Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MİTHAT NAMAL ; ŞÖFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASINA ADAY

  KARABÜK ŞOFÖRLER VE

 

KARABÜK ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASININ ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA YAPILACAK OLAN KONGRESİNE, AHMET KARABACAK’IN KARŞISINA MİTHAT NAMAL ADAY OLDU

 

 

MİTHAT  NAMAL ;    ŞÖFÖRLER  VE

OTOMOBİLCİLER    ODASINA  ADAY !

şöför

 

Yaklaşık 12 yıldır Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığını yürüten ve son iki kongredir de güçlü bir aday çıkmayan Ahmet Karabacak’ın bu sefer karşısına güçlü bir aday çıktı.

Önümüzdeki Aralık veya Ocak ayında yapılacak olan Kongre öncesinde Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Mithat Namal, kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi.

Namal, Ocak ayında yapılacak olan oda seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu söyleyerek odada uzun yıllardır yaşanan bir hizmet boşluğundan kaynaklanmaktadır bunu doldurmak istiyoruz dedi.

 

DSC_1869

Namal açıklamasında şöyle dedi ; “Kendimi bildim bileli şoförlük mesleğinin içindeyim. Ben ve diğer şoför arkadaşlarım bağlı olduğumuz Şoförler Odası , uzun yıllardır hizmet noktasında beklentilerimizin karşılığını bulamıyoruz. Beşbinevler, Yüzüncü Yıl, Yenişehir, Esentepe ve Kayabaşı gibi, daha sayabileceğimiz birçok hatlarda sabahtan akşama kadar rızkını çıkarmak için direksiyon sallayan, minibüsçü esnafımızın sorunları aldı başını gidiyor. Taksici esnafımızın ise sorunları belli. Birçok taksi duraklarımızda, şoför arkadaşlarımın oturup, dinlenebileceği bir kulübesi bile yok. Benzin, mazot ve oto gazı piyasa fiyatları ile aynı almaktalar. Araçlarının bakımı derseniz öyle. Kamyoncu ve TIR’cı esnafımızın sorunları derseniz, dağ gibi yığılmış durumda. Kamyoncu ve TIR’cı esnafımızı bir çatı altında, birlikteliği istenilerek ve bilerek sağlanmıyor. Taşıdığımız yüklerde navlun fiyatları ortada. Adeta hamal vazifesi görüyoruz.” dedi.

 

Üç kuruş para kazanabilmek için tonajlı yük taşımaya mecbur bırakıldıklarını belirten Mithat Namal, “Kamyoncu ve TIR’cı arkadaşlarımızın arasında fazla tonajlı yük taşıyanlar rahatsız olmakta normal tonajlı yük taşıyan arkadaşlarımız ise emeğini koruyabilecek para kazanamıyor.Şoför esnafına yönelik ne bir kurtarıcı ve çekici, ne bir ambülans ve diğer hizmetler uzun yıllardır verilmemektedir bu anlamda artık mesaisinin tamamını biz şoför esnafına ayıracak bir başkan ve yönetim isteniyor ve biz onun için yola çıkıyoruz, Evimizin, çoluğumuzun, çocuğumuzun rızklarını kazanmak için dört teker üzerinde, Allah’a emanet, yollarda direksiyon sallayan şoför esnafının içinde bulunduğu bu durum, ne kaderidir, ne de kendi tercihidir. Minibüsçü esnafı neden daha ucuz mazot kullanmasın? Minibüsçü esnafı neden hakkaniyetli bir şekilde, kavgasız, gürültüsüz günlük rızkının peşinde koşmasın. Ben Mithat Namal ve arkadaşlarım olarak, işte bunlar bizim kaderimiz olmadığı için bu yola çıktık.Şoförün derdinden ancak bir şoför anlar ” dedi..

 

 

MİTHAT NAMAL’IN  BASIN AÇIKLAMALARI