Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

NAMAL HABERİMİZE YANIT VERDİ

    Karabük Gündemin

 

 

Karabük Gündemin (GÜNAJANS) dün servis ettiği  “ OSB YENİ ALANLARI NE OLDU “ haberine bugün OSB Başkan Vekili ve TSO Başkanı Sedat NAMAL yanıt verdi.

 

NAMAL HABERİMİZE YANIT VERDİ 

 

NAMAL “ OSB çalışmalarından bizim açımızdan bir sıkıntı yok biz müteşebbis heyet olarak gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladık şimdi 2014 yatırım ödeneklerine ayrılması gereken miktar var onu bekliyoruz bu arada OSB neredeyse %98 dolu ancak yarın yatırım getireceğim diyen iş adamı yatırımcı varsa gelsin bulsun bizi biz hemen OSB de yer tahsisi yaparız” dedi…

  

 

NAMAL İlgili haberimize (http://karabukgundem.com/yatirimcida-yeni-osbde-bekliyor.html  ) karşın çu açıklamalarda bulundu ; “Şuan da OSB’de %100 e yakın  doluluk oranı var.Ancak yarın yatırım yapacağız diyen varsada gelsin biz bir iki acil yatırımcı için  yer buluruz,  bu arada genişleme alanı ile ilgili 4 tane aşamamız var.

1. Mastır Plan.

2. Kamulaştırma

3. Alt yapı

4. Parselasyon  çalışmaları. Ki biz ilk iki aşamayı tamamladık, 3.ve 4.aşama  için 40 – 45 milyon TL arası bir meblağ lazım. Biz genişleme alanlarının planlarını onaylattık. Türkiye’de bütün kamulaştırmaları yapan Üniversite ile de anlaştık. Sn. Mehmet Ali ŞAHİN ve Osman KAHVECİ’ye bu durumu ilettik. 8 milyon TL’yi bu yılın bütçesine koydurmaya çalışıyoruz. Daha sonra bu çalışmalar devam edecek.  OSB ’de gecikmişlik yok. Yatırımcıya yeri şu anda tahsis ederiz. Çok acil bir yatırımcı varsa 17 dönümlük bir yerimiz var. OSB ’de metrekaresi  5,5 TL’ye  yer satıyoruz.Ancak şuanda ki yeni genişleme alanında bu fiyat 30 – 35 TL arasında olacak. Ülkenin diğer OSB’lerine baktığınızda m2 100-150 TL arasında.”