Kendinize Zaman Ayırın

Son Güncelleme : 30 Ekim 2020 - 7:38

Hayatın yorucu temposundan ve stresten arınmak, vücudumuza hak ettiği konforu sağlamak ve günün stresinden uzaklaşıp sağlığımız adına uzmanların tavsiyesi “ayda bir kez dahi olsa kendimizi ödüllendirmek gerekir” şeklinde

Pandemi süresince hijyenik kurallara harfiyen uyan ve insanların bu süreçte spor yapmaları için gerekli tedbirleri alan Karabük/Safranbolu Hilton Otel bünyesinde bulunan Ocean Clup stres atmanın adresi oldu

Ocean Clup fark yaratarak kaliteli, bilimsel yaklaşımlar ve uzman kadroları ile şimdi Karabük ve Safranboluluların hizmetinde.

Spor-Türk hamamı-buhar odası yanı sıra Fitness çalışma alanları ile hizmet veren Ocean Clup yetkililerinin verdiği bilgilere göre, Masaj; “Ter bezlerinin üretimini hızlandırır ve atık maddelerin atılımını sağlar. Kemiklerin beslenmesinin en önemli desteğidir ve kireçlenmelerde çok etkilidir.Sinir uçlarında yarattığı etki ile sinir sistemi için bir uyarıcı özelliği taşır. Kas spazmlarını ve krampları önlemekte.”

Tarihin en önemli hekimi Hipokrat’ın masajı olarak, omuz çıkıkları ve kas zedelenmelerin de doğru şekilde yapılan bir ovma işleminin son derece yararlı olduğunu savunduğu bilinir.

İlk yüzyılın sonlarında, yaygın bir tıbbi tedavi yöntemi olarak kabul gören masaj, günümüzde tıbbi tedavi yöntemlerin bir tamamlayıcısı olarak tercih edilmekte..

Masaj, derinin elastikiyetini arttırarak, yumuşatır ve çeşitli enfeksiyonlara karşı direncini sağlar. Ayrıca bu sayede hücrelerin beslenmesine yardımcı olur.

Masaj çeşitlerine gelince, vücudun her bölgesine ayrı uygulanan masajın, kendine göre onarıcı ve tedavi edici bir özelliği bulunmaktadır.

Spor Masajı


Spor masajı yaygın olarak uygulanan bağ dokusu masajlarından biridir. Hedef kitlesi; sporcuları, profesyonel dansçıları ve yoğun fitness aktiviteleri ile uğraşanları kapsamaktadır. Bu masaj türüne, İsveç usulü masajın sporcular için geliştirilmiş özel versiyonu da denilebilir. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özelliği ritim, süre ve basınç oranlarının farklı olmasıdır

İsveç Masajları


Dünyada en yaygın olarak kullanılan masajdır. Tüm masaj teknik olarak geniş bir yelpazeye sahip ve kaslar üzerinde derin etkisi olan bir uygulamadır. İsveç masajı da denen klasik masaj, vücut üzerinde, genel bir gevşeme sağlayarak, dolaşımı hızlandırır ve kaslar üzerinde baskı yaratan gerginlikten kurtulmak için birebirdir.

Temeli Akupunktura dayalı olan Shiatsu masajı, giyinik olarak yarı sert bir zemin üzerinde yapılır. Baskı teknikleri uygulanarak, problemli bölgenin tedavisi sağlanır.Temel yapısını Çin tıbbının oluşturduğu Thai masajı, Tayland’ın geleneksel masajıdır. Pres ve gerdirme hareketleri ile, kas ve eklemlerdeki azaltır.

Medikal Sırt Masajı


Bilinen en eski tedavi yöntemlerinden biri de masaj ile tedavidir. Masajın refleks etkisi ile genel bir gevşeme sağlanır, mekanik etkisi ile de dolanım artar,kas içi yapışıklıklar azalır, kas içi sıvılar hareketlenir.

Masaj uygulanmasının sakıncalı olduğu durumlardan biri akut yaralanmalardır. Akut kas yaralanmalarında, masaj kanamayı artıracağı ve zedelenmeye yol açacağından önerilmemektedir.

Bali Masajı


Vücuttaki enerji noktaları üzerine tatbik edilen etkili baskılar; yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleri ile birlikte yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlere etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar. Bu masaj sırasında kullanılan doğal yağlarla birlikte kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselerek dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama elde edilir.

Uzmanlar ayrıca; “Herhangi bir durumdan kaynaklanan damar yapısı bozukluklarında masaj uygulaması sakıncalıdır. Bilinçsizce uygulanması halinde, kişinin hayatını tehlikeye atabilir.Deride meydana gelen döküntü gibi enfeksiyon hastalıkları söz konusu ise masaj uygulamaları yapılmamalıdır.” şeklinde uyarılarda bulunuyorlar

OCEAN CLUP REZERVASYON 054346469071

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.