Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ’DE ADIM ADIM HAVA ALANINA DOĞRU..

Karabük Üniversitesi bünyesinde Sivil

Karabük Üniversitesi bünyesinde Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun kurulması ile birlikte Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın başlatmış olduğu Havaalanı Projesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

89

cats

 

KBÜ bünyesinde kurulan Sivil Havacılık Yüksekokulu öğrencilerinin eğitim faaliyetlerinde kullanabileceği aynı zamanda ambulans ve yangın söndürme uçaklarının da istifade edebileceği bir havaalanı yapımına yönelik olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve Hava Meydanları Etüt Projesi Daire Başkanlığı personelinden oluşan teknik heyet, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal ile birlikte havaalanı yapılması düşünülen alanda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından daha önceki incelemeler sonucunda hazırlanan ‘Karabük Üniversitesi Havaalanı Değerlendirme Etüt Raporu’ doğrultusunda incelemelerde bulundular.

Yerinde incelemeler yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve Hava Meydanları Etüt Projesi Daire Başkanlığı personelinden oluşan teknik heyet ‘Karabük Üniversitesi Havaalanı Değerlendirme Etüt Raporu’na göre havaalanı olarak seçilen bölgenin seyrüseferi, mania, maliyet ve işletme açısından uygun olunduğu düşüncesine varıldığını, bu kriterleri yeniden yerinde incelemek üzere geldiklerini ve yapılan incelmeler sonucunda yeni bir rapor daha hazırlayacaklarını belirttiler.

Bilim yuvası olan bir üniversitenin dünya ile entegre olabilmesinin yollarından birinin üniversitenin kurulduğu şehirde havaalanı olması gerektiğini vurgulan Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “Şehrimizde kurulacak olan bir havaalanının hem Karabük Üniversitesi’ne hem de Karabük’e çok büyük değer katacağı düşüncesindeyim. Havaalanı bizi çok farklı konumlara taşıyacaktır. Geçtiğimiz temmuz ayında başlatılan havaalanı etüt ve zemin çalışmalarının olumlu yönde seyretmesi bizler için çok sevindiricidir. Bu çalışmalar sonucunda inanıyorum ki çok kısa bir süre sonra havaalanı projemiz bizim için bir hayal olmaktan çıkıp gerçeğe atacağımız bir adım olacaktır.” dedi.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO