Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kılınç, Şok İddialarda Bulundu

Gözler Vali Alimoğlu ve

Gözler Vali Alimoğlu ve Milli Eğitim İl Müdüründe !

 

kılınç

 

Milli Eğitimde Öğretmen-İdareci Atamalarına En Sert

Tepki Kent Konseyi Başkanı da Olan Türk Eğitim

Sen İdarecisinden Geldi..

Karabük Anadolu Teknik Lisesi Müdür Muavini Kılınç; “Yeniden Müdür Yardımcılığına Teklifleri Onaylanmayan Arkadaşların Dikkatine ! Birkaç günden buyana Yandaş Sendikadan olmayan arkadaşların benim gibi yeniden görevlendirilmelerinin Vali tarafından onaylanmayıp reddedildiği haberleri ulaşmakta” diyerek önemli bir iddiada bulundu.

VALİ ONAYLAYACAK MI,ONAYLAMAYACAK MI ?

Vali tarafından onaylanmayacak,Yandaş sendika yönlendiriyor iddialarını yenileyen Kılınç Sosyal medya adresinden şu açıklamalarda bulundu;

 “Bu durumdaki arkadaşların okul müdürü milli eğitime çağırılarak M.E.M. önerdiği kişilerin dilekçelerinin alınarak, yeniden teklif edilmesi yönünde okul müdürlerine sözlü baskı yapılmaktadır.

Öncelikle okul müdürleriniz bilmelidir ki kanunsuz emir uygulanmaz.

T.C. Anayasası
137. Madde
J. Kanunsuz Emir
Kamu hizmetlerinde herhangi bir sıfat ve suretle çalışmakta olan kimse, üstünden aldığı emri, yönetmelik, tüzük, kanun veya Anayasa hükümlerine aykırı görürse, yerine getirmez ve bu aykırılığı o emri verene bildirir. Ancak, üstü emrinde ısrar eder ve bu emrini yazı ile yenilerse, emir yerine getirilir; bu halde, emri yerine getiren sorumlu olmaz.
Konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan kurtulamaz.
Zira okul müdürü yeni bir teklif yapabilmesi için önce , Valinin red yazısı okula gelmelidir. Öyle ya bir anlayalım bakalım, yeniden görevlendirilmek için 5-7 maddeleri taşıyan arkadaşlarımız acaba hangi keyfiyetle reddedilmişler. Türk Eğitim Sen üyesi olmak bir suçmudur ?

Unutmayalım ki D.M.K. 125 Madde “ ı) Görevin yerine getirilmesinde dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep ayrımı yapmak, kişilerin yarar veya zararını hedef tutan davranışlarda bulunmak” suçtur.
Okul müdürleri red yazısı gelmeden yeni bir teklif götürürlerse suça ortak olacaklardır. Ayrıca yönetici atama yönetmeliği gayet açıktır.

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına görevlendirme
MADDE 23 – (1) Müdür başyardımcısı ve/veya müdür yardımcısı norm kadrosu boş bulunan eğitim kurumlarına, görevlendirilecekleri tarih itibarıyla 5 ve 7 nci maddelerde belirtilen şartları taşıyor olmaları kaydıyla, görevlendirme yapılacak eğitim kurumunda veya eğitim kurumunun bulunduğu ilçe ve ildeki eğitim kurumlarında halen yönetici veya öğretmen olarak görev yapanlar arasından, eğitim kurumu müdürünün inhası ve il millî eğitim müdürünün teklifi üzerine valinin onayı ile müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirilir.
O halde Okul müdürleri dik dururlarsa bu kirli oyun bozulacaktır.  “

images

Web Tasarım & SEO: Best4SEO