Kurban Bayramı Mesajları

Son Güncelleme : 16 Ağustos 2018 - 13:37

 

 

Vali Kemal Çeber’in Kurban Bayramı mesajı:

Milletçe geleneklerimizde ve kültürümüzde önemli yeri olan, müstesna zaman dilimlerinden bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın ve bayramı hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Dini Bayramlarımız, milli birlik ve kardeşliğin, iyilik ve güzelliklerin, yardımlaşma ve dayanışma duygularının her zamankinden daha fazla hissedildiği ve yoğunlaştığı önemli günlerdir.

Bu kutlu günler vesilesiyle; aziz şehitlerimiz ve onların bizlere birer emaneti olan aile fertlerini ve yakınlarını bir kez daha minnetle ve şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, akrabalık ve komşuluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle birlikte olmak ve kucaklaşmak bizi daha da güçlü kılacaktır.

Bayram süresince sergilenen bu güzel hasletlerin sadece bayram günleri ile sınırlı kalmaması, tüm toplumumuzu kuşatması ortak dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Karabüklü hemşehrilerimin Kurban Bayramını gönülden kutlar, bayramın ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa sevgi, hoşgörü, kardeşlik, huzur, güven, birlik ve beraberlik getirmesini temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.

 

 

Karabük Milletvekili Niyazi Güneş in Bayram Mesajı

Bayramlar kucaklaşma, kavuşma ve kaynaşma günleridir. Paylaşmanın, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın manevi sorumluluğu bayramın gerçek anlamını bizlere ifade etmektedir. İslam âlemi olarak zor günlerden geçmekteyiz. Bir tarafta baskı ve zulüm, diğer tarafta yaptırımlarla Müslümanlar kıskaç altına alınmak istenmekte, birlikteliğimize ve beraberliğimize engel olunmaya çalışılmaktadır. Tam da böyle zamanlarda bir olmanın beraber olmanın anlamı daha önemli hale gelmektedir. Medeniyetimizin inşa edildiğinden itibaren millet olarak zor zamanlarda hep tek vücut olduk.

Sıkıntılara beraber göğüs gerdik. Bu inançla ve ruhla bize karşı oyun oynayanların çabalarını her daim boşa çıkardık. Kurban Bayramı, kardeşliğimiz ve baltalanmak istenen huzurumuza sahip çıkmak için ayrıcalıklı bir imkândır. Bu imkânı iyi değerlendirmek bizlerin elindedir. Bayram’da yaşlılarımızı, yetimlerimizi, şehit ailelerimizi, yoksul ve çaresiz komşularımızı ziyaret etmeli dualarını almalıyız. Sıla-i rahim yaparak, küslük ve kırgınlıklar yerini sevgi ve muhabbete bırakmalıdır.

Bu vesileyle İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Hac faraziyesi için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizin Haclarının Haccı Mebrur olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bayramda yola çıkan vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını da hatırlatmak isterim. Bayramımız kutlu olsun.

 

 

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Bayram Mesajı

“Kurban Bayramı’nın ülkemiz ve milletimiz için önemini anlamanın yanı sıra dünya çapında savaş, açlık, yoksulluk ve zulüm altında olan insanların sıkıntılarını paylaşmak, onları da hatırlamak büyük önem arz etmektedir.

Önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı öncesi Karabük Belediyesi olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri ve kurbanlarını sağlıklı bir şekilde alarak kesebilmeleri için gerekli önlemlerin tümünü almış bulunmaktayız.

Mübarek Kurban Bayramı için kurbanlık satışları Yenice yolu üzeri, Melise Köyü karşısında bulunan mezbaha alanında kurulan Hayvan Pazarında yapılacak olup, bir başka alanlarda satış yapılması kesinlikle yasaktır.

Kurban Satış yerine eski Balık Pazarı mevkiinden 09.00 – 17.00 saatleri arası ücretsiz servis araçları kaldırılacaktır.

Kurban Bayramı dolayısıyla Arife günü vatandaşlarımızın kabir ziyaretlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için, 5000 Evler, Öğlebeli ve Karabük Köyü mezarlıklarımıza 10.00 ile 17.00 saatleri arası ücretsiz ring seferi düzenlenecektir. Ring seferi eski Balık Pazarı mevkiinden yapılacaktır. Ayrıca Arife günü 5000 Evler Mezarlığında saat 13.30, Öğlebeli Mezarlığında 15.00 ve Karabük Mahallesi Mezarlığında saat 16.30’da Kur’an-ı Kerim Hatmi Şerifi okunacaktır.

Vatandaşlarımız 1 ve 2. Bayram günü özel halk otobüslerinden yüzde elli indirimli yaralanabileceklerdir.

Öte yandan, bayram alışverişlerinizi rahat bir şekilde yapabilmeniz için, Cuma Pazarında köylü pazarı olarak kullanılan alanı seyyar satıcılarımıza tahsis etmiş bulunmaktayız.

Gerek bayram öncesi, gerekse bayram süresince zabıta ekiplerimiz gerekli denetimleri yapacaktır. İstek ve şikayetlerinizi şikâyetlerinizi 444 21 78 numaralı telefonu arayarak veya http://halklailiskiler.karabuk.bel.tr web sitesi üzerinden Karabük Belediyesi Çağrı Merkezine iletebilirsiniz.

Ayrıca, cenaze hizmetlerimizin yanı sıra, itfaiye ve su arızası onarım hizmetlerimiz de bayram süresince aralıksız olarak devam edecektir. Vatandaşlarımız su arızası şikâyetlerini 185 Alo Su Arıza hattını arayarak bildirebilirler.

Kurban Bayramı’nın birinci günü, isteyen vatandaşlarımızın kurbanlarını Belediyemizin Et Kombinasında ücretsiz olarak kestirebilecekler.
Bu vesileyle, Kurban Bayramı’nın Yüce Türk Milletimize, tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim”

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer Kurban Bayram mesajı

“Dini bayramların cömertliğin, rahmetin, bereketin bolluk içinde yaşandığı, insanlarımızın her zamankinden daha çok kenetlendiği, birbirine daha sıkı sarıldığı, samimiyetle kucaklaştığı özel ve manevi coşkusunun en üst seviyeye yükseldiği günler olduğunu belirtti.

Ürkmezer mesajına şöyle devam etti; “Kurban Bayramının; Türk-İslam dünyası ve bütün insanlık için barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Kurbanların kesildiği, fakirlerin gözetildiği, akrabaların, komşuların, arkadaşların hatırlandığı ve ziyaret edildiği bu kutlu günlerde, millet olarak birlik ve beraberlik içinde Kurban Bayramı’na kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar, sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı günlerdir. Böyle günlerde, yanı başımızdan başlayarak, bayram iklimini elimizin uzandığı her yere taşımalı, yaşanan acıları da, sevinçlerimiz gibi paylaşmalıyız. Dayanışmayı ve yardımlaşmayı güçlendiren, sıkıntı ve kaygılardan uzaklaştıran, ortak duygularda buluşturan bayramlar, huzur ve coşku kaynağıdır. Huzur ve barışın egemen olduğu, adalet ve hukukun gözetildiği, savaş, terör ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya için bayramların, insanlık âlemine, insanca yaşamak adına, yeni imkânlar getirmesini diliyor, bu vesile ile Safranbolulu vatandaşlarımızın ve tüm İslam Âleminin bayramını tebrik ediyorum”

 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kurban Bayramı  mesajı

 “Yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı dini bayramlarımızdan olan Kurban Bayramı’nı karşılamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz.

Bizi birlikte güçlü kılan ortak tarihimize, değerlerimize ve kardeşlik duygularımıza daha sıkı sarılmamıza yol açacağına inandığımız mübarek Kurban Bayramımızı tebrik ediyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

 

Mehmet Ceylan’ın Bayram Mesajı

Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir.
Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir. Selâmlaşarak, kucaklaşarak, kurbanlarımızı paylaşarak, ikramda bulunarak bayram sevincini çoğaltmalıyız. Aile büyüklerimizin hayır dualarını alırken, gözlerimizin nuru, evlerimizin neşesi olan çocuklarımızı sevindirirken, öksüzleri, yetimleri, garipleri de asla unutmamalıyız.

Bu günler, aynı zamanda Hac ibadetinin ifa edildiği; dilleri, ırkları, tenleri, renkleri, kültürleri ve coğrafyaları farklı milyonlarca Müslümanın, Arafat meydanında, dualar eşliğinde, müstesna bir kardeşlik manzarası sergilediği günlerdir.

Bende şuanda Hac ibadetim dolayısıyla kutsal topraklarda bulunmaktayım. Buradan Hac ibadeti için mübarek topraklarda bulunan kardeşlerimizi de tebrik ediyor, Haclarının ve kurbanlarının kabul olmasını diliyorum.

Bu vesileyle Mübarek Kurban Bayramımızı, en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bayramın, Karabüklü hemşerilerime, tüm İslam âlemine ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

 

 

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın Bayram Mesajı..

“Bayramın manasında yakınlaşmak, kaynaşmak, bölüşmek ve paylaşmak vardır. “

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Kurban Bayramı mesajı yayınladı. Çaylı, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“ Değerli Dostlarım,

Milleti birbirine yakınlaştıran, sevgi ve dostluk bağlarını güçlendiren bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Bayramın manasında yakınlaşmak, kaynaşmak, bölüşmek ve paylaşmak vardır.
Dini bayramlar; cömertliğin, rahmetin, bereketin bolluk içinde yaşandığı, milletin her zamankinden daha çok kenetlendiği, birbirine daha sıkı sarıldığı, samimiyetle kucaklaştığı özel günlerdir. Bu nedenle tüm vatandaşların dargınlıkları bir kenara bırakmalarını, birlik ve beraberlik içinde, kardeşçe, dostça bir bayram geçirmelerini diliyorum.

Bizim kültür ve inancımız darda kalana sahip çıkmayı, mazlum ve mağdurun hakkını savunmayı, muhtaç ve yoksulu korumayı, öksüz ve yetimleri sevindirmeyi, komşusu açken tok yatmamayı gerektirir. Bizler tarih boyunca bayramlarımızı bu anlayışla coşku içinde, heyecan içinde, birlik ve dirlik içinde kutladık. Bu bayramı da yine hep birlikte coşkuyla, sevinçle, neşeyle kutlayacak; acılarımızı ve mutluluklarımızı, yasımızı ve aşımızı paylaşarak yaşayacağız. Sevinçlerimizi, yakınlaşmayı, kucaklaşmayı bayram sonrasına da taşıyalım; kardeşlik ve dostluk duygularımızı bütün bir yıla yayalım. Her günü bir bayram coşkusu ile yaşayalım.

Bu düşüncelerle Allah, sevinçlerimizi, mutluluklarımızı daim kılsın diyor, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.
Bayramın milletimize, İslam Alemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini Allah’tan diliyor; sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum “

 

 

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet MESCİER, Kurban Bayramı Mesajı..

“Asırlardır millet olarak bizleri daha güçlü kılan, milli ve dini duygularımızın, örf ve adetlerimizin kuvvetlendiği birlik ve beraberliğimizin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güçlü şekilde yaşandığı bir Kurban Bayramını daha birlikte idrak etmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Toplumsal hayatımızın temel taşlarından olan bu müstesna bayramımız umuyorum ki; evvela milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak için canını feda etmiş şehitlerimizle, kahraman gazilerimizin emanetlerini bağrımıza bastığımız, kimsesiz çocuklarımızı, yaşlılarımızı unutmadığımız, koruduğumuz kolladığımız, nimetlerimizi ve sevgimizi paylaştığımız bir bayram olur.

Bu duygu ve düşüncelerle; Gönüllere hoşgörü, sevgi ve şefkatin yayıldığı; kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunun her zaman yaşanıp yaşatılabilmesi adına Kurban Bayramı’nı kutlar; ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.