Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KGİD Başkanından Kutlama

KARABÜK GAZETECİLER VE İLETİŞİM

KARABÜK GAZETECİLER VE İLETİŞİM DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÇETİNKAYA BASININ

ÜZERİNDEN SANSÜRÜN KALDIRILIŞININ 106. YILINI

KUTLADI.

 

os_man2
Karabük Gazeteciler ve İletişim derneği başkanı (KGİD) Osman Çetinkaya Basından sansürün kaldırılışının 106. Yılını kutladı ve “tarafsız,bağımsız ve üstlenmiş olduğumuz görevlerin bilinci içinde hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

Çetinkaya,24 Temmuz Sansürün Kaldırılması ve Basın Bayramı; (24 Temmuz 1908 de 2. Meşrutiyet ilan edildi ve ayni gün Anayasa’nın yeniden yürürlüğe girmesi nedeniyle basın ilk kez sansürsüz çıktı. Bu nedenle belirlenen bu gün; 24 Temmuz Basın Bayramı olarak kutlanır) nedeniyle bir açıklama yaptı”
“Toplumun aydınlatılmasında büyük görevler düşen bizler, üstlenmiş olduğumuz görevler itibariyle topumun en önemli kurumlarından bir tanesiyiz.

Halkın gören gözü, işiten kulağı olan bizler, Çağdaş demokrasilerde iletişimin en güçlü araçlarından olup, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynayan vazgeçilmez temel unsurların en başında geldiğimizin bilincindeyiz. Basımınız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir ve 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı; bu vesile ile basında sansürün kaldırılışının 106. Yılı olması dolayısıyla daha da hassasiyet ve anlam kazanmaktadır.

İnsanların vazgeçemeyeceği en önemli unsurlardan birisi olan demokrasinin besin kaynağı durumunda ki özgür haberleşmeyi sağlayarak meslek çizgilerinden asla şaşmayan değerli basın mensuplarımızınve görsel ve yazılı medya kuruluşlarımız her kademesinde görev yapan tüm emektarlar meslektaşlarımın; 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” Dedi.