Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARDEMİR’DE TAŞERON İŞÇİLERİNE MÜJDE

    Karabük Demir

GÜL

 

 

Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR )  A.Ş.’de örgütlü bulunan Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, taşeron firmalarda çalışan 400 işçiyi kadroya alacakları müjdesini verdi.

KARDEMİR Haddehane meydanında miting yapan Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, alana işçilerin omuzlarında gelirken büyük bir coşkuyla karşılandı.

Dün bin 100 kişiyi istenilen rakamlara taşıdık, bugün de olmazsa olmazımız, birlikte mücadele ettiğimiz, KARDEMİR’de alt işverenlerde çalışan 400’e yakın arkadaşımızın KARDEMİR kadrosuna alınmasının mücadelesini veriyorum.” diyen Başkan Gül, coşkulu  kalabalığa karşı yaptığı konuşmada “Bizim şampiyonluğumuz, hedefimiz KARDEMİR işçisinin zirvesidir.” dedi..

Benim şampiyonluğum İşçinin alın terini korumaktır” diyerek geçmiş dönemlere gönderme yapan Gül, “Bu 400’e yakın arkadaşımızı KARDEMİR kadrosunu alıyoruz. Biz KARDEMİR işçisini hep şampiyon yaparak zirvede tutacağız. Bu yetmez. Bugün mevcut kadroda çalışan arkadaşlarımızın farklı kadrolarda farklı işlerde çalıştığını biliyoruz. Bunun düzeltilmesi içinde çalışma başlatıyoruz. Kadro çalışmaları başladı ve bu süreç uzun bir süreç olacak. Bunu da başaracağız. Bunu da başardıktan sonra huzurunuza geleceğiz.” ifadelerinde bulundu..

Çeşitli taşeron firmalarında çalışan 400 işçi ile birlikte Kardemir çalışanları içinde yeni yapılanmanın yolda olduğunun müjdesini veren Cengiz Gül, alanı yine işçilerin omuzlarında terk etti.

Açıklamalardan son derece memnun olduklarını belirten işçiler “işte sendika işte işçi yaşasın Kardemir” sloganları ile haddehane meydanını inletti.