KBÜ Rektörü Polat’ın 10. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Son Güncelleme : 29 Mayıs 2017 - 21:05

 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Üniversitesi’nin 10’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat mesajında;

“Değerli Karabük Üniversitesi ailesi;

Bugün büyük bir mutlulukla söylüyoruz ki; Karabük Üniversitemizin 10. Kuruluş ve İstanbul’un Fethi’nin 564. Yıldönümü. Hepimize kutlu olsun.

29 Mayıs 2007 yılında kurulan, sürekli gelişen, büyüyen ve çağın gereksinimlerini yakalamaya çalışan Karabük Üniversitesi ülkemizin yeni ve öncü üniversitelerinden biri haline gelmiştir.

Kuruluşundan bugüne uygulanan başarılı yönetim politikasının amacı; ülkemizin temel değerleri ve stratejik hedeflerine uygun eğitim hizmeti sunmak, evrensel geçerliliği olan bilgi ve beceriler ile donatılmış bireyler yetiştirmek, bilime katkı sağlayacak, ülkede ve dünyada kullanılabilir ve paydaşlara yararlı olacak bilgi ve teknoloji üretmek, mensuplarının ve toplumun sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif gelişimine katkı sağlayacak etkinlikler düzenlemektir. Tüm bu amaçlar doğrultusunda bölgemizin ve ülkemizin ihtiyaçlarına cevap verecek projeler ve atılımlarla genç bir üniversite olmamıza rağmen globalleşme yolunda oldukça büyük bir mesafe kat etmiş bulunuyoruz.

Karabük’ümüz ile bütünleşen, üniversite şehir işbirliğinin en güzel örneğini uygulayan ve bilimin önderliğinde yapmış olduğu çalışmalarla ülkemizin gelişmesine büyük katkı sağlayan üniversitemizin 10. Yılını ve İstanbul’un Fethi’nin 564. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, üniversitemizin bugünlere gelmesinde büyük katkıları olan kurucu rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a, Dekanlarımıza, Müdürlerimize, İdarecilerimize, Akademik, İdari ve diğer personellerimiz olmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşu temsilcilerine, Hayırsever İşadamlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarına, değerli Karabük halkına, sanayicilerimize, üniversitenin gelişmesi ve kalkınması için desteklerini esirgemeyen herkese sevgi ve saygılarımı sunar, 10. Kuruluş yıldönümünün hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.