Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MALKOÇ “%90 ANAYASA DEĞİŞSİN DİYOR”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç,

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, Karabük’te Memur Sendikası İl Başkanlığının düzenlediği  “Yeni Türkiye, Yeni Anayasa” konulu toplantısına katıldı ve burada  yaptığı konuşmada, ülkenin son 200 yılın en önemli kavşak noktasında ve en güçlü konumunda olduğunu belirterek,  “Terörle mücadelede şehit düşen yavrularımıza, kardeşlerimize Allah rahmet eylesin, makamlarını cennet eylesin. Türkiye eskisi gibi artık AB ile münasebetlerinde boynu bükük değildir” açıklamalarında bulundu..

IMG_7128

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç  ile birlikte Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, İl Emniyet Müdürü Dr Serhat Tezsever, Ak parti İl Başkanı Timürçin Saylar, İl Genel Meclis Genel Sekreteri Mehmet uzun, Gençlik Spor İl Müdürü Abdülkadir Çetin,  İş Kur Müdürü Çoşkun Güven, Memur Sen Karabük Yöneticileri, STK başkanları yöneticileri ve Memur Sen üyeleri ile Basın mensupları ile Kahvaltılı basın açıklaması yapıldı.

Terörle mücadelenin yanı sıra Avrupa Birliği ile münasebetlerin de Avrupa Birliği açısından fevkalade önemli bir noktada olduğunu, sıkı sıkıya, hatta kıran kırana görüşmeler yapıldığını belirten   Malkoç ” Türkiye tüm platformlarda Avrupa Birliği nezdinde hakkını eskisinden çok daha güçlü dile getiriyor, savunuyor, koruyor ve alıyor. Örneğin Avrupa Birliği’nin motor ülkesi Almanya’dır. Almanya Başbakanı Sayın Merkel’in sık sık ülkemizi ziyaret etmesi, sık sık telefonla görüşüyor olması tüm münasebetlerin önemini ortaya koymaktadır. Türkiye artık eskisi gibi Avrupa Birliği ile münasebetlerinde boynu bükük değildir. Çok açık ve net bu milletin hakkını koruyarak bu ilişkileri sürdürmektedir.” dedi.

IMG_7138İslam İşbirliği Teşkilatının 13. toplantısının ilk defa Türkiye’de yapıldığına ve bu teşkilatın Birleşmiş Milletlerden sonra dünyanın en güçlü organizasyonu olduğunu vurgulayan Malkoç, “Nüfus, doğal kaynak, devletlerin sayısı mukayese edildiğinde özellikle petrol doğal ve benzeri kaynaklar açısından İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatına üye olan ülkeler, dünyadaki enerji kaynaklarının hemen hemen yüzde 65’ini kontrol etmektedir ve Türkiye bunun üç yıllığına dönem başkanı olmuştur. İnşallah bu alanda da Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, hükumetimizin gayretleriyle fevkalade bir mesafe alacağız.” ifadesini kullandı.

Malkoç, ülkenin terörle paralel devlet yapılanmasıyla mücadele ederken uluslararası ilişkileri belli bir dengede tutmaya çalışırken, ülkede yapılan bayındırlık, kamu hizmetlerinin tarihi zirve noktalarda olduğuna işaret etti.

“Bu Türkiye’nin gücünü, imkanlarını

ortaya koyuyor”

Türkiye’nin, dünyanın en büyük havaalanlarından birini yaptığını ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’yle artık Türk mühendislerinin proje bazında da fevkalade mesafe aldıklarını belirten Malkoç, ” Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın son kaynağını çaktığı Osman Gazi Köprüsü ile yine dünyada eşi az olan bir ilke imza atıyoruz. Şaheser bir organizasyon, muazzam bir eser. Önceden 10 derslikli bir ilkokulun yapımı 10-15 sene sürerdi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün yapımı 6 yıl düşünülmüşken daha hemen hemen yarı zamanda bitiriliyor. Bu Osman Gazi Köprüsü için de gereçli. Bu Türkiye’nin gücünü, imkanlarını ortaya koyuyor. Bütün bunların temin edilmesinde milletimizin inanmışlığı, gayreti, duası var. Bütün bunları birleştiren de başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ufku, feraseti, dirayeti, tecrübesi ve kararlılığıdır. Bu açıdan ne kadar şükretsek azdır. Biz geçmiş dönemleri biliyoruz.” diye konuştu

“Paralel Yapı;  Devlet Tarihinin En Kirli  

Operasyonuydu, Göğüs Gerdik” 

IMG_7115Şeref Malkoç açıklamalarını şöyle sonlandırdı ;  ” Türkiye’de Gezi operasyonu gibi Brezilya’da yaptılar devlet başkanını indirdiler ama Türkiye’de buna muvaffak olamadılar. Paralel yapının 17-25 Aralık’ta yapmaya çalıştığı operasyon az bir operasyon değildir. Türkiye devlet tarihinin en kirli, en karanlık operasyonlarından biriydi. Buna da göğüs gerdik. Dünyada ekonomik kriz varken bunları yaptık. Türkiye’nin 2023’lere giderken yani  Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümüne giderken yeni bir hamleye daha ihtiyacı var. Bu hamle yeni bir anayasa yapmamız ve yeni bir hükumet sistemini kurmamızla olacaktır…Türkiye’de huzurun artması için yeni anayasamız şart. Türkiye’nin ekonomik büyümesinin daha yüksek ivmeyle seyri için, hak ve özgürlüklerimizin daha genel anlamda uluslar arası standartta olması için anayasadaki hak ve hürriyetleri değiştirmemiz gerekir. Aynı şekilde bu anayasayı yenilemek Türkiye için dönüm noktası haline geldi. Bunu başaracağız İnşallah. Çünkü halkın yüzde 90  nı  üzerindeki bir kesim ‘anayasa değişsin veya yenilensin’ diyor. Bu milletin arzusudur, isteğidir. Milletin arzusunun, isteğinin önünde kimse duramaz, dayanamaz. Yeter ki millet istesin bunun önüne tıkaç olan, engel teşkil edenleri milletimiz yeri ve zaman geldiğinde tutar, kenara koyar ve yeni anayasasını yapar. İnşallah, Türkiye anayasasını yenilendiğinde daha geniş imkanlara kavuşacaktır. 2023 hedeflerine daha rahat ulaşacaktır.”