Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Koçak; bir kez Daha Bilgilendirdi

Karabük Defterdarı Osman KOÇAŞ 

Karabük Defterdarı Osman KOÇAŞ   Yazılı bir açıklama yaparak 7143 sayılı Kanuna ilişkin bilgi verdi.

Yapılan açıklama da şöyle denildi; ” 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanuna başvuru süresi 27 Ağustos 2018 itibariyle sona ermiş olup; ilimizde de pek çok vatandaşımız başvuruda bulunmuştur. Başvuruda bulunan vatandaşlarımız, vergi ziyaı cezalarının kaldırılması, gecikme zam ve faizlerinin silinmesi gibi çok önemli avantajlardan yararlanma imkanına kavuşmuştur.

Bu avantajların kaybedilmemesi ve borçların eski haline dönmemesi için ödemelerin süresinde yapılması gerekmektedir. Özellikle ilk taksidin veya ikinci taksidin ödenmemesi doğrudan yapılandırmanın ihlaline sebep olacaktır.

Bu sebeple, oluşabilecek herhangi bir yoğunluktan olumsuz etkilenilmemesi için  ilk taksit ödeme süresinin son günü olan 1 Ekim 2018 tarihinden önce ödemelerin yapılmasını önemle hatırlatıyoruz.

Ayrıca vatandaşlarımızın yapılandırdıkları borçlarını,

  • İlk taksit ödeme süresi içinde (1 Ekim 2018 tarihine kadar) ödenmesi halinde bu taksitler içinde yer alan Yİ-ÜFE tutarlarının %90’ının,
  • İkinci taksit ödeme süresi içinde (30 Kasım 2018 tarihine kadar) ödenmesi halinde ise bu taksitler içinde yer alan Yİ-ÜFE tutarlarının %50’sinin

tahsilinden vazgeçilecektir.

Ödemelerin,

  • gib.gov.tr internet sayfamızdan
  • İnteraktif Vergi Dairesi uygulamamızdan (IOS ve Android)
  • GİB Mobil uygulamamızdan (IOS ve Android)
  • Anlaşmalı bankalardan,
  • Vergi dairelerinden,   yapılması mümkündür.”