Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KİM BU ADAY !

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ADAYLARI PARTİLERDE BİR BİR BELİRLENİRKEN,   SİYASİ KULİSLER BİR SİYASİ PARTİDE SÜRPRİZ ADAYIN ÇARŞAMBA YADA  CUMA  GÜNÜ NETLEŞİP AÇIKLANABİLECEĞİ  , AÇIKLANACAK İSMİNDE TEMAYÜL YOKLAMALARINA DAHİL EDİLECEĞİ VE ADAYLIĞININ BU YOLLA KESİNLEŞMESİ İLE DENGELERİN DEĞİŞECEĞİ KONUŞULUYOR..

MANSETT

 

SİYASİ KULİSLERİN ADAYLIĞI  ÖNÜMÜZDE Kİ HAFTA SONU KESİNLEŞECEK KARABÜK’TE DENGELER BOZULACAK ŞEKLİNDE KONUŞTUĞU ADAY KİM. 

KARABÜK’TE DENGELER NASIL DEĞİŞECEK. İŞTE SİYASİ KULİSLERDE KONUŞULANLAR .

 

333333

 

Belediye Başkanlığı için aday adayları sıraya girdi.İktidar partisi , Ana -Yavru muhalefet partilerinin İl-İlçe teşkilatları hararetli günler yaşıyor.

Karabük merkezde AK parti aday adayları bir biri ardına çıkarken Karabük’ün mevcut belediye başkanı Rafet Vergili adaylığı konusunda net bir açıklama yapmaktan çekiniyor.Karabük halkının yoğun talepleri var başkanlığa devam etmemi istiyorlar bu anlamda benimde adaylığım netleşmiş değil diyen Başkan Vergili için Milletvekilleri adayımız demişti.

Öte yandan CHP büyük bir kalabalık ile partilerine katılan ve İstanbul B.Ş.B başkanlığına aday olarak yola çıkan Mustafa Sarıgül hareketi içinde yer alan  Erdal Demir ‘in  adaylığını hafta içinde yapacağı belirtiliyor. CHP önümüzde ki haftalar içinde SARIGÜL’Ü Karabük’e getirmeye çalışacak ve toparlanma süreci içine girmeyi hedefleyecek. 

SP ise adayını bu hafta açıklayacak ve mahalle kampanyaları ile yola çıkacak  deniyor.

RAFET BEY ADAY MI ?

Siyasi kulislere göre aday. Rafet bey sadece iktidar partisinin adayını bekliyor ve ona göre hamlesini yapacak ancak çok ciddi siyasi yetkililere göre de iş adamı kimliğinden uzaklaşan ve işlerinin dağılması nedeni ile sıkıntılar yaşayan Vergili aday olmayacak.

DURSUN BEY ADAY MI?

Adı sık sık siyasi kulislere göre tekrarlanan Dursun ALTIPARMAK ‘ın  aday adaylığı için AK parti ile  anılmasına rağmen aday adaylığına başvuru yapmaması sonrası beklentiler farklılaşmaya başladı.

Siyasi kulisler  CHP sinden aday olacağı yönünde ki haberler sonrası  Altıparmak’ın geçtiğimiz günlerde KARABÜK GÜNDEME özel açıklama yaparak “Bu söylemler Şık değil” dediğini hatırlatıyor..

Aynı kaynaklar halen bu ifadeler habere taşınıyorsa   belirli çevrelerce  “güdümlü haberler” yapılıyor demektir,   Altıparmak CHP den aday olmayacağını açıkladı ancak AK Partiden aday olmasın diye mi yıpratılıyor, yıpratılmak isteniyor diyorlar.

CHP İl başkanı yok böyle bir şey diye açıklama yapıyor, Erdal DEMİR , Mustafa Sarıgül ile birlikte Ankara CHP genel merkezinde adaylığı konusunu netleştiriyor, Altıparmak şık değil,  diyor ama yine de güdümlü haberler yapılıyorsa olay burada kitleniyor diyen siyasi kaynaklar ” güdümlü yayın organları yada haber müdürleri Altıparmak için CHP de gizli aday diyerek denge bozmaya çalışıyorsa, burada bir çapanoğlu var demektir”   diyorlar.

 

KİM BU GÖLGE ADAY ?

Karabük siyasi çevreleri  halen gölge bir aday beklentisi içinde.

Karabük’e atama bir aday olacak beklentileri yapan çevrelere karşı resmi açıklamalar yapılmamasına karşın   özellikle iktidar partisi aday adaylarının kendi aralarında söz birliği etmişcesine “bizim beşimiz dışında aday belirlemesi yapılırsa bu yakışık almaz ve toplum iyi karşılamaz” şeklinde ki  yorumları sonrası Ak partide bu adaylar arasında temayül yoklaması yapılır ve belirlenir görüşü şekillendirilmek isteniyor.

Bu arada Rafet Vergili’nin adaylığının netleşmesi, CHP Erdal Demir’in açıklama yapacak olması ve SP adayının kim olacağı konuşulurken en büyük beklenti halen gölge aday isim üzerinde yoğunlaşıyor.

Hafta ortası yada  sonun da   açıklanır diyerek iddialı çıkışlar içinde bulunan bazı siyasiler  bekleyin görün diyerek yeni bir aday ismini AK parti içinden çıkacağı ve bu aday ile belediye başkanlığı için düğmeye basılacağı ifade ediliyor.

 

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO