Sözün Bittiği Yer

GÜNDEM, SPOR

Kutlama Mesajları

Son Güncelleme : 09 Ocak 2015 - 22:38

Vali Orhan Alimoğlu’nun Mesajı 

valiBasın, bilgi paylaşımının, halkı bilgilendirmenin ve demokrasinin en önemli vasıtalarından biridir. Halkın gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde etkili bir araçtır. Bu yönüyle basın kamu görevi ifa etmekte, halkın meselelerini duyurarak kamuoyu oluşmasına katkıda bulunmaktadır.

Türk basını, özellikle de mahalli basın, milli mücadele yıllarında, milli duyguları uyandırma ve onları bir araya getirme görevini en iyi şekilde yerine getirmiş, hem Anadolu’nun düşman işgaline karşı direnişinin yürekli sesi olmuş, hem de bu direnişin kahramanlarının destanını yazmıştır.

Çeşitli imkânsızlıklara ve zor şartlara rağmen yayınlandıkları şehirlerde yaşayanların gözü ve kulağı olan mahalli basın, hiç şüphesiz ülkemizin en önemli haber kaynaklarından biridir.

Üstlendikleri görevi,  tüm olumsuzluklara rağmen yerine getirmeye çalışan ve günün her saatinde göreve hazır bekleyen basın çalışanlarının, bu görevi bugüne kadar başarıyla yerine getirmiş olmaları takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın çalışanlarımızın “Çalışan Gazeteciler Günü’nü” kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Başkan Vergili’nin Gazeteciler Günü Mesajı

10012014_10ocakKarabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, gazeteciliğin toplumun doğru bilgilenmesi ve aydınlanmasını sağlayan çok değerli ve önemli bir meslek olduğunu belirtti.

Başkan Vergili mesajında; “Değerli basın mensuplarımız nerede ve ne koşulda olursa olsun haberi kovalamakta, bütün gelişmelerden halkımızı ve bizleri haberdar etmektedirler. Çok zor şartlarda mesleklerini yürüten, halkın gözü, kulağı olan, idarecilere ışık tutan medya mensuplarının özverili çalışmalarını takdir etmemek mümkün değil. Basının işlevlerini yerine getirmesini sağlayan basın-yayın çalışanları, bu kurumların isimsiz kahramanlarıdır. Şehrimizde her alanda güçlü bir şekilde var olan basın, ülkemizin son yıllardaki gelişimine paralel olarak güçlenmekte, güçlenirken de şehre ve ülkeye olan katkısını artırmaktadır. Basın-yayın kuruluşlarının bugün ulaştığı seviyede hiç şüphesiz en önemli pay, görevini fedakarca yapan basın çalışanlarınındır.

Tüm Basın emekçilerinin  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutluyor, görevleri başında hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, özgür ve tarafsız habercilik koşullarının sağlandığı ve meslek haklarına kavuştukları yarınlar dileklerimle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

rektorhoca

Gazetecilik çağımızın en önemli mesleklerinden biridir. Gazeteciler de bu mesleğin gerekli kıldığı sorumlulukları yerine getirirken zor koşullarda büyük özveriyle görevlerini yapmaktadırlar.

Basın ahlak kuralları doğrultusunda herhangi bir menfaate bağlı kalmadan açık fikirli, dürüst, önyargılardan uzak olarak kamuoyunu bilgilendirirken, bunun yanı sıra toplumun talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir sorumluluğu yerine getirmektesiniz.

Bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren gazetecilerimizi rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.

İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat TEZSEVER’in Gazeteciler Günü Mesajı 

enmd drstDEMOKRATİK TOPLUMUN EN TEMEL DİNAMİKLERİNDEN BİRİ OLAN ZAMAN VE MEKAN MEFHUMU GÖZETMEKSİZİN, HER ZAMAN VE HER YERDE BÜYÜK BİR ÖZVERİ İLE ÇALIŞAN, VATANDAŞLARIN GÖZÜ, KULAĞI, SESİ OLMA VE KAMUOYUNUN HABER ALMA HAKKINI SAĞLAYAN, İLKELİ, TARAFSIZ, SORUMLU GAZETECİLİK ANLAYIŞINI BAŞARIYLA YERİNE GETİREN DEĞERLİ GAZETECİLERİMİZİN, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ TEŞKİLATIM ADINA KUTLUYOR, BU VESİLE İLE GÖREVİNİ YAPARKEN HAYATLARINI KAYBEDEN GAZETECİLERİ RAHMETLE ANIYORUM.

TSO Başkanı Sedat NAMAL’In  Mesajı 

tso-snSayın Basın Emekçileri,

 “Gazetecinin, hangi kademede görevli olursa olsun, halkın haber alma hakkı ve ifade özgürlüğünün teminatıdır..Gazetecilik bir kalıbın içine sığdırılabilecek bir kavram değildir. Meslek etiği çerçevesinde çalışan gazeteciler işlerini yaparken, bilgiye ulaşma ve bilgiyi elde etme konusunda yasalar çerçevesinde özgürdürler. Gazetecinin, hangi kademede görevli olursa olsun halkın haber alma hakkı ve ifade özgürlüğünün teminatı olması gerekir. Gazeteci duyduğu, gördüğü, araştırdığı konuları tarafsız, dürüst ve samimi bir şekilde harmanlayan ve kamuoyuyla paylaşan bir iletişim uzmanıdır. Bu sebeple güçlü gazeteci, güçlü basın, güçlü demokrasinin unsurlarındandır.Kentimizde Gazetecilerin bölgeye sağladıkları yararları tüm STK ları ve kurumlar görmekte değerlendirmektedir.Bu düşünceler ile Gazeteci dostlarımın,büyüklerimin,kardeşlerimin günlerini kutlarım,vefat edenleri rahmet ile anarken bir kez daha tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyarak görev yapan gazetecilerin, demokrasi kültürünün gelişmesinde, katkı sağlayan değerlerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, başarı ve huzur dolu bir yıl geçirmelerini diliyorum.”

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.