Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ Etkinliğe Doymuyor

Karabük Üniversitesi  Bir Yandan

Karabük Üniversitesi  Bir Yandan Karabük İle Bütünleşme Adına Bir Çok Etkinliğe İmza Atarken Diğer Yandan Öğrenci Ve Akademisyenleri için Etkinlik Üzerine Etkinlik Düzenliyor…

Göklerimizin Çelik Kanatlı Kartallarından Konferans

 

Üniversite  Kültür ve Sanat Kulübü’nün düzenlemiş olduğu Türk Hava Kuvvetleri SOLOTÜRK Uçuş Ekibi’nin katılımlarıyla ‘SOLOTÜRK Uçuş Ekibi’ konferansı gerçekleştirildi.Konferansa Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “Değerli Komutanlarım, değerli çalışma arkadaşlarım, sevgili gençler hepinizi saygıyla selamlıyorum. Karabük Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden ayırt edici en önemli özellik öğrenci inisiyatifinin en ön planda tutuluyor olmasıdır. Bugün bu program gibi altı tane programımız gerçekleşmektedir. Eğer rektör olarak ben program organize edecek olsam, haftada bir program organize edebilirdim. Fakat sizler kendi eksikliklerinizi, kendi ihtiyaçlarınızı sizleri rekabet edecek konularda tercihlerinizi kendiniz belirliyorsunuz ve bizde buna destek vermeye çalışıyoruz. Üniversiteler gerçek hayatın tatbikat alanıdır. Üniversiteyi bitirip gerçek hayata atıldığınız zaman o zorlukları zaten göreceksiniz. Bu sosyal faaliyetleri üniversite içerisinde gerçekleştirecek olursanız hayata bir adım önde başlamış olacaksınız. Hepinizi bu kulüplerde yer alamaya davet ediyorum. 2013-2014 akademik yılında 718’i öğrenci kulüplerinin olmak üzere 1203 bilimsel, kültürel ve sosyal etkinlik gerçekleştirilmiştir. Bunlar hiçbir üniversite de olmayan faaliyetlerdir. Olsa bile öğrenci marifetiyle yapılarak gerçekleşen hiçbir üniversite yoktur. Ben sizleri kutluyorum ve sizleri geleceğin liderleri olarak görüyorum. Milletimizi en iyi şekilde temsil eden komutanlarımıza, Türk Bayrağımızı göklere çıkararak, şerefle dalgalandırdıkları için ve komutanlarımız davetimizi kabul ederek geldikleri için kendilerine şükranlarımı arz ediyor, başarılarının devamını diliyorum. ”dedi.

SOLOTÜRK 1. Pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt ve SOLOTÜRK Destek Ekipi aynı zamanda Basın ve Halkla İlişkiler Subayları Üsteğmen Emrah Bayrı ve Kıdemli Çavuş Erkan Alaz’ın katılımlarıyla gerçekleşen konferansta, Yüzbaşı Kurt yaptığı konuşmada; “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bugün burada gerçekleştireceğimiz etkinlikte biz neyiz, kimiz sorularının cevabını vererek sizlerin merak ettikleri soruları cevaplandırmak için geldik. Türk Hava Kuvvetleri ilk kurulan hava kuvvetleri arasında yer almaktadır. Tüm dünyada Türk Bayrağını dalgalandırmak ve yurt içinde de gösteriler yapmaktayız. Kullandığımız F-16 C Blok- 40 uçağı tasarım ödülüne sahip ve her bir şekli çizgisiyle anlam taşıyan uçaktır. Tasarımı havacılığın hızını ve doğru karar verme anlamını taşır. 21 tane çizgi vardır ve bu 21. Çizgi ile yıldız oluşmaktadır. Bunun anlamı ise 21. Yüzyılımıza hitaben 21. Dünya yıldızı olarak anlam taşımaktadır. Uçağımızın üzerinde Anadolu Kartalımız yer almaktadır.” diyerek F-16 C Blok-40 Uçağı ve SOLOTÜRK’ün 2015 tanıtım filmi ilk kez üniversitemizde izlenime sunuldu.

 3

SOLOTÜRK Uçuş Ekibi’nden Rektöre Ziyaret

 

SOLOTÜRK Uçuş ekibinden 1. Gösteriş Pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt, SOLOTÜRK Destek Ekiplerinden aynı zamanda Basın ve Halkla İlişkiler Subayları Üsteğmen Emrah Bayrı ve Kıdemli Çavuş Erkan Alaz Rektör Uysal ile konferans öncesi KBÜ Rektörü Uysal’ı da  makamında ziyaret etti.

 Sizlerle Millet olarak gurur duyuyoruz diyerek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal: “Sizler ecdadın ve bizlerin gurur duyacağı kişilersiniz. Sizler bu işi hem iş hem de kendi yeteneklerinizi ve cesaretinizigöklerde kullanarak yapan özel insanlarsınız. Ülkemizde son yıllarda hava taşımacılığında görülen hızlı büyüme ile bu alanda eğitilmiş insan kaynağı ihtiyacını da ortaya çıkmıştır. Üniversitemiz bünyesinde Sivil Havacılık Yüksekokulumuzda 1 yıl zorunlu İngilizce hazırlık sınıfından sonra 4 yıllık lisans eğitimi ile çok iyi derecede yabancı dil bilen ileri bilgi ve beceriye sahip, havacılık sektörünün ihtiyacı olan nitelikli personel gereksinimin karşılanmasında önemli bir rol oynayacak öğrenciler yetiştireceğiz. Türk pilotları ile her zaman gurur duyuyoruz. Biliyoruz ki onlar, ülke semalarımızın bekçileri göklerimizin çelik kanatlı kartallarıdır. Ben vereceğiniz konferansın iyi geçmesini temenni ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Görüşlerini belirten 1. Gösteriş pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt: “Karabük’te olmak benim için gurur verici. Burada ki gösteri uçuşumda hem zorlanmış ama çok heyecanlanmıştım. Güzel duygu ve düşünceleriniz için teşekkür ederim.” dedi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO