Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kent Orman Park Neden Projelendirilmiyor !

Çoğu kentin arayıp bulamadığı

Çoğu kentin arayıp bulamadığı Karabük merkezinde ki kent orman parkı tam bir doğa güzelliğine sahip olmasına karşın bugüne kadar atıl bekletilmesine bir anlam verilemiyor.

karabukmerkezKarabük’ün Akciğerleri de sayılan ve kent merkezinde kalan Çamlık-Şirinevler bölgesinde ki kent orman parkı kaderine emanet bırakılmış durumda.

Zaman zaman küçük çaplı müstecirler tarafından işletmeye alınan ve korunmaya çalışılan doğa harikası için bu güne kadar hiç bir belediye başkanın proje üretmemiş olması ise vatandaşların dikkatini çekiyor.

Bir çok kent merkezinde böylesi bir alanın mükemmel projeler ile desteklenip sosyal alanlar yaratılabileceğine işaret çeken konuya uzmanları bu alanlar kent merkezinde yaşayanlar için bulunmaz doğa güzelliklerine sahip, buraları kontrol altına almak ve çağdaş projeler ile modernize etmek gerek diyorlar.

Kent Orman park alanının Orman İletmesine ait olduğunu ve proje üretilemediği yolunda  iddiaların olduğuna dikkat çeken aynı kaynaklar Orman İşletmesi Genel Müdürlüğünün bu alanlarda ihaleye çıktığı proje üreten bir firmaya da verdiği ancak sonradan ihalenin iptal olduğunu belirtiyorlar.

Kent orman parkının açılan patika yollarında insanların spor yaptığına dikkat çeken Vatandaşlarda ancak geceleri buralar karanlık ve sokak köpekleri ile doluyor ve insan çekiniyor oysa buralarda tesisler yapılsa projeler üretilse modern bir sosyal alan geliştirilse Karabük’ün nefes alabileceği bir alan olur yatırımlar zaman zaman Kara göl yada benzeri yerlere kaydırılıyor burnumuzun dibinde ki alanlara ise bakılmıyor şeklinde şikayetlerini dile getiriyorlar.