Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ “İşte Budur Farkımız” Dedi

‘İşte Budur Gerçek Farkımız

page

‘İşte Budur Gerçek Farkımız Bizim’ Projesi Galası ve Rektörlük Kupası Ödül Töreni Düzenlendi

Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerin Karabük Üniversitesi ile birlik ve beraberliğini vurgulanan ‘Biz Karabük Üniversiteliler Türkiye İçin Söyledik’ projesinin devamı niteliğinde olan ‘İşte Budur Gerçek Farkımız Bizim’ projesinin ödül töreni ile Üniversitemiz Rektörlük Kupası’nın ödül töreni Karabük Üniversitesinde gerçekleştirdi.

Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenlerine; Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Malezya Perlis Üniversitesi Rektörü Rektörler Birliği Başkanı Prof. Dr. Kamarudin Hussin ve Malezya’dan gelen misafirler , Üniversite Dekanları, Akademik ve İdari Personelimiz ile öğrenciler katıldı.

30’u aşkın enstrümanın kullanıldığı projede; başta Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal olmak üzere 45 Akademisyene 20 vokalist eşlik ederek, halkından öğrencisine, akademisyeninden personeline bir çok kişinin yer alarak Türkiye için sözleri Mustafa Yıldızdoğan’a ait olan ‘Türkümüz Bizim’ şarkısını seslendirildi.

Projenin koordinatörlüğünü KBÜ öğrencisi Halit Burak Erek’in yaptığı ‘İşte Budur Gerçek Farkımız Bizim’ projesinin Danışmanlığını; KBÜ Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mustafa Boz, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Erer ile Öğr. Gör. Mustafa İnce gerçekleştirirken Projenin Müzik Danışmanlığını ise Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Dilek Göktürk Cary yaptılar.

Ödül törenlerinin açılış konuşmasını gerçekleştiren KBÜ öğrencisi Halit Burak Erek; “Bizler Biz Karabük Üniversiteliler olarak ‘Biz’ duygusunu yaşatmak ve bunu süregelen bir hale ettirmek için ikinci kez sizlerle birlikteyiz. Geçen sene ‘Biz Karabük Üniversiteliler Türkiye İçin Söyledik’ projesini gerçekleştirirken hedefimiz 1 milyon izleyiciye ulaşmaktı fakat biz 3 milyon izleyiciye ulaşmıştık bu seneki hedefimiz geçen seneki hedefimizi de aşmaktır. İnşallah bunu birlikte başaracağız. Ben bu proje kapsamında bizlere destek veren başta Rektörümüzüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından ‘İşte Budur Gerçek Farkımız Bizim’ projesinin videosunun gösterimi tüm katılımcılara sunuldu.

Ayakta alkışlanan projenin gösteriminin ardından ‘İşte Budur Gerçek Farkımız Bizim’ projesinde yer alarak büyük emek veren Akademisyenlere, Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın eşliğinde Malezya Perlis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamarudin Hussin plaketlerini takdim etti.

Plaket takdimi sırasında kısa bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal: “Bu müziği ikinci kez dinleyip de duygulanmamak elde değil. Karabük Üniversitesi’nde milli değerlerine sahip çıkan ve onu yüceltmek için mücadele veren, medeniyetimizi tekrar inşa etmek üzere çalışan gençler olarak gerçekten hepinizi kutluyorum. Sizlerin yaptığı projeler sadece bizleri duygulandırmıyor. Malezya’ dan gelen misafirlerimiz bizim lisanımızı bilmeseler de bizim neyi anlatmak istediğimizi anlıyorlar. Gittiğimiz zaman biz de bu videoyu Üniversitemizde öğrencilerimize göstereceğiz diyorlar. Elbette ki yemekler, emek vermeden olmaz. Öğrenci inisiyatifinin her zaman en ön planda tutulduğu Üniversitemizde bugün 76 tane öğrenci kulübü var. Bu kulüplerin her biri farklı farklı dallarda etkinlikler düzenliyorlar. Az önce sunucu arkadaşımız böyle bir üniversitede olmak tan duyduğu gururu bizlerle paylaştı. İşte bizim gerçek farkımız budur. En büyük emeği sizler verdiniz bundan dolayı hepinizi kutlayarak gözlerinizden öpüyor ve yolunuzun açık olmasını temenni ediyorum.” Diyerek ardından ‘Proje yönetimi olarak bizler de Siz Değerli Rektörümüze plaket takdim etmek istiyoruz’ diyen Akademisyenlerimiz de Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a plaket takdiminde bulundular.

İşte Budur Gerçek Farkımız Bizim’ projesinin ödül töreninin akabinde Üniversite Basketbol Rektörlük Kupası ödül takdim törenine geçildi.

20-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Akademik, İdari Personel ve öğrencilerden oluşan 11 takımın yer aldığı ve toplam 18 müsabakanın gerçekleştirildiği Rektörlük Kupası Maçlarında galip gelen takımlardan; 1.olan Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu takımına, 2.olan Mühendislik 2 takımına ve son olarak da 3.olan Üniversitemiz Fen Fakültesi takımına Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın eşliğinde Malezya Perlis Üniversitesi Rektörü Rektörler Birliği Başkanı Prof. Dr. Kamarudin Hussin, başarılı sporcularımızı tek tek tebrik ederek kendilerine madalya ve kupalarını takdim etti.