Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARDEMİR ‘Net Karımız 439 Milyon TL Ulaştı’

  KARDEMİR’İN 2018 yılı

 

KARDEMİR’İN 2018 yılı ilk yarı mali sonuçları bugün kamuoyuna açıklandı.

 

Kardemir Yönetim Kurulu imzası ile bugün yapılan açıklamada “Bağımsız Denetim Kuruluşumuzun denetiminden geçen Konsolide Mali Tablolarımıza göre satış gelirlerimiz bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla % 37 artış göstererek 2.549 Milyon TL’ na, FAVÖK tutarımız % 224 artışla 841 Milyon TL’ na ve net karlılığımız % 320 artışla 439 Milyon TL’na ulaştı.” dendi..

KARDEMİR  Yönetim Kurulunca yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi;

%33 FAVÖK marjı ile sektörün en karlı firmalarından birisi olan Kardemir; 2018 yılı ilk yarısında, özelleştiği 1995 yılından bugüne kadarki en yüksek karlılığı elde etti.

Çeliğe sadece emek ve alın terini değil sevgisini de katarak Kardemir için, Karabük için, ülkemiz için üreten ve bu başarılı sonuçların elde edilmesini sağlayan en tabandaki işçimizden Genel Müdürümüze kadar tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor ve her birisini özverilerinden dolayı kutluyoruz.

Kardemir’e güven ve desteğini sürdüren tüm hissedarlarımıza, Kardemir’i sıradan bir özel şirket olarak değil, ülkemiz sanayisinin vazgeçilmezi olarak gören ve hep Kardemir’in yanında yer alan kamu ve yerel yönetimlerimize, esnafımıza, tüccarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, sanayicilerimize, müşteri ve tedarikçilerimize, yöre halkına ve siz değerli basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

2017 yılından buyana devam eden güçlü satış fiyatları ile birlikte üretimlerimizdeki istikrarlı artış ve sıkı mali disiplin ile piyasa koşullarına dinamik uyum sağlayarak, tüm faaliyet süreçlerimizde elde edilen başarılı iş sonuçlarını sürdürülebilir kılmak en büyük hedefimizdir.

Net karlılıkta Türkiye’nin ilk 15, FAVÖK oranlarında ilk 10 ve İSO 500 sıralamasında ilk 20’nin içerisine yer alma hedefimizi gerçekleştirmek için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürecek ve kurumsal altyapımızı geliştirerek Kardemir’i dünden daha çok sektörüne ve ülkesine hizmet eden bir şirket konumuna getireceğiz.

 

Kardemir’in 2018 Yılı İlk Yarı Finansal Rakamları Şu Şekilde Oldu.

  • Konsolide net varlık    :           7.227.225.634 -TL

  • Konsolide ciro            :           2.548.691.978 -TL

  • FAVÖK                      :           840.810.027-TL

  • FAVÖK Marjı             :           % 33

  • FAVÖK TL/ton           :           745-TL

  • Konsolide net dönem karı:     438.925.723 -TL