Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KÜÇÜK , GAZETECİLERİ KUTLADI

   Vali İzzettin Küçük

 

 Vali İzzettin Küçük Gazeteciler Bayramını kutladı

 

Vali İzzettin Küçük 24 Temmuz basından sansürün kaldırılmasının 105. yıldönümü ve Gazeteciler Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

valimmmci

Vali Küçük mesajında şu görüşlere yer verdi;

 

Değerli Basın Mensupları;

Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler yıllardan beri ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamış ve gazetelere sansür uygulamak ağır suç sayılmıştır. Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarının başında gelen basın için bu tarih “Gazeteciler Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Bağımsız ve özgür basın, düşünce özgürlüğünün en etkili aracıdır. Basının sınırlandığı, basın özgürlüğünün olmadığı bir ülkede demokrasi ve insan haklarından söz etmek mümkün değildir. Bununla birlikte basının aynı hassasiyetle, doğru, objektif ve ilkeli bir yayın anlayışı içinde olması da çok önemlidir. Bir ülkedeki demokratik yapının, düşünce ve ifade özgürlüğünün en önemli göstergesi basın özgürlüğüdür ancak aynı zamanda basının hukukun evrensel ilkelerine bağlı kalması ve özel hayat ve kişilik haklarına saygı göstermesi de büyük önem arz etmektedir.

Bu özgürlüğün yasalarla sağlandığı, basının bağımsızlığının korunduğu ülkelerde basın, halkın güçlü ve etkili sesi olarak varlığını sürdürmektedir. Ülkemizde basın özgürlüğü Anayasamız tarafından teminat altına alınmıştır.

Anadolu basınının nasıl ağır ve güç koşullar altında bulunduğu ve ne tür zorluklarla mücadele ederek ayakta kalabilme başarısı gösterdiği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Zor durumdaki yerel basının güçlü olması, görevini rahat bir ortamda ve güven verici biçimde yerine getirecek imkânlara ve düzeye kavuşması tüm basının kazancı olacaktır.

Değerli Basın Mensupları,

Sizler görevinizi, meslek ilkelerini göz önünde bulundurarak, kişilik haklarına ve özel yaşama saygı göstererek yerine getirmektesiniz. Halkın ortak sesini doğru ve ilkeli habercilik anlayışıyla dile getirerek kamu hizmeti yapmaktasınız. Sizler halkın gözü, kulağı ve sesisiniz. El ele vererek hep birlikte Karabük ve Ülkemiz için en iyi hizmetleri vermeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle basından sansürün kaldırılışının 105’inci yıl dönümünü ve Basın Bayramınızı kutluyor, çalışmalarınızda sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO