Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kayıt Yaptıracak Öğrenciler Bu Habere Dikkat

    MEB (

 

 

MEB ( Milli Eğitim Bakanlığının)  yeni düzenlemesiyle, öğrencilere yönelik barınma hizmeti verecek kurum binaları, her yıl öğretim yılı başlamadan önce yangın güvenliği, elektrik tesisat güvenliği ısınma sistemi güvenliği, su ve gaz tesisatı güvenliği açısından ilgili kurum ve kuruluşlarca kontrol edileceği resmi gazetede yayımlanarak açıklanmıştı.

Türkiye genelinde MEB’in yurtlar/ Öğrenci barındırma merkezleri için hazırladığı yönetmelikler 81 İl Valiliklerine gönderilmiş  ilgili denetimler il merkezlerinde komisyonlar marifeti ile başlamıştı.

Bu gelişmeler ışığında Karabük merkez ve ilçelerinde,  KBÜ  ve Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin mağduriyet yaşanmaması için aileleri ve öğrencileri uyarmaya başladı..

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye genelinin yanısıra Karabük’te yaşanan çok sayıda öğrenci mağduriyetleri yaşanmış, konu MEB tarafından özellikle Adana’da yaşanan korkun kaza sonrası mercek altına alınarak AB uyum yasaları da göz önüne alınıp yönetmelik yenilenmişti.

Yayımlanan yönetmelik sonrası; özel yurt, pansiyon, motel, yaşam merkezi vs adı  her ne olursa olsun, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden izni olmayan hiç bir tesiste “öğrenci yurdu, yada barındırma merkezi” gibi tesisler hizmet veremeyecek..

Öğrenci Yerleştirme sonuçlarının açıklandığı ve kayıtların başlamak üzere olduğu bu günlerde hem yeni kayıt yaptıracak öğrencilerin, hem de geçmiş yıllarda bu tür yurt, pansiyon vb. gibi yerlerde kalan öğrencilerin ve ailelerinin dikkatli olmaları ve kesinlikle liste de ismi olmayan yurtlara kayıt yaptırmamaları konusunda (KBÜ)  Karabük Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü uyarılarının devam edeceği  ve aksi kayıt yapan merkezlerin mühürlenerek yüksek maddi cezalar uygulanacak.

 

İŞTE ESMİ  MEB YURTLARI