Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Korkulan Oldu..Kaza 1 Can Aldı..

Bu haberin fotoğrafı yok

Hız kesicileri olmayan, Trafik kontrolü sağlanmayan, Üst geçitleri olduğu halde kullanılmayan ,Safranbolu-Karabük yolu üzerinde Medikar Hastanesi Önünde  yaşanan trafik kazası yine bir can aldı.

mansett

Karabük Gündemin sık sık gündeme taşıdığı yaya üst geçiti olduğu halde yayaların araç yolunu kullanmaları yanı sıra yol üzerinde hız kesicileri ve trafik kontrolleri yapılmıyor buda her an can ve mal kayıplarına neden olabilir haberleri sonrası bugün yaşanan kaza korkulan oldu şeklinde yorumlandı.

Özel Medikar hastanesi önünde karşıdan karşıya geçmek isteyen  Fatma Y.  (47)  bayanın Safranbolu istikametinden gelen aracın çarpması sonunda hayatını kaybettiği öğrenilirken kazaya ilk tepki hastane yöneticilerinden geldi.

Bugün yaşana kaza  İrfan Kandakoğlu (19) idaresindeki 78 AC 949 plakalı otomobilin çarpması sonucu oldu.  ağır yaralanan Fatma Yılız’a  (47) anında müdahale edilmesine karşın  Yıldız olay yerinde hayatını kaybetti.

Hastane yetkilileri de karayolları üzerinde yaşanan bu tür olaylara tepki vererek , burada  kara yolu üzerinde özellikle yaya geçiş alanları öncesi hız kesicilerin mutlaka konması  ve bir ışıklı buton konularak yayaların rahat geçişinin sağlanması gerekiyor şeklinde şikayetlerini dile getirdiler.

Karabük te  bu bölgede yaşanan maddi hasarlı yada ölümcül kazalar sonrası  özellikle  STK larının  ve    yetkili  birimlerin bu konuda  bizlere yardımcı olması gerekir  bu yola bir çözüm üretilmeli diyen Hastane yetkilileri   yolda yaşanan kazalar konusunda kendilerininde şikayetci olduklarını mutlaka bir çözüm bulunulması gerektiğini  dile getirdiler.

Öte yandan hastanene yaklaşık 100 metre ilerde ki üst geçitin yayalar tarafından kullanılmadığı,  üst geçit bölgesin de ki yolun mutlaka tel örgü çitle kapanması gerektiği vurgulanıyor.

Trafik ekipleri bölgede sık sık kontroller yapması gerekir diyen konuya yakın kaynaklar bu alanda hız haddi 50 Km olmasına karşın 80-90 km sürat yapıldığını belirtmeleri ve  yayaların üst geçitleri kullanma yerine yol üstünü kullanmaları her an kazalara açık davetiye çıkartmaktadır şeklinde görüş belirtmeleri dikkatleri çekiyor.

Yine yol üstünde hız kesicilerin olmayışı da Karayollarının hatası olarak yorumlanıyor.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO