Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

LÜTFEN DAHA FAZLA BİLGİ

    LÜTFEN DAHA

 

 

LÜTFEN

DAHA

FAZLA

BİLGİ…!

 

 

Karabük’te son aylarda yaşadığımız çevresel konular ciddiyetini kaybetmeye başladı ve artık  neredeyse magazin malzemesi oldu.

Bu kadar ciddi bir  konuda ciddi açıklamaların yapılmaması, vatandaşların duyumlarla veya çeşitli dedikodularla karşı karşıya kalmaları kafaları iyice karıştırdı.

Sokakta rastladığımız vatandaşlar yolumuzu keserek konuyu  bizlere soruyor. Karabük basınında ilgililerin net açıklamalarda bulunmadıklarını ve bunun nedenini soruyorlar. İlgili müdürlüğün alanında aktif olmadığını ve bunun nedenini soruyorlar. Aslında doğru da söylüyorlar.

Vatandaşın bilgi alma hakkı var, ilgili müdürlük görevini mutlaka yapıyordur ama vatandaşın da bunu bilmeye hakkı var. Müdürlüğün bu konuda açıklama yapması yasak mı? Yasaksa diğer müdürlüklerimiz suç mu işliyor?

Biz aynı ilde beraber yaşıyoruz, ilgili müdürlükte çalışanlarda bu ilde yaşıyor, koşullar kötüyse bizim kadar onlar da etkilenir diye düşünüyorum.

Biz yalnızca vatandaşlara şunu söyleyebiliyoruz ;özel sektörler bize yeterli bilgileri veriyor ve zaman zaman ekranlara  çıkıp kendi sektörleri hakkında kendileri açıklamalarda bulunuyor. Yaptıkları çevre yatırımlarını anlatıyorlar. Bizlerde sizlere iletiyoruz  ama Karabük’te şunu çok iyi bilmeliyiz ki ağır sanayi kentiyiz ve bunun bir bedeli var tabiî ki. Ama bu her şeyin kontrolsüz olması anlamına gelmez. Çevreyi  denetleyen bir müdürlüğümüz var.Özel  firmaların gösterdiği  duyarlılığı biz müdürlükten mutlaka görmeliyiz. Kamuoyunun gündemini meşgul eden çevre konularında yıl içinde bir tek basın toplantısı veya basın açıklaması yok.

Karabük’ te dedikoduların önünü kesecek tek kurum, mutlaka yeni binasının güzelliği gibi güzel açılamalarla bizleri ve bizlerin aracılığıyla çevre konusunda bilgilenmek isteyen vatandaşları bilgilendirir.

Biz beraber yaşıyoruz aynı havayı beraber soluyoruz neden beraber konuşamıyoruz ve ortak noktada birleşemiyoruz .

Hem de çevre gibi çok önemli bir konuda …………