Müdürün Paylaşımı TBMM Konusu Oldu

Son Güncelleme : 01 Eylül 2014 - 20:09

kadir_gokmen_ogut

Karabük İl Milli Eğitim Müdürü  Seyfullah Kaplan ile ilgili iddialar, Meclis gündemine taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, hazırladığı önergeyle hakaret iddialarının ve Kaplan’ın açıklamalarının araştırılması önerisinde bulundu.

Geçtiğimiz hafta sadece Karabük basınında değil ulusal basın yayın organlarında da geniş yer bulan Karabük’ün çiçeği burnunda Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan’ın Atatürk’e hakaret içeren sosyal medya paylaşımı TBMM gündeminde.

CHP’nin Karabük’ten sorumlu İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle önerge verdi.
Kaplan’ın bir sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında Atatürk’e hakaret niteliğinde ve haksız eleştiriler içeren yazı paylaşmasının büyük tepki topladığını belirten Öğüt, aynı şekilde Kaplan’ın konuyla ilgili farklı açıklamalarının da kamuoyunda yer aldığını ifade etti.
Seyfullah Kaplan’ın söz konusu paylaşımı önce kendisinin yaptığını söylediğini ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sayfasından yaptığı açıklamada paylaşımı kendisinin yapmadığına dair açıklamada bulunduğunu belirten Öğüt, ehemmiyeti açısından ilgili paylaşımı kimin yaptığının tespit edilmesinin planlanıp planlanmadığını sordu.
CHP’li Öğüt ayrıca şu soruları yöneltti:
-Seyfullah Kaplan hangi kriterlere göre Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanmıştır?

-Bahsi geçen paylaşımı Kaplan’ın yaptığının tespiti halinde hakkında ne yapılması planlanmaktadır?

 

İŞTE TBMM VERİLEN DİLEKÇE

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Kadir Gökmen ÖĞÜT
İstanbul Milletvekili

Geçtiğimiz haftalarda Kayseri’den Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Seyfullah Kaplan’ın bir sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında Atatürk’e hakaret niteliğinde ve haksız eleştiriler içeren yazı paylaşması büyük tepki toplamış, ilgili haberler sadece Karabük basınında değil, ulusal basında da önemli yer bulmuştur. Kaplan’ın konuyla ilgili farklı açıklamaları da aynı şekilde kamuoyunda yer almıştır.
Bu bağlamda;
1) Kamuoyuna yansıdığı üzere Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan söz konusu paylaşımı önce kendisinin yaptığını söylemiş ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sayfasından yaptığı açıklamada paylaşımı kendisinin yapmadığına dair açıklamada bulunmuştur. Ehemmiyeti açısından konunun araştırılması, bir başka deyişle ilgili paylaşımı kimin yaptığının tespit edilmesi planlanmakta mıdır?
2) Seyfullah Kaplan hangi kriterlere göre Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanmıştır?
3) Bahsi geçen paylaşımı Kaplan’ın yaptığının tespiti halinde hakkında ne yapılması planlanmaktadır?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
mustafa 1 Eylül 2014 / 21:44 Cevapla

politikayı İstanbuldan yapıyorsun sayın Vekil sizin partinin il başkanı İnce ci..