Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Muhtarı Yavuz’dan TOKİ açıklaması

Soğuksu Mahallesi Muhtarı Yavuz

Soğuksu Mahallesi Muhtarı Yavuz “TOKİ’nin ortağı Karabük Belediyesidir, ben değilim” diyerek yazılı bir açıklama yaptı.

 

Soğuksu Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yavuz, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kendisine TOKİ için gelen Mahalle sakinlerine “Muhtar imza toplamış, TOKİ bunun için durdu” şeklinde bilgi vermesine sosyal medya hesabı üzerinden “TOKİ’nin ortağı ben değilim, Belediyedir” diyerek tepki gösterirken, bunun ispat edilmesi halinde kendisinin muhtarlık görevinden istifa edeceğini söyledi.

Halen inşaatı devam eden Yurdun Karabük Belediyesine ait olduğunu ifade eden Muhtar Yavuz açıklamasında şu ifadelere yer verdi

“Hepsi birbirinden değerli Soğuksu mahallesi sakinleri. Bu açıklamamı lütfen herkes duyan duymayana okuyan okumaya söylesin rica ediyorum.

1. TOKİ Kentsel Dönüşümü Belediyelerle ortak yapar Muhtarlarla değil.
2. Kentsel Dönüşüm Projesi Bakanlar Kurulu kararı ile çıkan bir karardır. Bu karar mahallede 50 yada 100 kişinin imza toplaması ile iptal olmaz. Ancak tekrar Meclise sunulur Bakanlar Kurulu kararı ile iptal olur.
3. Son 1 Yılda Türkiye’nin içinde bulunduğu durum açıkça ortada. Afrin Zeytindalı Harekatı arkasından Başkanlık ve Milletvekilliği seçimi ve Amerika’nın başlattığı Ekonomik Kriz. Hepsi ardı ardına geldi. Devletin şuan bu projelere ayıracak bütçesi, durumu yok.
4. Zamanında 4 yıl önce TOKİ istemeyen bütün Mahalle şimdi TOKİ için ölecek. Ne değişti anlamış değilim herkesin özgür kararı saygım sonsuz.
5. Belediye Başkanına TOKİ sormak için giden mahalle sakinlerine Belediye Başkanı “Muhtar imza toplamış TOKİ bunun için durdu” diyormuş. Ben gülüyorum bu lafa. Bende buradan açık ve net söylüyorum. Ben Yurt istemiyorum dedim yapıldı. Fiyatlar düşsün dedim arttı. Demek ki benim istememle olmuyor. Açıkça belli. TOKİ’nin ortağı Belediyedir.
6. 1 Kişi çıksın Muhtar bize geldi TOKİ iptali için imza istedi desin ben bugün Muhtarlığı bırakmazsam şerefsizim.
7. Tren yolu altında 3 Blok Devlet Demir Yollarına satıldı. Altında TOKİ ve Belediyenin imzası vardır benim değil.
Allah’a şükürler olsun kalbim rahat, vicdanım rahat kafam rahat hesabını veremeyeceğim bir şey yapmadım ben Soğuksu Mahallesi 1 adım öte gitsin diye sadece hizmet için kendimi genç yaşta feda ettim.
Kim ne düşünürse düşünsün.”