Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MİLLİ EĞİTİMDE TAM BİR “AYMAZLIK” !

    KARABÜK İL

 

 

KARABÜK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEKİ ŞUBE MÜDÜRLERİ MÜLAKAT DA KENDİLERİNE 100 TAM PUAN VERDİRMİŞLER. SKANDAL SONRASI İL MÜDÜRÜ İSMAİL GÜRPINAR’IN NASIL BİR UYGULAMA  YAPACAĞI DİKKATLE İZLENİYOR..

 

 

 

    MİLLİ EĞİTİMDE TAM BİR  AYMAZLIK ! 

 

“Kamudan Haber “de   yayınlanan habere  göre MEB bağlı okul müdürü olacak yönetici adayları için yapılan mülakat sınavında kendi atadıkları komisyon tarafından kendilerine 100 tam puan verdirmişler.

Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu yönetici atama yönetmeliği çerçevesinde 81 il müdürlüğü yönetici atama çalışmalarına başladı. İl müdürlükleri, şu günlerde okul müdürü olacak yönetici adaylarını mülakata alıyor. Mülakat listeleri de il müdürlüklerinin sitelerinde yayınlanıyor.

Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı mülakat sınavlarında yalnızca üç kişi 100 tam puan alabilmiş.

 

Bunlarda, Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Yönetici atamalarından sorumlu Şube Müdürü Turgut Acarlı, Şube Müdürü Hasan Gümüş ve Nevzat Akbaş.

 

Kamu haberde yer alan bilgilere göre de adı geçen  üç şube müdürünün kendi belirledikleri mülakat komisyonu tarafından 100 tam puan alması eğitim camiasında büyük tepkilere neden oldu.

 

Eğitimciler bu üç uyanık şube müdürü için “Tilki de kurnaz bilinir ama hep aç gezer” diyerek tepki gösteriyorlar.

20120502AW000432_02

 

Yaşanan bu skandal derecesindeki konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar’ın ise bir açıklama yapması bekleniyor.

 

 

 

 

KAYNAK Kamudanhaber.com  

Web Tasarım & SEO: Best4SEO