Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ TÜBİTAK 2209-AB 20232. Dönemde Proje Kabulünde Yüzde 351’lik Artış Gösterdi

Karabük Üniversitesi, TÜBİTAK 2209-A-Üniversite

Karabük Üniversitesi, TÜBİTAK 2209-A-Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve TÜBİTAK 2209-B-Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı 2023/2. Dönem kapsamında kabul edilen 123 projesiyle bir önceki döneme göre yüzde 351’lik artış ile büyük bir başarı elde etti.

TÜBİTAK 2209-A- Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve TÜBİTAK 2209-B -Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı 2023/2. Dönem kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Araştırma ve geliştirme alanında önemli adımlar atarak akademik başarısını daha da ileriye taşımayı hedefleyen Karabük Üniversitesi, yeni dönemde en fazla öğrenci projesi üreten yükseköğretim kurumları arasına girdi. 123 projesi desteklenmeye değer gören Karabük Üniversitesi akademik ve bilimsel alandaki potansiyelini ortaya koymakla kalmıyor, aynı zamanda üniversitenin bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkısını da gösteriyor.

Karabük Üniversitesi, TÜBİTAK 2209-A- Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve TÜBİTAK 2209-B- Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında 2023/1. Dönemde 54 başvuru yapıp 35 proje destek almaya hak kazanırken 2023/2. Dönemde 294 başvuru arasından 123 proje ile destek almaya hak kazandı.

Karabük Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından başlatılan TÜBİTAK 2209-A ve B proje eğitimleri ile bir önceki döneme göre başvuru sayısında yüzde 544, proje kabul sayısında ise yüzde 351’lik bir artış sağlandı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, üniversitenin TÜBİTAK tarafından desteklenen 2209-A/B 2023/2. Dönem proje başvurularında elde ettiği büyük başarıyı değerlendirdi.

Rektör Kırışık, “2023’ün ikinci yarısında TÜBİTAK Proje sayımızda yüzde 544’e ulaşan büyük bir yükseliş gerçekleşti. Bu başarı Üniversitenin AR-GE kapasitesindeki yükselişin önemli bir göstergesidir. Göreve geldiğimiz günden bu yana bilimi merkeze alan, bilimsel başarıyı ödüllendiren bir bilim politikası geliştirdik. Bu yeni bilim politikamızın meyvelerini akademik teşvikteki sıçrama ve TÜBİTAK Proje sayısında büyük yükseliş olarak almaya başladık. Karabük Üniversitesi yükselişini sürdürecek ve dünyanın en iyi üniversitesi oluncaya kadar bilime büyük katkılar sunmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO