Masallarda Bitmiş..!!

Son Güncelleme : 28 Nisan 2015 - 13:21

537283_10200340298898897_88780468_n

KBÜ Ve Karabük..

Karabük Üniversitesi robot yarışmaları bu sene 2.kez yapıldı ve yerinde izleme imkanımız oldu. Müthiş projeler, her biri ayrı bir değer gençlerin sunumları ile yarış içindeler…

İlköğretim,Ortaokul,Lise ve Üniversiteli gençler kendi aralarında belli kategorilerde ayrı ayrı projeler içinde yarıştılar..

KBÜ bugüne kadar KARABÜK’ÜN lokomotifi olmayı başardı. Sosyal etkinlikler ötesi bilimsel projeler ve kente sağladığı ekonomik-sosyal-kültürel etkinlikleri ile bunu hep başarı ile sağladı..

Eski Rektör Prof.Dr Burhanettin Uysal’ın Karabük var ki bu Üniversite var anlayışı bu kentte hep artı değer kattı.,,

Şimdi aynı çizgide giden yeni rektör Prof.Dr Refik Polat var…

Geçtiğimiz hafta sonu KBÜ de etkinlikleri gezmekle ben yoruldum..Robot yarışları ise başka bir güzellik,değerdi..

*****

Tüketici Hakları..

 Karabük Tüketici Koruma Derneği Başkanı kim ben bilmiyorum 424 67 64 numaralı telefon ile ulaşmaya çalıştım sürekli meşgul yada devre dışı …

Mutlaka faydalı projelere imza atıyorlardır. Mutlaka Tüketici Hakları İle ilgili projelerde varlardır..

Biz bu sayımızda işlediğimiz iki konuda kendilerinden bilgi almak istedik ancak ulaşamadık,eğer bu yazımız üzerine kendileri bize ulaşırlarsa da sorarız..

Isparta Mahkemeleri Tüketici Lehine bir karar aldı. Karar Türkiye’de emsal olur niteliğinde..

Bu karar KARABÜK’TE  Uygulanır mı bilemiyoruz en azından sorup bilgi alacaktık 424 67 64 no.lu telefona ulaşamadık..

*****

Nedim YILMAZ’In Dikkati

Siyasi arenadan tanınan, bir dönem Belediye Başkan yardımcılığı yapan İnş.Mühendisi Nedim Yılmaz kendi penceresinden bakarak  bir yorum yapmış.

Mühendis kimliği ve  teknik gözle bakmak bu olsa gerek..

Karabük’ün simgeleri bacalardan biri YENİŞEHİR BACASI için içim sızladı diyor Yılmaz..

Biz bu sayımızda yer verdik yorumuna..Farklı bir bakış…Farklı  bir yorum…

Kimilerine göre basit ve anlamsız gelebilir…Kimilerine göre YALAKALIK düzeyinde hadi canım denebilir…

Ancak, geleceğe iz bırakacak bir değerlendirme…

*****

Seçimler Ne Olur !!!

Bir toplantı oluyor, bir iki kişi bir araya geliyoruz, gündem SEÇİMLER NE OLUR’A geliyor..

Herkes  kendine göre bir yorum yapıyor.

Sevdiğim bir gazeteci dostum, “ 2-0 olur abi, zaten 1-1 gibi bir değerlendirmeyi görseydi başkan Vergili kendi girerdi seçime “ dedi..

Yanımızda bulunan iş adamı bir başka kardeşimiz de “ 180 bin seçmenin 160 bini geçerli olur, burada CHP kilit parti, Türkiye genelinde emekliler ile ilgili politikaları tuttu, yaparsa 1-1 i CHP yapabilir” dedi..

CHP de iki vekil arasında ki gerginlik konuşuluyor örneğin ve birinci sıra adayının kopuk çalışmalarından bahsediliyor..Bizim bu konularda önümüzde ki haftalarda çok detay  yorumlarımız  olacak  ancak şimdi genel değerlendirmeler yapalım..

MHP tabanında ise 1-1 olur Durmuş Yalçın,Osman Kahveci Karabük vekilleri olurlar görüşü hakim..

Bu seçimlerde CHP’liler kendi partilerine yöneliyorlar.CHP bu kez muhalefet burada toplansın mesajı veriyor..MHP liler içinde kızgın,dargın varsa da MHP den başka yere oy vermezler görüşü hakim…

Tabi herkese göre farklı farklı değerlendirmeler,farkı yorumlar yapılıyor..Bir gerçek var herkes kendi dünyasına yakın isimlerin kazanmasını istiyor..Yani, İsimler üzerinde duruluyor.., bölgesellik 2.dereden, 3.dereceden ise  particilik öne çıkıyor..

Birde kırgınlar üstüne yapılan yorumlar var.. Yine, MHP de Dursun Altıparmak olsaydı 1-1 garantiydi, yorumları bizzat muhalefet kanadından yapılmakta…MHP adayı Durmuş Yalçın her geçen gün artan çalışma temposu içinde.. Birde tabanında “Kendi olarak çıkmalı Rafet Vergili gücünden/gölgesinden kurtulmalı” gibi yorumlarda çarpıcı olarak medyada yerini alması dikkat çekti …

Seçmen artık,  adaya bakıp,bölgesine bakıp  oy kullanacak, bir önce ki vekil,İl başkanı yada belediye başkanına göre değil işte tam bu anlamda  kararsız da  çok..

AK parti 4 koldan  bütünlük içinde çalışıyor.İl Başkanı,Yöneticiler, Adaylar belli bir çalışma programı içindeler.. Tanıtım toplantısında ki heyecan, Sedat Namal nezdinde ortaya çıkan destek kendini gösterdi..

Haa. Ak parti içinde de  kırgınlar olduğu söyleniyordu,ancak aday tanıtım toplantısında böyle bir şey yok dercesine adeta birlik beraberlik gösterisi yapıldı…Bu Ak partinin Karabük’te açık ara önde olduğunu da gösterdi..

Saadet Partisi sanki  iletişim-reklam-tanıtım dünyasından kopuk mücadele ediyor. Seçimlerde vatandaşa ulaşmanın en kolay yolu sanki bu anlamda tercih edilmiyor…Ama öyle de sonuç alınmıyor..

Aslında tüm siyasi partiler için gerekli bu… İletişim medya ayağını önemseyen yol alıyor..Öyle yada böyle sıralama içinde kalıyor…Uzak duranlar ise sandıkta kalıyor…

Seçimlere Kısacası artık herkes seçim loto oynamaya başladı.. son bir ay kala Karabük’te durum bu..

Ancak siyasette dün yok yarın var ve yarın nelere gebe kalır (!) bilinmez..

*****

5000 Evler Platformu..

Sosyal medyadan örgütlenen 5000 evler mahalle sakinleri özellikle gençler ses veriyorlar.Platform üyeleri kendi aralarında bütünleşti ve gerek yerel yönetim (belediyeden) gerekse genel (Hükümetten) yönetimden isteklerini sıralamaya başladılar.

Vaat yok,uygulama istiyoruz diyorlar.

Ne derler “ağlamayan bebeğe meme verilmez” 5000 evler demokratik bir uygulama içinde akıllıca bir platform oluşturmuşlar.Siyasilerden ses bekliyorlar…

Bizim konuyla ilgili internet haber sitemizden yaptığımız haber sonrası Karabük Milletvekili adayı Sedat Namal ile konuyu görüşme imkanımız oldu. Bize, “Haklı oldukları yönler var,ben konuları biliyorum ve söz biz bu sorunları kökten çözeceğiz,buna siz de şahit olun ben genç kardeşlerimle ilk aşamada konuşmadım, bak biz söyledik siyasiler söz veriyor anlayışında olmamak için ancak samimiyetimle söylüyorum bu konuda önemli projelerimiz var yatırımlar var” dedi..

*****

Karabük sporumuz

Son BJK Maçı Karabük halkına çıkmayan candan umut kesilmez atasözünü unutturup, buraya kadarmış dedirtti..Ancak Trabzon spor karşılaşması sonrası BJK maçında oynanan oyun güzeldi.

Yine becereksizlik ve şansızlık 1 puanı hatta 3 puanı kaybetmeye neden oldu..

BJK maçında tribünlerin “Karabük Kümeye” temposu ise Beşiktaş’a hiç  yakışmadı..

Karabük Gündem olarak, 2.devreden bu güne yazıyoruz,bağırıyoruz,yorum yapıyoruz “Umut Tacirliği Yapmayın” diyerek senenin hesaplarının planlarının yapılmasını istiyoruz..

PTT 1.ligi de önemli ve derslerine çok iyi çalışılması gereken bir lig. Eğer bugünden gerekli hamleler yapılmazsa seneye bu vakitler PTT 1.liginden de düşüyoruz işte şarkılarını dinleriz…

Biz neden 2.Devrenin başında bu iş bitmiş dedik…BRTV ekranlarında As Başkan Murat Yolbulan’ın “ transfer yapacağız gerekirse 11 mevkide yaparız” söylemi sonrası, futbolcuların güveninin sarsacağını ve dengelerin bozacağını bildiğimiz için…

Son dönemde, Başkanın, “Futbolcuların ruhu kalmamış” demeçleri vererek Bedensel Engelli Basketbol takım oyuncularını örnek göstermesi, ne kadar doğru ve normalse,  onlardan son maçlarda  galibiyet beklemek,savaşmak adına güçlerini sahaya yansıtmayı beklemek de  o kadar anlamsız…

Bu dengeleri koruma tecrübesinden yoksun ve işlerden uzak tutulan Yöneticiler,  sırf Karabük spor da yöneticilik yaptık eşkalinde kalırlarsa fazla da bir şey beklenmemesi gereğini de defalarca yazdık..

Ne dedik “ Karakterine göre futbolcu alınması gerekirken, yöneticilerin kendi karakterine göre   futbolcu alanların takımı oldu Karabükspor” …

Sonra yorum yaptık ve ‘sırf, bu yüzden kaybedenler kulübü oldu Karabükspor..’ dedik…

Sonuç; hep biz dedik,yazdık,yorumladık…Sonra yine biz dinledik…Karabükün sokaklarında yüz yüze bakabilen başları dik duran,yalakalık, taklacılık, yapmadan onurluca gezenler, olduk ve gerçekten KARABÜKSPORU sevenler olarak hep bizler kan kustuk kızılcık şurubu diyebildik.

Yapılan yanlış eksik transferlerde 74.Dk oynayan KUCA için 4 milyon Euro uçmuş diye ulusal medya da çıkan haberleri yalanlarlarken “Hayır bu rakamlar yalan doğrusu 1.650.000 kulübe 3,5 sene için de kendisine de yıllık 400 bin Euro verilecek” diyerek 1650+1400= 3050 Euro dolayında paranın verileceğini iftiharla duyuran bir anlayışın takımı düşer arkadaş…

 Biz 8 senelik yöneticiliğimiz,12 senelik denetçiliğimiz de, Hakan Ünsalları,İbrahim Üzülmezleri, Vedat, Fikret,Fevzi gibi bir çok yetenekleri bu kulübe kazandırırken yine BU KULÜBE KAZANDIRIYORDUK.. İlhan’a ,Levent’e,Nejat’a Şevki’ye,Kıvanç’a,Erkan’a,Kerim’e,Ertuğrul ve Sedat’a güvenirken “bizim çocuklarımızla” derken yine BU KÜLÜBE KAZANDIRIYORDUK…

Son 15 sene içinde hangi alt yapıdan hangi çocuğumuz çıktı A takıma..

Son 15 senede hangi tesis kazandırıldı…Ha sahi önce KEMAL OYMAN sonra YAZIKÖY’e yapılacak devasa tesislere ne oldu?

Bir  varmış…Bir Yokmuş….Develer Tellal İken Malı alıp Kaçanlar şeref tribünlerinde boy resmi verirken,derken,merken….masal bitmiş….

Masal bitmiş beyler…bitmiş….

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN