Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Açılıyor

Şirinevler mahallesinde geçici kabul

Şirinevler mahallesinde geçici kabul ile alınan ve TOKİ  tarafından ihalesi yapılarak Sağlık Bakanlığına verilen 300 yataklı KBÜ Eğitim ve Araştırma  hastanesi Şubat ayı itibari ile önce Acil servisi ardından tüm üniteleri ile açılıyor.

ÜST HASMüteahhit firmanın  geçici kabul ile teslim ettiği TOKİ tarafından yapılan incelemeler sonrası eksik /yarım kalan ünitelerdeki işlerin kat’i kabul öncesi tamamlanması istenen hastanenin ilk etapta Acil birimi açılacak.

70 günlük kısa süre içinde  tüm  binamızı faaliyete geçirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz ancak bu süre içinde tamamlanan ve Acil birimini hizmete alacağız diyen kamu hastaneleri genel sekreterliği uzmanları işin resmi protokolleri bir yandan devam edecek ancak hastanenin daha önce Gerek Valimizin gerekse Milletvekillerimizin verdiği tarihlere yetiştirilecektir bunda bir gecikme erteleme yoktur dediler.

Geçtiğimiz hafta içinde Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğini ziyaret eden Vali İzzettin Küçük, Genel Sekreter Vekili ve İdari İşler Başkanı Mustafa Kulluk’tan çalışmalarla ilgili bilgiler almış hastanenin bir an önce hizmete girmesini gerektiğini vurgulamıştı.

Öte yandan ,  Safranbolu’da devam eden Devlet Hastanemizin birinci blok bitmek üzere ve mevcut binayı taşıyacağımız yeni blokun yanında yeni bir blok daha yapacağız. İki bloktan oluşan yeni bir hastanemize kavuşacağız Safranbolu’da. Safranbolu’da poliklinik hizmetlerini kiraladığımız bir binada sürdürülecek bilgileri veren yetkililer bu aşamalardan sonra Karabük merkez de ve Safranbolu’da sağlık sorunları kalmayacak inşallah dediler.