Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ SAGLIKFEST’E ÖNEM VERİYOR…

Karabük Üniversitesi tarafından sağlık alanında yenilikçi yaklaşımlar geliştirmek amacıyla 6-7 Kasım’da Karabük’te düzenlenecek Sağlık Bilimleri Festivali “Sağlıkfest”in basın toplantısı yapıldı.

Karabük Üniversitesi tarafından sağlık

Karabük Üniversitesi (KBÜ) tarafından düzenlenecek olan ve sağlık alanındaki pek çok meseleye yenilikçi yaklaşımlar geliştirmeyi amaçlayan Sağlık Bilimleri Festivali (SAĞLIKFEST) 6-7 Kasım’da gerçekleştirilecek.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, KBÜ Üniversite Evi’nde  basın mensupları ile sabah kahvaltısında buluştu ve Karabük Üniversitesinin sağlık alanında da oldukça güçlü yapısı olduğunu belirterek,  Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakülte ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bulundurduğunu ifade etti.

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde sağlık alanında yenilikçi yaklaşımlar geliştirecek ve mevcut yapıyı geliştiren yenilikçi model tasarımlarını ortaya koyacak Sağlık Bilimleri Festivali “Sağlıkfest”in basın toplantısında,  konuşan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Üniversite olarak mühendislik, sağlık ve sosyal bilimler sahasında var olduklarını dile getirerek, “Bu üç sahada da fakültelerimiz, meslek yüksekokullarımız faaliyetlerine devam ediyor. Bu üç alanda da başarıyı hedefliyoruz. Bu üç alanda da oldukça aktif, başarılı, çalışkan, genç ve dinamik bir üniversiteyiz. Dolayısıyla bizim bu noktada her birini aynı anda yükseltmek şeklinde bir hedefimiz var. Bunun da gerçekleştirilebilir bir hedef olduğunu görüyor ve bunu da daha yükseğe taşımak için büyük çabalar gösteriyoruz” dedi.

Sağlık alanında güçlü bir yapıda olduklarını ifade eden Kırışık, Karabük Üniversitenin Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile önemli çalışmalar yaptığını belirtti. Rektör Kırışık, “Burada da oldukça büyük sayıda bir öğrenci kitlesiyle bir akademik personel sayısıyla birlikte önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu sağlık alanındaki çalışmalarımızla Türkiye çapında bir marka değer olan Sağlıkfest Sağlık Bilimleri Festivali ile Türkiye’nin ilgisine sağlık alanındaki geleceği şekillendirmeye harcamak istiyoruz. Bu maksatla Türkiye’de ilk defa yapılacak olan sağlık alanında hem festival hem de yarışma şeklinde Türkiye’deki sağlık birikimini bir araya getirecek, buluşturacak ve bir yarışmayla sağlık alanında geleceği şekillendirecek yenilikçi yaklaşımların, projelerin, teknolojilerin ortaya konulmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Sağlıkfest’in Türkiye’nin ilk Sağlık Bilimleri Festivali olması açısından bir önceliği ve ayrıcalığı ifade ettiğini vurgulayan Rektör Kırışık, “Biz bu çalışma ile hiç kimseyle rekabet etme amacında değiliz. Türkiye’nin bütün sağlık birikimini ortak tema altında Türkiye Cumhuriyeti Devleti teması altında birleştirmek, geliştirmek ve güçlendirmek istiyoruz. Maksadımız, amacımız, hedefimiz bu. Bu yolda kıymetli çalışmaları olan, sağlık alanında etkili olan bütün kurum ve kuruluşları bu çalışmaya ortak olmaya, paydaş olmaya, birlikte çalışmaya, iş birliği yapmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

6-7 Kasım 2024 tarihlerinde Karabük Üniversitesi Kampüsümüzde Sağlıkfest’i gerçekleştireceklerini belirten Rektör Kırışık, “Öğrencilerimiz ya da serbest kategoride olanlar finalistler buraya gelecek. Burada onlarla ilgileneceğiz. Jürilerimiz gelecek, basın mensuplarımız gelecek, Türkiye’nin her tarafından yarışmaya müracaat edenler gelecek ve burada toplanarak sağlık bilimleri alanındaki gelişmeleri takip edecekler. Sağlık alanında geleceği şekillendirecek teknolojileri, sağlık modellerini dinleyecekler, izleyecekler, takip edecekler. Biz bu projelerin hayata geçmesi için de yarışmacılarımıza destek sunacağız, katkı sunacağız. Sağlık alanındaki kurumlara bu modelleri hazırlayıp öneri olarak, model olarak sunacağız… Bundan sonraki çalışmalarımızda da hem ülkemize hem milletimize hem devletimize hizmet edecek, fayda üretecek, geleceği yeniden inşa edecek çalışmaları bugünden yapmayı ve geleceğe hem Karabük Üniversitesinin hem de milletimizin damgasını vurmayı hedefliyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Sağlıkfest Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Oruç Önalan, Sağlıkfest hakkında sunum yaparak basın mensuplarına bilgiler verdi.