KİGMED Kuruldu

Son Güncelleme : 16 Kasım 2019 - 12:56

KARABÜK İNTERNET GAZETECİLERİ VE MEDYA DERNEĞİ (KİGMED) RESMEN KURULDU

Karabük İnternet medyası, dernek çatısı altında birleşiyor.

KİGMED Kurucu üyeler ilk toplantısını yaparak, çalışmalar hakkında yol haritasını belirlemeye başladı.

Dernek Kurucu Üyeleri; Ergün Başkaya, Semih Gülen, Sait Alıcı, Alpaslan Çelik, Yasin Erdem ve Bülent Diktepe ilk gerçekleşen toplantıda, Karabük’te internet medyasının belirli kriterler çerçevesinde daha güçlü ve kurumsal yapıya kavuşmasını sağlama yönünde yapılacak olan çalışmalar tartışıldı.

Üye kayıtlarına başlayan Karabük İnternet Gazeteciler ve Medya Derneği Kurucu Başkanı Ergün Başkaya “İnternet medyası toplumsal iletişimde, günümüzün en önemli unsuru oldu ve önemini arttırarak büyümeye devam ediyor. Maalesef İnternet Medya Yasası çıkmadığından, oluşan boşluk ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de bazı karışıklıklara neden olmaktadır. Dernek olarak amacımız bu boşluktan kaynaklanan karışıklıkları bir nebze de olsa gidermektir. Sadece Karabük ilini ilgilendiren şu an itibari ile 25’in üzerinde internet haber sitesi mevcut. Birçoğunun künyesi yok, sorumlusu bilinmiyor, kurumsal bir yapıya sahip değil ve irtibata kapalı. Halkın haber alma ihtiyacına hizmet vermekten uzak ve bazı şahsi amaçlara hizmet etmek amacı taşıyor. Bu durum, şüphesiz ki herkes için tedirgin edici bir hal almıştır.” İfadelerini kullandı.

“Karabük İnternet Gazeteciler ve Medya Derneği olarak amacımız her kesimin kabul edeceği kriterleri Karabük’teki internet haber sitelerinin uygulamasını sağlamaktır.” diyen Başkaya, dernek hakkında açıklamalarını şöyle tamamladı;

“İlimizde faaliyet gösteren internet haber sitelerini bir çatı altına toplayıp, bu yayın kuruluşlarının daha kurumsal, daha kaliteli ve ekonomik anlamda daha verimli bir getiriye sahip olmalarını sağlamak amaçlarımızın başında geliyor. Arkadaşlarımızla bir dizi ziyaretlerimizi yaparak, çalışmalarımızı ve kuruluş amacımızı anlatmaya başlıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun.”   

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.