Milli Eğitim Müdürü Buna Ne Diyecek ?

Son Güncelleme : 14 Eylül 2014 - 11:18

ATATÜRK’ÜN SOY KÜTÜĞÜNÜ MERAK EDENLERE

KARŞIN “SOY KÜTÜĞÜ ARAŞTIRMASI”   YAPILDI

 

 

müdürr

 

Karabük İlinde bir süre önce göreve başlayan ve  büyük bir aymazlığa imza atan  “İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan” Facebook hesabındaki Atatürk’e hakaret içeren paylaşımlarla kamuoyunun gündemine gelmiş, uzun bir süre tüm Karabük basına başta olmak üzere pek çok sendikacı ve iktidar ve muhalefet kanadından siyasetçinin de tepkisi ile dikkatleri çekerek gündeme oturmuştu. 

Karabük Valiliği ve Bakanlığın soruşturma açtığı iddiaları sonrası AK Parti İl Başkanı T.Saylar “Halt Etmiş,Ona mı Kalmış Atatürk’ü eleştirmek” derken AK Partili Milletvekili Osman Kahveci ‘de basın mensupları ile yaptığı kahvaltıda sorulan bir soru üzerine “soruşturma devam ediyor tasvip edilecek bir olay değil” demişti.

 

Bugün HABER TÜRK Gazetesinde

” ATATÜRK’ÜN SOY KÜTÜĞÜ’

başlığı altında bir haber yayımlandı.

_DSC0121

 

Karabük Milli Eğitim Müdürünün çirkin paylaşımına karşın, Din adamı Mehmet Ali Öz tarafından  tamamen resmi belgelere  dayalı  araştırma sonucu ATATÜRK’E atılmak istenen çirkin iftiralara net cevap veriyor.

 

12 yıllık kesintisiz eğitim dönemi yanı sıra Yüksek öğreniminde açılacağı şu günlerde Karabük Milli Eğitim Müdürüne adeta kapak olacak bir başka  açıklama ise  Öğretmen Binbaşı K.Mehmet Teke tarafından kaleme alındı.

 

 ‘Atatürk de Çocuktu’ isimli birinci bölümde, ailesi, çocukluğu , Harbiye’deki gençlik yılları anlatılan araştırmada, “SOYU KIZIL OĞUZ YÖRÜKLERİNE DAYANIYOR” deniyor. 
Baba tarafından dedesinin Kızıl Hafız Ahmet Efendi’nin 14-15. yüzyıllarda Karaman’dan Makedonya’ya, Kocacık’a yerleşmiş Kızıl Oğuz (Kocacık) Yörüklerinden olduğu bilgisi veriliyor. Annesi Zübeyde Hanım’ın ise Selanik yakınlarındaki Langaza kasabasına yerleşmiş köklü bir Türk ailesinin kızı olduğu, onların ailesinin de Karaman’dan gelen ve Rumeli’de ‘Konyarlar’ diye bilinen Türkmenlerden olduğu ifade ediliyor.

Kitabın o bölümü şöyle:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1881’de Selanik’te Kocakasım Mahallesi, Islahhane Caddesi’ndeki üç katlı pembe evde doğdu.

Babası Ali Rıza Efendi, annesi Zübeyde Hanım’dır.

Baba tarafından dedesi Kızıl Hafız Ahmet Efendi 14-15. yüzyıllarda Karaman’dan Makedonya’ya, Kocacık’a yerleşmiş Kızıl Oğuz (Kocacık) Yörüklerindendir.

Annesi Zübeyde Hanım ise Selanik yakınlarındaki Langaza kasabasına yerleşmiş köklü bir Türk ailesinin kızıdır.

Annesinin ailesi de Karaman’dan gelen ve Rumeli’de ‘Konyarlar’ diye bilinen Türkmenlerdendir.”

 

AİLELER TEPKİLİ

 

Eğitim öğrenimin açılacağı gün Karabük Milli Eğitim Müdürlüğünde ATATÜRK soyu Yahudidir paylaşımı yapan bir Müdürün görevde olması züldür diyen veliler  neyin araştırması yapılıyor ne bekleniyor bu anlayış Cumhuriyet kenti Karabük’e yakışmıyor ğer bu vurdumduymazlık devam ederse tepkilerimizi daha net ortaya koyacağız diyorlar

 

İŞTE  HABER TÜRK PROGRAMINDA ELE ALINAN

GERÇEKLER 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Sami 14 Eylül 2014 / 14:35 Cevapla

Karabük basını bu olayı unutturursa yazıklar olsun. Unutturmadığınız için teşekkür ederiz. Bu müdür bu şehirden biran önce gitmeli. Hatta arkasındaki Milli Eğitimi rezil eden kişiler de bu paydan hakettiğini almalı..Eğitime mi zaman ayıracaklar, Vakıf çalışmalarına mı? Bu memlekette vakıf için çalışacak çok kişi var. Neden özellikle milli eğitimdekiler bu vakıf çalışmalarına yön vermeye çalışıyorlar.

Ali İhsan 16 Eylül 2014 / 21:56 Cevapla

Zati mühteremin Bir zamanlar Ermeni nufusunun yaşadığı memleketine bir an önce gönderilmesi gerekmektedir.