KBÜ’Mükemmellikte Yetkinlik’ Ödülü Aldı

Son Güncelleme : 19 Kasım 2014 - 18:36

 10805632_1430036633907568_7395063890247431773_n

Karabük Üniversitesine ” 3 Yıldız Mükemmellikte

Yetkinlik” Ödülü Verildi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen 23. Kalite Kongresi’nde EFQM (Avupa Kalite Yönetimi Vakfı) tarafından   Karabük Üniversitesine  ‘3 yıldız Mükemmellikte Yetkinlik’ belgesi verildi.

 1.

Karabük Üniversitesine , Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ile Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından İstanbul Kongre Merkezinde 19 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilen 23. Kalite Kongresi’nin kapanış oturumunda yapılan ödül töreninde EFQM tarafından -başarılı bir biçimde yönetilen ve mükemmel kurum/kuruluş olma yolunda ilerleyen kurum/kuruluşlara verilen sertifika-, “3 Yıldız Mükemmellikte Yetkinlik” Belgesi verildi.

Yetkinlik belgesi, KalDer Yönetim Kurulu Üyesi İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan tarafından, Karabük Üniversitesi adına törene katılan Rektör Prof.Dr. Burhanettin Uysal’a takdim edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Uysal: “EFQM’in beş aşamalı Avrupa Mükemmelliğe Yolculuk Programı’nın ikinci aşaması olan Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız belgesi, başarılı biçimde yönetilen ve mükemmel kurum olma yönünde istikrarlı gelişmeler kaydeden kurumlara verilmektedir. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında hedefleri doğrultusunda Ülkemizin çağdaşlaşması, rekabet gücünün artması noktasında toplam kalite çalışmalarının yaygınlaşması gerekmektedir. Bu bağlamda her alanda kaliteyi yükseltmek ve dünya standartlarına ulaşmak amacıyla Toplam Kalite Yönetimi’ne geçiş kararı aldık ve bu modelin uygulanması için hiçbir fedakârlıktan ödün verilmemiştir. EFQM Mükemmellik Modeli’ni uygulamak amacıyla KalDer’e 2013 yılı başında başvurarak üye olduk.  Model çerçevesinde oluşturulan öz değerlendirme raporunun EFQM’in Türkiye ortağı olan KalDer’e iletilmesinin ardından 10-13 Haziran 2014 tarihlerinde KalDer’den gelen değerlendiriciler üniversitemizi liderlik, stratejiler, çalışanlar, işbirlikleri, ürünler, hizmetler ve süreçler, öğrenci algılamaları, çalışan ve toplum algılamaları ve temel performans sonuçları konularında değerlendi.  Değerlendirme sonucunda Karabük Üniversitesi  “3 Yıldız Mükemmellikte Yetkinlik” belgesini almaya hak kazandı. Türkiye’de 2003-2014 yılları arasında 151 kurum ve kuruluşa “3 Yıldız Mükemmellikte Yetkinlik” belgesi verilmiştir. Karabük Üniversitesi Ailesi olarak hedefimiz Mükemmellikte Büyük Ödülü almak. Bu süreçte özverili çalışmalarından dolayı çalışma arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyor, Yetkinlik belgemizin üniversitemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

 

DSC_0038

 

Öte yandan KBÜ Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda Raylı Sistemler Derneği Tanıtım ve Açılış Töreni Yapıldı.

Raylı Sistemler Derneği Tanıtım ve Açılış Törenine; Üniversite Demir Çelik Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Cevdet Göloğlu, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri, Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Raylı Sistemler Mühendisliği öğrencileri katıldı.

Raylı Sistemler Derneği Genel Sekteri ve Üniversite Mühendislik Fakültesi Raylı Sistemler Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Kazım Bulut:  “Raylı sistemler alanında ülkemizin akademik ve sektörel gelişimini hızlandırmak amacıyla kurulmuş bir dernektir” diyerek Derneğin Misyonu Vizyonu ve Amaçlarını belirtti.

Raylı Sistemler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Üniversite Mühendislik Fakültesi Raylı Sistemler Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Kemal Faruk Doğan   ise Çalışma ve Etkinlik Planlarından bahsederek Yönetim Kurulu ve Koordinatörlüklerin tanıtımı yaptı. “Demiryolu bir ülkeyi medeniyet ve refah ışıklarıyla aydınlatan kutsal bir meşaledir.” vecizesi ile sözlerine son verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.