Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP İLÇE BAŞKANI YATIRIM GECİKMELERİ İLE VURDU..

  KARABÜK M.H.P MERKEZ

 

KARABÜK M.H.P MERKEZ İLÇE BAŞKANI   F. AKBULUT   KARABÜK’TE GENEL HİZMETLER KONUSUNDA SAHİPSİZLİK” VAR DEDİ.

 

ferramuz

 

Ferramuz Akbulut ; “Karabük’te yatırımlar çok sağlıksız bir şekilde  ilerliyor. Emniyet Müdürlüğü İnşaatı, Milli Eğitim Müdürlüğü inşaatı, Olimpik havuz  adeta bir muammaya dönüştü zamanında bitirilen inşaat yok.Karabük te  genel hizmetler noktasında sahipsizlik var.” Diyerek  yaptığı basın açıklamasında şunlara yer verdi .

Hastaneler birliği  mevcut  kurulu  bilgi işlem  ağı  yenilenerek dışarıdan gelen bir firmaya verildi.Sık sık hasta kabullerinde aksamalar oluyor, tedavi için hastanelere giden hemşerilerimiz gerekli hizmeti alamıyorlar.Ne hikmetse Bartın dan gelen Bartın dan firma getiriyor.Ereğli’den gelen Ereğli’den firma  ve elaman getiriyor.Karabük bu manada sahipsiz. Liyakatsiz kişiler bir yerlere getiriliyor, sendikalarına bakılarak memurlar terfi ettiriliyor ya da görev değişikliği yapılıyor. Dolayısıyla işinin ehli olmayan kişilerin idaresinde hizmetler aksıyor, zamanında yapılması gerekenler yapılamıyor.Bu konuda görev yapanları uyarıyoruz sizler AKP nin değil Türkiye Cumhuriyeti devletinin memurlarısınız.Sanmayın ki yaptıklarınız yanlarınıza kar kalacak.Yapılan her türlü uygunsuz kanunsuz işlemlerin hesabını er geç vereceksiniz.Karabük ü temsilen Mecliste bulunanlar ise ucuz siyaset peşinde.Her fırsatta katı parti taassubu ile halkın çıkarlarına değil siyasi emellerine hizmet ediyorlar. KÖYDES projeleri,köy yolları, köy kanalizasyonları hesapsız, plansız önceliklerine göre değil siyasi anlayışlara göre yapılıyor. Şimdi yeni bir moda başladı ödenek yok diyorlar. Hani IMF ye olan borç bile ödenmişti. Ne oldu yoksa  Karabük e gelince mi ödenek yok.(?)

Bolkuşta yapılan HES projesi de bitirilemeyen yüklenici firmanın işi bıraktığı bir yatırım.Bu konuda uyarıyoruz bu konuda yetkililer yapılan ihtarlara kulak vermeli.Yaşanacak bir taşkında mevcut inşaat yapılarının yıkılması halinde  nehir yatağını kapatarak  su baskınlarına sebep verebilir.Regülatör inşaatının derivasyon aşamasında terk edilmiş ise  bölgede taşkın yaşanabilir.Bu konuda muhataplar nezdinde gereken çalışmalar yapılmalı.Proje uygulamalarında ben istedim olacak anlayışı ile değil önceliği yeri ve zamanı uygun bir şekilde yapılmalı.”  Dedi.

 

Akbulut  , Karabük’te Belediye hizmetlerini ayrı değerlendirdi ve ; “AKP belediyemizin hizmetleri ile ilgili zaman zaman  bildiriler dağıtıyor.Öncelikle şunu ifade etmek durumundayım.Bir anlayış ya Allah’tan korkacak ya da kuldan utanacak.Karabük belediyesinin hizmetleri Türkiye’deki belediyelere örnek gösteriliyor.Karabüklü hemşirelerimiz Belediyeciliğin neler yapabileceğini gördü.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.