Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KHK İle KYK ve Spor Genel Müdürlüğü Kapatıldı

Alınan kararlara göre, Spor Genel Müdürlüğü ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü kapatıldı ve Bakanlık ana hizmet birimi haline getirildi.

Alınan kararlara göre, Spor

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısı ile yayımlanan 703 sayılı KHK’da Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ile Spor Genel Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine dahil edildi. 

Bu karar sonrası  KHK İle KYK ile Spor Genel Müdürlüğü Kapatıldı

Resmi Gazete’nin Mükerrer Sayısı’nda 703 Sayılı KHK yayımlandı. ”Anayasada Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” başlığıyla yayımlanan kararnamede kamu kurumlarına yönelik çok yönlü değişmeler yapıldı. Bu kapsamda bünyesinde değişimler yaşanan kurumlardan bazıları da KYK ile Spor Genel Müdürlüğü kurumları oldu.

Kanun Hükmünde Kararname’nin 11. ve 12 maddelerinde Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Spor Genel Müdürlüğü kurumlarına yönelik alınan kararlar yer aldı.  Buna göre daha önceden yürürlükte olan 289 sayılı Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunu ve 351 Sayılı KYK Teşkilat Kanunu olan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanununda kapsamlı bir düzenleme yapıldı.

Karabük’te derhal uygulamaya alınan kararname sonrası organizasyon yeniden yapılandırıldı ve Gençlik Spor ve Kredi yurtlar il Müdürlüğüne Abdulkadir ÇETİN  bakacak ve daha önce KYK İl Müdürü olarak görev yapan Kadir Öztürk ise Araştırma görevlisi olarak memuriyetine devam edecek.

Gençlik spor ve Yurtlar İl Müdürlüğü bünyesinde Spor-Gençlik ve Yurtlar Şube müdürlükleri oluşturulacağı ifade edilirken  il müdürlüklerin de birleşme ve organizasyon çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Projeleri Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Vali Fuat Gürel’in Başkanlığında Valilik Makamı Toplantı Odasında gerçekleştirilen Bilgilendirme Toplantısına Özlem Aras Gürel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin ve eşi Nihal Çetin, Şube Müdürleri, Gençlik Liderleri ve antrenörler katıldı. 

İl Müdürü Abdulkadir Çetin tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen projeler hakkında Vali Gürel’e bilgiler verildi. 

İl Müdürü Çetin yaptığı bilgilendirmede; Yeteneğini Keşfet Projesi, Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi, Gençlik ve Spor Kulübü “Büyük Hayatın Küçük Bir Modeli” Satranç Projesi, Anne Babamla Öğreniyorum Projesi, Kod Adı:2023 Projesi, Karikatür ve Mizah Atölyesi Projesi, Ensar Muhacir Kardeşliği Projesi, Yurt Müdürlüğü tarafından yürütülen atölye çalışmaları, kurslar ve spor yarışmaları hakkında Vali Gürel’e sunumlar ve istatistikler eşliğinde bilgiler verdi. Mevcut çalışmaların güzel olduğunu ifade eden Vali Gürel, “Bu çalışmalarımızın üzerine daha neler  koyabiliriz bunun üzerinde çalışmamız gerekiyor.  Çocuklarımıza ve gençlerimize değerlerimizi öğreteceğiz. Her çocuğu bir spor dalı ile ilişkilendirmemiz gerekiyor. Gençlerimizi kültürel faaliyetlere, folklor, resim, müzik gibi alanlara yönlendirip kendilerini geliştirmelerini sağlamamız gerekiyor.”diye konuştu.