bir adım sonrası kulübün tarihe gömülüşü olur….

Bakın bir gerçek var,bu kentte KARABÜKSPORA ha diyence çıkartıp 50 milyon, 100 milyon verecek kimseyi bulamazsınız..

Hangi iş adamı hangi kurum her sene aidatlardan gelecek paraları, yada reklam sponsoru olup….!  Karabükspopra sahip çıkar?

Eğri oturalım,doğru konuşalım, yiğidin hakkını yiğide verelim
Karabükspor ayağını yorgana göre uzatmadığı için ve maalesef iş bilmezlik sonucu ve tek başkan yöneticiliği gereği bu duruma düştü…

Karabük Gündem olarak biz bunu sürekli uyardık ve dikkat çektik..

Esen rüzgarlar ılıktı ve kimse arkadan gelecek kışı hesaplamadığı için şimdi ayazda kaldı KARABÜKSPOR..

Gerçi, bu süreçleri dönemlerde de yaşamıştı .. Karabüksporu bırakırım giderim diyerek tehditlerde savrulmuştu…Bu senaryoları çok gördük/yaşadık…

Ne olduğunu Karabük’te çok iyi biliyor dünün, ama  ne olacağından korkuyor yarının  şimdi …

Ve şimdi uyarıyoruz..

Kulağımıza yine çok çirkin iddialar geliyor..

Karabük spordan halen nemalanmak isteyenlerin olduğu ve KARDEMİR’DEN koparmak için siyasi baskılar yaparak bağımsız üyeler üzerinde etkili olmak isteniyor deniyor..

Karabük’te bu çok ciddi dillendiriliyor ve Mavi Ateş taraftarları içinde bu işe gönül vermiş bir kardeşim de çokçarpıcı bir iddiada bulundu dün bize..

Bizim yazılarımızı takip ettiğini belirterek, farklı söylemlerde bulundu ve dayanaklarını anlattı..
İlgiyle dinledik tabi..

Şimdi Karabüksporda başka bir seneryo mu var dedi bir başka kardeşimiz..

Ne gibi dedik..!

“ KARDEMİR Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinin de olduğu ortamda Karabük Milletvekili Sayın M.Ali Şahin’e sanırım Karabükspor için detaylı bilgiler verilmiş… Sayın ŞAHİN’İn Karabükspor sevgisinden ve korumacılığından şüphe etmeyiz ancak Kardemir Bağımsız YK Üyeleri Karabüksporun bu kentte neyi ifade ettiği ve kentin nasıl bu takımla nefes aldığını bilmez..Normal olarak bilemezler..Onun için bize ne KARABÜKSPORDAN mantığı hakim kılınabilir, O zaman şu an Karabük’te aday olarak çıkan tek isimde Kardemir yoksa biz ne yapabiliriz der, çekilir ise ve işte o zaman eski başkana sen yine bir Yönetim yap dön, bak işine, derler mi abi” dedi..

Çok ilginç geldi…
Bunlar KARABÜK sokaklarında konuşuluyor ve çok ilginç ki bizim aldığımız duyumların ötesinde duyumlar var taraftarda..

Bizim bildiğimiz; şu ana kadar çıkan tek aday var..Bir dönemde Karabüksporda beraber Yöneticilik yaptığımız sevgili Av.Hakan Yılmaz, “ben bu projeler ile yeniden sahiplenebiliriz “ dedi..

Sayın Yılmaz , edindiğimiz bilgilere göre Sayın Şahin ve KARDEMİR’DEN Bağımsız Yönetim Kurulu üyeleri ile de görüşmüş..

Bu görüşmede Sayın Yılmaz’ın yaşanan krizden ve ekonomik tablodan nasıl çıkılacağının projesi sunduğunu da tahmin edebiliyoruz.  Sayın Şahin’inde Karabükspora karşı, bir taraftar olarak, bir Karabük’lü olarak sıcak ilgisinin olacağını biliyoruz…

Kardemir 8 KASIMLarda, 137 günlük grevlerde, 2000 li yıllarda ki ekonomik dar boğaza girdiğinde hep KARABÜK halkı ile omuz omuza olmuştur, Karabükspor bu omuz omuza olunan süreçte hep başı çekmiştir… 1994 de ardından  2000 li yıllarda sahaya “ Bu fabrikaları kapatamazsınız” pankartları ile çıkan KARABÜKSPOR, kentin ve KARDEMİR’İN sorunlarını ülke geneline taşımış, dikkatlerin çekilmesini sağlamıştı…..

Yani; etle tırnak olan, Kardemir – Karabükspor ilişkisi şimdilerde kırılmak isteniyor deniyor şüphesi hakim bizde…

Bunun alt yapısı olarak da öylesine  iddialar geliyor ki, Karabük’te ortak fikir olarak gelişen, bu krizin oluşmasını sağlayan harcamalar, incelensin yada ibra edilmesin, diye seslendirilirken,  Yönetimin hesapları kapansın, İstifa eden başkan tekrar KARABÜKSPOR başına geçsin anlayışı salgılanıyor sanki…

Böylesi bir düşüncenin  nedenini ise ,  Kardemir uzak durur anlayışı beraberinde  Av Hakan Yılmaz’ın adaylığının önü kesilmek isteniyor düşüncesine itiyor ki bizi doğrusu KARABÜKSOR için üzülüyoruz…..

Bize aday çıkan yeni isim lazım ..Bunun adı Sayın Av Hakan Yılmaz olur, yada ne bileyim Sayın Mehmet Mescier olur yada bir başka ortak akılın öne süreceği farklı isim olur, ama yeni dönem yeni isim lazım KARABÜKSPORA ve KARDEMİR lazım…

Bu İddialar bizi şok etti..

Ancak; Karabüklüler, KARABÜKSPORU ile ilgili çok hassastır..

Çok duyarlıdır ve bugünlerin tarihi öyle bir yazılır ki yarınlarda bugünleri arayacak insanlar çıkabilir..

Sonuç olarak; , biz KARABÜKSPORUN, KARDEMİRSİZ olmayacağını, olamayacağını bir kez daha yazalım…

Senaryolar ile günü geçirmenin bir anlamı olmayacağını yazalım ve inanmak istemediğimizi bu senaryoların KARDEMİR’de önümüzde ki hafta yapılacağını umduğumuz toplantı da ele alınması umudunu taşıyalım…

Eğer o toplantıdan bir ses çıkmazsa zaten iddiaların çoğu doğrulanmış olacak ki, yandı keten helva KARABÜK, geçmiş olsun hepimize demekten öte sözde bulamayız..

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO