Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ YÖK ONAYI ALDI

    Karabük Üniversitesi

 

 

Karabük Üniversitesi bünyesinde Mimarlık Fakültesi’nin  kurulması için uzun süredir  yürütülen çalışmalar olumlu sonuç verdi ve YÖK’ten onay çıktı.

 

 

KBÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ

YÖK ONAYI ALDI

 

 

Karabük Üniversitesi bünyesinde, Diş Hekimliği Fakültesi’nin ardından Mimarlık Fakültesi kurulmasına ilişkin kararda Yüksek öğretim Kurulu Başkanlığı’nın Yüksek öğretim Genel Kurulu toplantısında alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na sunuldu.

Böylelikle 12 olan fakülte sayısı Diş Hekimliği ve Mimarlık Fakültelerinin de eklenmesi ile 14’e yükseldi.

 

‘Üniversitemizin gücüne güç katmaya devam ediyoruz.’ diyen Rektör Prof.Dr. Burhanettin Uysal yaptığı açıklama da: “Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında Üniversitemiz bünyesinde Mimarlık Fakültesi’nin kurulmasına karar verilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yazısı ile Bakanlar Kurulunca en kısa sürede karara bağlanarak kurulmasını bekliyoruz. Mimarlık Fakültemiz bünyesinde bölgeye, ihtiyaca ve geleceğe dönük mimarlık, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, şehir ve bölge planlama ile endüstri ürünleri tasarımı bölümlerini açacağız.  Bu sürecin olumlu sonuçlandırılması ve Fakültemizin Üniversitemize kazandırılması konusunda emek sarf eden, katkı sunan başta değerli TBMM Eski Başkanımız ve Karabük Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Şahin ve Karabük Milletvekilimiz Sayın Osman Kahveci beyefendiler olmak üzere;  İlin yöneticilerine, kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine, sanayicisine, eğitime doğrudan ya da dolaylı katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza ve Karabük Halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte daha ileriye gideceğimize olan inancımızın tam olduğunu bir kez daha belirterek, Mimarlık Fakültemizin Üniversitemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.